aj ja uvazujem ze zoberiem Epicon z tt. Platil si v Ceskych korunach alebo v Eurach?
25.01.2012 - 13:43:07
00
dobra volba


dik, oproti xcr je to nebe a dudy

aj ja uvazujem ze zoberiem Epicon z tt. Platil si v Ceskych korunach alebo v Eurach?


Urcie zober. Ja nelutujem. Mam mBank a nedalo sa mi platit priamo v ceskych korunach, preto som musel platit v EUR (napr. v UniCredit si navolis cielovu menu a sumu a vsetko ti to odrataju aj s poplatkami z uctu). Treba vsak davat pozor ze pri plateni do zahranicia si banky zoberu nejake to % ako v mojom pripade a p.Slanecovi prislo o nejakych 150Kc menej tak som to potom musel este doplatit.
25.01.2012 - 13:55:38
00
dobra volba

O to lepšia, že nemá remote lock. Pokiaľ teda pri nových modeloch nepoužívajú odolnejšiu konštrukciu...
25.01.2012 - 15:51:55
00
Mam mBank a nedalo sa mi platit priamo v ceskych korunach, preto som musel platit v EUR. Treba vsak davat pozor ze pri plateni do zahranicia si banky zoberu nejake to % ako v mojom pripade a p.Slanecovi prislo o nejakych 150Kc menej tak som to potom musel este doplatit.


a toto je prosim ta co blbost? ak je to pravda, tak vymen banku. pri kazdom IB co som videl sa dala navolit aj mena v akej chces platit, banka si to preratala podla aktualneho kurzu a tolko ti stiahli. co sa tyka nejakeho poplatku, tak ak ti za takuto transakciu stiahnu cca 150kc co je 6e tak utekaj od tej banky co najdalej. taktiez som nepocul zeby si banka stiahla poplatok zo sumy co chces zaplatit a tomu co caka na peniaze pride nizsia suma prave o ten poplatok. poplatky sa vzdy odratavaju z uctu zvlast
25.01.2012 - 16:54:31
00

a toto je prosim ta co blbost? ak je to pravda, tak vymen banku. pri kazdom IB co som videl sa dala navolit aj mena v akej chces platit, banka si to preratala podla aktualneho kurzu a tolko ti stiahli.


no veru ze v kazdej banke okrem mBank je to tak ako hovoris, aby si si nemyslel ze kecam tak prikladam obrazok, kde si inu cielovu menu ako EUR nemam moznost vybrat

img580.imageshack.us

veru ten poplatok ked som si to teraz pozrel tak mas asi pravdu. ten sa vztahuje na platbu kreditnou kartou v zahranici a moze byt ze ja som spravil chybu nakolko ich kurzovy listok sa zaklada na VISA kurzoch, cize asi tam tych 6eur uslo.
25.01.2012 - 17:18:58
00
mal ti to poslat na dobierku a mal by si pokoj :)

lebo ratam ze si posielal sumu v eurach prepocitanu podla kurzu na czk. lenze kym to medzi bankami preslo ( ratam tak 3 dni ) tak sa kludne mohol zmenit kurz eur/czk + v CR im eura ktore prisli na ucet mozne preratali podla kurzu nakup czk/eur a rozdiel 150kc/6e bol na svete :)

inak ak sa v tej mbank pri IB neda vybrat ina mena iba €, tak su veru pekne sto rokov za opicami :tmi:
25.01.2012 - 17:28:24
00
hold no ten ucet sa so mnou taha uz niekolko rokov, ja zas nie som narocny co sa tyka bankovych produktov :)
25.01.2012 - 17:32:09
00
6,- Eur sa platí aj za prevod na pošte z Českých kačiek na Eurá, konkrétne pri dobierke z Čiech, ktorá je v Českých korunách. Pošta si prirátala za prevod 6,- Eur poplatok. Som kukal jak puk...
25.01.2012 - 17:39:17
00
tak schválne som si to overil aj ja tie meny, ozaj sa nedá vybrať, iba Euro, ale zase pri tých poplatkoch čo tam platíme moc toho ani nečakám, kebyže potrebujem kvalitný účet, tak si ho založím v normálnej banke, na takéto občasné platenie do školy a predplatných na nejaké MMORPG to úplne stačí
25.01.2012 - 17:43:15
00
Objednávať z Čiech na dobierku je fakt len posledná možnosť...
To už keď je poštovné z jedného DE shopu 5,90e :^)
25.01.2012 - 17:52:43
00
No pokiaľ sa nič nezmenilo, tak TB mala poplatok za prevod do zahraničia v inej mene 9,98€. V tomto prípade pri tvorbe prevodného príkazu som vyberal či poplatky mám znášať ja, alebo ich znáša prijímateľ.
Iné to je pri platbe do krajín EÚ v EUR, tam je to spoplatnené ako tuzemský bankový prevod (t.j. v rámci balíka).
25.01.2012 - 17:54:27
00
Iné to je pri platbe do krajín EÚ v EUR, tam je to spoplatnené ako tuzemský bankový prevod (t.j. v rámci balíka).
Nie pri krajinách EU (to je aj Česko, Británia, Maďarsko, Bulharsko), ale len pri krajinách Európskej menovej únie (tých krajín EU, ktoré používajú menu EURO).

Sú však aj výnimky - napr. prevod Slovensko - Česko je medzi pobočkami ČSOB na slovenskej strane v rámci balíka (žiadny extra poplatok) a na českej strane je poplatok 6 CZK (ale asi tiež záleží od balíka).
25.01.2012 - 18:46:39
00
takze to uzavrime tym ze treba mat ucet v CSOB :)

pri platbach do CR, Nemecka, Francuzska, Spanielska, USA su poplatky tak male ze o nich pomaly ani neviem. Pozeram teraz na IB a najvyssi poplatok som nasiel 0,85€ ( a to nemam ziaden extra balik )
25.01.2012 - 18:59:13
00
pridávam sa :)
25.01.2012 - 19:04:51
00
Nie pri krajinách EU (to je aj Česko, Británia, Maďarsko, Bulharsko), ale len pri krajinách Európskej menovej únie (tých krajín EU, ktoré používajú menu EURO).

V kazom prispevku je trochu pravdy a trochu nie. V ramci bankovych prevodov su zvyhodnene tzv. SEPA platby v rami Europskeho hospodarskeho priestoru (teda nie meny EURo, ako uvadzas - zoznam SEPA krajin vid. dole). Podmienkou je platba v mene EUR a tzv. zdielane poplatky SHA (= Shared, tzn. kazdy svojej banke; inak poplatky su aj BEN (beneficiary)- vsetko plati prijemca, OUR - vsetko plati odosielatel). Je mozne, ze preto v mBank nie je moznost vyberu meny. Milanovi Slancovi som platil SEPA platbou v EUR, pricom som si vypocital podla kurzu jeho banky (devizy nakup) kolko je to EUR a zaokruhlil nahor (resp. pridal 1 EURo). Tak mu na ucet prisla pozadovana alebo vyssia suma (v uctovnictve si to zauctuje ako kurzovy rozdiel), pricom ma to stalo len to jedno Euro + 0.15 EUR poplatok za SEPA prevod. Rovnako sa da platit do Polska (overene), UK a pod. Tento sposob je urcite lacnejsi, ako platba v mene prijemcu (ak mena nie je Euro). Tolko kratky kurz bankovnictva :D .

SEPA krajiny sú krajiny Európskeho hospodárskeho priestoru (EÚ: Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko,
Grécko, Holandsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, San Marino,
Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Taliansko, Vatikán, Veľká Británia a krajiny Island, Lichtenštajnsko, Nórsko) a Švajčiarsko.

Edit po prispevku Matta a Katka: aj ja som CSOB ;) .
25.01.2012 - 19:30:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up