chcem sa spýtať či som len ja komu vadí zákon o nosení helmy. Ak nie som sám čo spraviť hromadnú petíciu za zmenu v zákone a z povinného nosenia to zmeniť na dobrovolné. Viem nájdu sa taký čo budú slepo obhajovať tento nezmyseľný zákon pre vás mám len jeden odkaz je to náš život a naša bezpečnosť a nikto nemá právo mi niečo prikazovať každý máme slobodnú voľbu a právo na svoje názory a činy. A ak chcete noste si aj prilby na rozkroku aby sa vám náhodou neudrel vták ale ja nechcem ani na hlave. A to je moja voľba tak čo najdeme sa viacerý a zmeníme to? bol by som rád
21.07.2017 - 18:55:22
02
Ja sa hlasim za povinne nosenie, a nie len mimo obce, ale aj v obci a kludne aj doma...
21.07.2017 - 19:20:50
017
Asi fakt jazdis bez prilby a niekde si si udrel makovicu ked mas taky blby napad menit povinnost nosit na dobrovolnu...nepremyslaj nad hlupostami a radsej ju nos alebo radsej nejazdi bikom lebo ked ta niekto sejme a ostanes dementny kto ta bude zivit.
21.07.2017 - 19:21:29
03
http://www.reflex.cz/clanek/jine-cykloklub/48008/hruzne-statistiky-nehod-cyklistu-vazne-chcete-jezdit-bez-helmy.html
21.07.2017 - 19:22:55
00
To je ako s bezp. pasmi v aute,niektori ludia si nevazia vlastny zivot,resp. svoje zdravie
21.07.2017 - 19:39:09
00
hadboys napísal:
chcem sa spýtať či som len ja komu vadí zákon o nosení helmy.

Sme minimálne dvaja... Uzákonením povinného nosenia prilby sme sa zaradili medzi také cyklisticky vyspelé krajiny ako je Albánsko a Turecko. Lebo z "normálnych" krajín je prilba povinná len v Španielsku.

Vlastne, je Slovensko "normálna" krajina?
21.07.2017 - 21:39:11
04
Ja sa Vám podpíšem pod petíciu aby sa prilby mohli nosiť dobrovoľne. Mám iba jednu podmienku. V prípade úrazu si liečbu a všetky s tým spojené náklady budete hradiť v plnej výške. Zo zdravotných poisťovni, kde každý mesiac prispievame zo svojich platov, nedostanete na pokrytie týchto liečebných nákladov ani cent. Demokracia je hlavne zodpovednosť za seba a druhých. Môžete sa demokraticky rozhodnúť či si tú prilbu dáte a zároveň demokraticky za svoje rozhodnutie budete niesť plnú zodpovednosť. Či už finančnú, materiálnu alebo spoločenskú.
21.07.2017 - 23:24:46
038
jj presne tak ako pise joli, kto chce nech nepouziva pas, nenosi prilbu na biku na lyziach, nenosi odrazky svetla blikacky... ale ak sa daco stane tak nech si to cele potom hradi sam. poistenia a podobne len pre tych ktori sa snazili chranit podla predpisov

je to nieco ako ked je povolene pol promile pri jazde autom. vsetko ok az do chvile kym nespravis daky pruser. potom mas problem

a vsetci by boli spokojni, a my aj bezprilbaci. minimalne do chvile kym by dade neprastili, potom by sa zbadali ;)
21.07.2017 - 23:30:09
00
Ja by som nazval túto tému ako darwinov prirodzený výber

Keď som začal jazdiť v skupine som mal prilbu iba ja, po mojej nehode ju nosíme všetci, asi možno tiež len potrebuješ osobnú skúsenosť

V ba to po meste nosia aj hipsterky s frizurami na vintage bikoch, ale ak patris radšej medzi tých čo nosia prilbu na riaditkach nech sa páči
22.07.2017 - 03:28:11
01
darebak povinné nosenie helmy doma? ?
22.07.2017 - 05:15:30
00
JoKo napísal:
. Lebo z "normálnych" krajín je prilba povinná len v Španielsku.
Vlastne, je Slovensko "normálna" krajina?

Ešte Španielsko a Fínsko. A potom Austrália (prvá krajina ktorá zaviedla povinné prilby), niektoré štáty Kanady, a USA. ...
Len v krajine ako Slovensko, Albánsko a Turecko musí byť nosenie prilieb dané zo zákona. Normálne krajiny predpokladajú, že ju budú cyklisti nosiť uvedomelo aj príkazu.
Podľa nejakej štúdie pád z bicykla pri rýchlosti 25km/h, ktorý končí nárazom hlavou o zem = pád hlavou na zem z výšky 2,5m.
22.07.2017 - 06:39:47
02
JOLI nesuhlas potom ak je domokracia preco musim platit statu a aj zdravotnym? Ale to je tvoj nazor na toto a ja ti ho neberiem JoKo dakujem A skusenost mam spadol som aj ja bez prilby a som tu
22.07.2017 - 10:49:22
00
a este jedna vec hlava je to posledne co sa padom poskodi to co davaju su miti viac sa poskodia nohy a ruky a nie hlava a chrbat
22.07.2017 - 10:50:51
01
a v aute tiez nepouzivam pasi
22.07.2017 - 10:52:48
00
Dobre majte sa ja skusim nieco najst aby sa nemusela nosit a ak najdem dam vediet zajtra idem na bike asi 10 14 dni tak zatial nech sa vam dari vsetkym zatial bohuzial s prilbou :(
22.07.2017 - 10:54:29
00
keyboard_arrow_up