Ti tam dajú akurát tak po hube a nie pokutu...
11.08.2009 - 20:09:38
00
Tak hoši: Farbu , štetec a ideme to všetko pomaľovať na cyklotrasy :lol:
11.08.2009 - 20:37:25
00
To nie je zas také jednoduché :D
IMHO nebol by asi až taký problém vybaviť ako cyklotrasy aj niektoré úseky v NP, len sa musí nájsť niekto, kto to vypapieruje, a niekto, kto to zaplatí - žiada sa vlastne o výnimku zo zákona na ochranu prírody a krajiny, čo stojí asi 65 €. Napr. čo sa týka hrebeňa Ružomberok - Krížna, tam nevidím enviro problém a ide v podstate len o to, aby istá turistická značka bola zároveň uznaná aj ako cyklotrasa.
11.08.2009 - 21:20:02
00
ten článok na sme-ti sa mi zdá napísaný trochu zavádzajúco s cieľom pobúriť. (minule som taký čítal o sťahovaní hudbu- samé bludy nesúhlasiace so zákonom).

Vraj že na vstup do súkromného lesa treba povolenie. Ja viem tak že podľa lesného zákona môže ísť hocikto aj do súkromného lesa a majitel si tam nemôže ani plot postaviť ani nič.
Alebo sa mýlim?

A mám takú otázku: tam kde je asfaltka alebo poľná cesta môžem ísť na biku? (myslím tým poľnú cestu širokú ako pre auto, nie nejaký chodník).

A keď je tam rampa ? (to chápem ako zákaz motorovým vozidlám).

Ja to skôr celý zákon chápem tak že po novom sa nemôže jazdiť hocikade (po koreňoch, lesných chodníčkoch a pod. ) ale kde je cesta (poľná alebo asfalt) a nieje tam chránené územie tak sa môže.
11.08.2009 - 22:11:52
00
Tuleník nekomplikuj - pokiaľ ťa nikto nevidí maľovať "C"-éčka, tak ťa nikto nebude naháňať, prečo nemáš povolenie... A za dva dni môžeš jazdíť, však je to vyznačený cyklochodník.
11.08.2009 - 22:12:57
00
Ti tam dajú akurát tak po hube a nie pokutu...

Mám čierny pás v karate a navyše som vždy nabudený bororom. :twisted: :twisted:
11.08.2009 - 23:35:16
00
To nie je zas také jednoduché :D
IMHO nebol by asi až taký problém vybaviť ako cyklotrasy aj niektoré úseky v NP, len sa musí nájsť niekto, kto to vypapieruje, a niekto, kto to zaplatí - žiada sa vlastne o výnimku zo zákona na ochranu prírody a krajiny, čo stojí asi 65 €. Napr. čo sa týka hrebeňa Ružomberok - Krížna, tam nevidím enviro problém a ide v podstate len o to, aby istá turistická značka bola zároveň uznaná aj ako cyklotrasa.

Ej keby sa tak podarilo zlegalizovať túto hrebeňovku, to by bola nádhera.
Možno by to mohla skúsiť SloMBA.
12.08.2009 - 08:57:36
00
A mám takú otázku: tam kde je asfaltka alebo poľná cesta môžem ísť na biku? (myslím tým poľnú cestu širokú ako pre auto, nie nejaký chodník).

Tulenik ti uz odpovedal, zavisi od stupna ochrany. v NParku nie ak nie je vyznacena ako cyklotrasa(aj asfaltka na ktorej je zakaz vjazdu).
12.08.2009 - 09:48:44
00
LOCK prosim .. alebo skor DELETE

dalsie vlakno oničom. ani raz som est nestretol cloveka ktory by bol povereny ma zastavit a odkázať na inu trasu nedajbože pokutovať. A to som jazdil vo všetkých stupňoch ochrany. Čo viem, tak v našom riegione sa ale dosť tvrdo zamerali na motorkárov. Jak zo strany jednotlivých polovníckych združení , urbariátov ktoré su v rpiamo spojení s policiou. A hlavne na pohraničí kde operujú konské hliadky.

ako perličku na záver azda len to, že nedávno v USA asociacia združujúca narodne parky po študiach dospela k záveru že cyklista neškodí svojím pohybom v krajine viac ako peší turista či kone a do niekolkých narodnychparkov povolila vstup aj cyklistom. Po čase planuje tento zákaz zrušiť vo aj vo všetkých ostatných rezerváciach aparkoch po USA.
12.08.2009 - 12:54:35
00
Líška toto sa určite cykloamerikánskej asociácii nebude páčiť. Oni vlastne prídu o robotu a dôležitosť. hehe
12.08.2009 - 13:03:19
00
tulene na hrad :mrgreen: ten hreben Ružomberok - Krížna som sice este nesiel na biku,ale mam to v hlave uz nejaku tu dobu,vyzera to tam bikovatelne a cyklotrasa je z Podsuchej-Smrekovica a kdesi este dalej,neviem kde to konci...
Shogun mali by sa toho ujat v prvom rade niekto zo skusenych miestnych bikerov a na zaklade toho spolupraca SLOMBY.
k teme-nekuvikat,dost stresu bolo narobene "lesnym zakonom"...
12.08.2009 - 13:22:24
00
ale kdeže. Ja sa na to dívam i inej strany. Ja vidím rotujuce kolesá peňazí ktoré cykloturistika do regionu/rezervacie prinesie, a takisto aj samotnej organizaci/spolku ktora sa o park stara. čiže v konečnom dosledku môže tento fakt len prispieť. predsalen to povedomie je uplne iné. samotní amici strasne lipnu na veciach ktore si povazuju za svoje.
12.08.2009 - 13:23:44
00
keyboard_arrow_up