caute otec mi dal pozvarat taky drziak na bajk na stenu. ma to tvar takeho nedorobeneho U, jedna ta nozicka je zrezana na 2/3(aby sa bajk nezosmykol) no a chcem to prichytit na stenu 10mm srubkami a zavesit za hornu ramovu trubku(drziaky su 2) a je tu taka obava (mama) ze bajk (13kg) by mohol vytrhnut tie hmozdinky zo steny a ze to na mna drbne v noci(bude to visiet nado mnou - inde fakt nie je miesto...).
co myslite? padne-nepadne?

prikladam foto

Prílohy:

drziak_resize.JPG
drziak_resize.JPG 130.95 KiB thumb_up0thumb_down

17.12.2006 - 19:50:56
00
nejako presne nechapem ako to akoze chce fungovat.. to akoze ta dlhsia strana na stenu na tu jednu polozis ram a ta kratka je tam aby sa bike nezosmykol? hmm to je imho blbost a dost nestabilne tam ten bike bude.. kazdopadne tam daj aspon jednu dusu nato aby si nesuchal ram..
ja by som to ale skor riesil dvoma hakmi zo stropu ako takto.. je to cisty tah, kdezto tu mas ohyb a cim dalej bude bike tym vacsi moment bude.. a moze ti pedal odrbat stenu ako sa ti bude bike hojdat..
17.12.2006 - 20:00:18
00
sorry vladol ale mohol si sa predtým ako ste toto vymysleli pozrieť na nejaký držiak na stenu na nete a pekne ho okopírovať, keď už si chcel ušetriť - vyzerá to dosť biedne.
17.12.2006 - 20:07:26
00
ano dobre si to pochopil tie dlhsie ramena na stenu, to kratsie aby nedrbol bajk. na tie zeleza este pride penova izolacia to je jasne. a je to tak vypocitane aby sa tam ten bajk nehojdal ale bude oprety o stenu riaditkami, ktore sa podlozia aby neosuchali stenu. o to nejde.
no a k tomu tahu...
tak neviem no ale mne sa zda ze ked bude tah kolmo na hmozdinku tak je to lepsie ako ked bude tah rovnobezne snie? -vtedy to lahsie vtrhne tie hmozdinky zo steny(teda zo stropu) hm?
17.12.2006 - 20:09:56
00
sorry vladol ale mohol si sa predtým ako ste toto vymysleli pozrieť na nejaký držiak na stenu na nete a pekne ho okopírovať, keď už si chcel ušetriť - vyzerá to dosť biedne.

je mi jedno ze ako to vyzera hlavne nech to na mna nespadne
17.12.2006 - 20:10:54
00
Drzat by to mohlo ale bajk by som nad sebou mat nechcel. Sak vsetko blato ti bude padat z plastov na vlavu a to este co vsetko sa na tie kolesa obcas dostane :?
17.12.2006 - 20:20:54
00
bajk sem tam aj umyvam :D
17.12.2006 - 20:27:23
00
aj ja sem-tam a potom z neho este hodinu kvapka tak to by som nechel nad postelou....a v zime asi nejazdis
17.12.2006 - 20:42:12
00
Vladol: pocuvaj to ti foter mohol nieco krajsie vyrobit je to zbytocne dlhe ta strana na ktorej bude bajk polozeny.Ja mam presne takyto system,ohol som pásovinu o hrubky 3mm klasicke zelezo.Do ucka, mam to pekne obrusene a namalovane na bielo.Ta strana na ktorej mam bajk polozeny ma 11cm.Je to pekne pri stene,akurat musim vytocit rajdy,aby boli vodorovne a dam dolu pedal.Mne ten bajk vysi nad postelou na ktorej pravidelne spavam a su...im a vsetko bez strachu,ze mi padne na hlavu.Daj tam 8icky hmozdiny po dve na kazdy hak a mozes sa na to aj obesit. :lol:
17.12.2006 - 20:42:54
00
Vladol: pocuvaj to ti foter mohol nieco krajsie vyrobit je to zbytocne dlhe ta strana na ktorej bude bajk polozeny.Ja mam presne takyto system,ohol som pásovinu o hrubky 3mm klasicke zelezo.Do ucka, mam to pekne obrusene a namalovane na bielo.Ta strana na ktorej mam bajk polozeny ma 11cm.Je to pekne pri stene,akurat musim vytocit rajdy,aby boli vodorovne a dam dolu pedal.Mne ten bajk vysi nad postelou na ktorej pravidelne spavam a su...im a vsetko bez strachu,ze mi padne na hlavu.Daj tam 8icky hmozdiny po dve na kazdy hak a mozes sa na to aj obesit. :lol:


to to som chcel pocut, ze to nespadne, uz len presvedcit aj mamu :?
no a vzhlad uz nerieste. a dlhe je to preto, ze nechcem otacat rajdy
17.12.2006 - 20:45:46
00
jasne,ze to nespadne ved jedna hmozdina udrzi 100 kilo.Na to mozes auto zavesit.
17.12.2006 - 20:49:35
00
spadnuť koli hmoždinke to určite nie ..
skor či vydrži konštrukcia. ke´d už maš takeho šikovneho otca, tak ti radšej mohol pozvarať vešiak za pedal. okrem toho, že to vyzera krajšie, tak sa časť vahy prenesie z konštrukcie na stenu. ja tak mam bajk zaveseni nad posteľov. a kolesa sa jemne dotykaju ešte aj poličky pod nim. zo začiatku som spával načapeny na stenu .. :roll: , ale potom som si zvykol. fakt jediny problem je teraz, keď je mokro. po každom výjazde musim bajk umyvať (teda aspoň nahruba a to jmene nechať zoschnuť, kym zavesim)
17.12.2006 - 21:02:16
00
:D to nezvaral otec co si... to dal dakomu spravit. konstrukcia vydrzi, to udrzi aj mna v poho. hm a za pedal? to sa mi zda dost brutalne voci oske a tak, aj ked som to uz videl, no to by doma uz nepreslo asi na 100% :roll:
17.12.2006 - 21:06:03
00
tiež som sa bal o osku a hlavne o pedal, či sa tym nedodžube. ale každy mi vravel, že to nevadí. a tak od septembra mi vysi (bajk) a žiadne poškodenie som si nevšimol
17.12.2006 - 21:10:07
00
tiež som sa bal o osku a hlavne o pedal, či sa tym nedodžube. ale každy mi vravel, že to nevadí. a tak od septembra mi vysi (bajk) a žiadne poškodenie som si nevšimol

este ze si tam dal tu zatvorku :P
17.12.2006 - 21:14:58
00
keyboard_arrow_up