Srandicky beriem, ved aj o blondinkach a policajtoch je toho dost. Len neviem akym pravom chce niekto urcovat kto, kde a akym sposobom tam moze chodit. :!: Este som necital jediny prispevok kde ebiker osocoval biobikera, ze ho po rovine predbehol alebo, ze mu zavadzia pri ceste do kopca. Mam taky pocit, ze toto ma nieco s velkostou vtaka. Aspon u muzov, u zien som na to este neprisiel. :tmi:
21.06.2023 - 09:35:59
15
lubor1 napísal:
, u zien som na to este neprisiel. :tmi:

Dnes majú baby s KWCC výjazd čiernu stredu z Laurinskej. Môžeš sa ich spýtať priamo na mieste. Dnes je povolená účasť aj mužom na výjazd. Všetko biocyklistky.
21.06.2023 - 09:48:01
00
JOLI napísal:
JoKo sa dá chápať tak, že mu nevadí, že ho obehli, ale že sú to mladé lemri, ktoré musia zdolávať Dolomity na zťp bicykloch. To je aj gro čo sa tu kritizuje. Tlstá, lenivá, mladá populácia, ktorá sa hrabe tam, kde by v živote svojou fyzickou kondičkou nedošla a nedosiahla žiadne horské vrcholy.


Ale lenivci sú len tí, ktorí nepoužívajú vlastnú silu len na vyšľapanie kopcov? Dovezenie sa autom alebo vlakom do Dolomitov sa za lenivosť neráta, však? :P
21.06.2023 - 10:02:12
02
tr3mp napísal:
Ale lenivci sú len tí, ktorí nepoužívajú vlastnú silu len na vyšľapanie kopcov? Dovezenie sa autom alebo vlakom do Dolomitov sa za lenivosť neráta, však? :P

Nechápem čo tým chceš povedať. Keď sa niekde doveziem z domu cez 600 km a potom si tam 7 dní dávam do tela po okolitých passách bez toho aby som na to použil vlak alebo auto, je akože to isté ako sa tam vyvážať na zťp bicykli? Absolútne tu pletieš hrušky s jablkami.
21.06.2023 - 10:05:10
02
JOLI napísal:
Nechápem čo tým chceš povedať. Keď sa niekde doveziem z domu cez 600 km a potom si tam 7 dní dávam do tela po okolitých passách bez toho aby som na to použil vlak alebo auto, je akože to isté ako sa tam vyvážať na zťp bicykli? Absolútne tu pletieš hrušky s jablkami.


Chcem tým povedať:
Ak by tí dvaja chalani išli na hore na bežných motorkách, asi nikto by im nehovoril, že sú lenivci. Pritom by vydali ešte menší výkon ako na elektrobicykloch.
Ak by išli autom, tak by tiež nikomu nebili do očí, kritik elektrobicyklov by si povedal, že asi niekam cestujú.

Pritom možno tí dvaja chalani vôbec nebrali výjazd hore do sedla ako športovú aktivitu, pokojne to mohla byť dlhšia cesta a sedlo bolo len jedna z etáp. Nie každý, kto je na bicykli je automaticky športovec. Športové využitie bicykla je len jedným z viacerých možných.

Všeobecne nerozumiem vývodu, že ak niekoho vidím na elektrobicykli, tak to automaticky znamená, že je športovec. Práveže naopak, môže to byť cykloturista, niekto, kto sa chce len previezť prírodou bez toho, aby tam šiel autom, motorkou, či lanovkou. Áno, je možné, že by sa tam bez elektrobicykla nedostal, ale to by sa do kopcov či ku nim nedostala ani kopa ľudí, čo používa lanovky. A v zásade rovnako by sa tam nedostala ani väčšina ľudí, ktorí jazdia za vlastné.

Elektrobicykel a bicykel sú predsa iné kategórie. Koho by napadlo pri stúpaní do kopca frfľať na bežného motorkára, že ho predbehol a že sa tvári ako bežný cyklista? Asi nikoho. Prečo sa to potom robí pri elektrobicykloch?

Ja keď idem na cesťáku do kopca, beriem elektrobicykle ako výzvu. Viem, že mám voči ním výkonový hendikep, tak sa snažím ich prebehnúť a o to cennejší výkon to je. Podobne aj keď behám, tak predbehutie normálneho cyklistu je výzva. Ale pri behaní vkuse nehovorím, že cyklisti sú lenivci, pretože si uľahčujú športovanie použitím bicykla :D
21.06.2023 - 10:31:41
15
už sa dostávame mimo tému ... toto nie je o športovcoch :) ale o bicyklostoch a motorkároch
21.06.2023 - 10:39:35
02
Gro čo sme tu na fóre nie sme športovci. Našou záľubou je športovanie a to robíme. To z náš nerobí športovcov. Za športovca pokladám niekoho, kto sa tým živý, zháňa sponzorov, zúčastňuje sa profesionálnych súťaží, dosiahne umiestnenku na olympiádu alebo vyhrá majstrovstvá, poprípade v našom prípade etapu.
Ale ku nám čo športujeme. Robíme to pre zdravie, kondíciu, či už fyzickú alebo mentálnu, telo tak rýchlo nestarne a potrebujeme to časom ako drogu hlavne tie endorfíny z toho pocitu prekonávania mét. Už to tu bolo spomínané. Ako človek môže niečo také zažiť na zťp bicykli?
21.06.2023 - 10:49:29
02
No moc sa JOLI nediv, lebo to zažiješ...taký je zákon prírody...

Zoberme to z inej strany. Ebiker sa oblečie ako chce a ide. No ale čo keď bio bicyklisti používajú bicyklovanie ako zásterku toho že sa radi obliekajú do elasťákov a obtiahnutých vecí, radi sa ukazujú v nich pred kamarátmi, no a za iných okolností by to ľudí trklo že s nimi nieje niečo vporiadku ??? Čo ak je pod lampou najväčšia tma ..? A možno aj preto vyžadujú pozdravy od ebajkerov, lebo chcú na seba upútať ich pozornosť aby si všimli ich vyšportované telá v priliehavých kraťaskoch .... asi tomu začínam rozumieť .... :)
21.06.2023 - 11:35:41
00
máš pravdu, už tomu rozumiem... samý sex, teraz vyšportované telá ktoré si všímaš ... je to síce mimo tému ebicyglistov ale dáva to zaujímavý pohľad ... bežne tieto svoje vášne skrývaš alebo sa k nim hrdo hlásiš?
21.06.2023 - 11:38:59
02
Snažím sa vidieť a pochopiť svet očami druhých ... :)
21.06.2023 - 11:40:03
00
JOLI napísal:
Ale ku nám čo športujeme. Robíme to pre zdravie, kondíciu, či už fyzickú alebo mentálnu, telo tak rýchlo nestarne a potrebujeme to časom ako drogu hlavne tie endorfíny z toho pocitu prekonávania mét. Už to tu bolo spomínané. Ako človek môže niečo také zažiť na zťp bicykli?


Konecne zmyslulna otazka. Skus - niekde za rohom a potme aby ta nikto z pravovernych nevidel a mozno spoznas odpoved. :D
21.06.2023 - 11:48:15
01
že zťp bicykel ...dobré :lol:
marseluspp no...včera som videl jedného 60+ r. e-bikera v obtiahnutom dúhovom drese Bora...pobavilo.
ja nevyžadujem pozdrav od nikoho,mňa to vlastne otravuje...
a ty nerozumieš princípu toho oblečenia? FUNKČNOSŤ... pot ide do toho,raz dva sa odparí a si v pohode, voľné bavlnené tričko ti vyschne až keď ho po výjazde vyvesíš doma na šnúru...
21.06.2023 - 11:49:32
00
JOLI napísal:
Tak si prečítaj názov tohto vlákna.

Ospravedlňujem sa že ti odpovedám trochu neskôr, ale bol som sa previesť na gravel biku bez elektriky ako zarytý ebiker som asi porušil pravidlá.
Ale názov nikoho neoprávňuje aby tu boli urážaní alebo opluvaní ludia.
Mne osobne je milší mladý ebiker ako mladý vysedávač po krčmách.
21.06.2023 - 12:25:03
01
Este raz to napisem, pre tych menej chapavych...
Tu sa nehejtuju e-bikeri(ky), ktori sa na pedelecu prevezu. Tu sa hejtuju e-motorkari, ktori sa vydavaju za cyklistov (sportovcov) a hladaju rozne vyhovorky, preco to robia (porusuju zakon).
21.06.2023 - 13:57:37
01
xyz napísal:
a ty nerozumieš princípu toho oblečenia? FUNKČNOSŤ... pot ide do toho,raz dva sa odparí a si v pohode, voľné bavlnené tričko ti vyschne až keď ho po výjazde vyvesíš doma na šnúru...


voľný mtb dres bude v poriadku, vyschne dostatočne rýchlo? :D škatuľkujete a škatuľkujete, to je celý problém tohto vlákna. mne osobne to nijako nevadí, som za každú dobrú srandu, ale ide o princíp. niekto videl Yettiho či Otziho na ebajku na bratislavskej hrádzi a podľa mnohých tu sú tým pádom všetci ebajkeri rovnakí ;) a keby aj, väčší prúser pre módnu políciu bude asi dovolenkár v lyžiarskom oblečení niekde na Mykonose, ako človek s bavlneným tričkom na ebajku.
21.06.2023 - 13:59:24
01
keyboard_arrow_up