To si naozaj zažil, alebo zase len blúzniš? 😅
15.09.2023 - 12:42:25
11
On nemá vôbec predstavu o ebajkoch všetko má len z netu a JPP. Stavím sa že na ebiku ešte v živote nesedel. On si myslí že keď dôjde bateria tak sa zrúti svet. Nie si na omyle dá sa na tom normálne dôjsť. Dnešné baterie su velmi dobré a k vybitiu som sa ešte za 25tis km ešte nedopracoval.


Naposledy upravil VTV dňa 15.09.2023 - 13:19:43, celkovo upravené 1 krát.

15.09.2023 - 13:16:23
01
Boli sme styria takze e-biker robil hanbu 25% a klasikari na 75%:) Inak nie sme na Kaukaze aj keby to nebolo vybitou baterkou ale nejaky technicky probem k autu sa dostanem alebo minimalne po prvu dedinu kde si zabezpecim odvoz. Ale takáto sanca je ozaj minimalna.
Minal som cez 100ludi ani jeden nemal pripomienky ale online priestor vie vzdy svoje a pravdu. Keby tlacim bicykel zaberal by som viacej miesta ako turista. Takto to mali.ako spestrenie. Minal som ich len rychlostou o nieco vacsou ako je pesia. Proste 500m sme potrebovali prestrikovat ku chate potom to bolo uz ok.
Ciel videa je poukazat ze e-bike ma zmysel dokonca ak ho mas mozes si zabikovat uplne aj s tymi co maju na klasikach velmi dobru kondiciu a otom to je vsetci sme si paradne uzili den
15.09.2023 - 13:18:34
02
peter120 napísal:
Zatiaľ čo som videl, tak dojazd teréne je polovičný voči tabulkovemu...
Čiže MTB cyklista si dá 100km, a baterkar sa s partiou rozlúči v prvej tretine. 🤣🤣🤣 plánovanie jak hovado


neviem či si niečo videl Peťo, skôr mi príde že si si naštudoval všetky negatíva ebajkov, ktorých ale ani zďaleka nie je tak veľa ako sa píše po internetoch a e-hejterských fórach, a prezentuješ to tu ako najväčšiu, úplnú a jedinú pravdu :D
15.09.2023 - 13:36:16
02
Presne som chcel napisať co tu už zaznelo, že ak dôjde baterka či bude nejaká technická porucha tak k najbližším domom to byva v 90% menej ako 10km a malokedy je to do strmého kopca . Takže úplná pohoda. Ak sa dá, kľudne zavolať taxík. Kazia sa aj auta , či dochádza im benzín a potom sú tie komplikácie aj hodne drahšie ako pri ebiku.

A “typický ebiker” 120kg tučko čo jazdí stale na turbo, nikomu sa nezdraví a je naobliekaný ako snehuliak si môže zaplatiť na taký pripad poistenie :)

Ak roztrhá bioš plášť niekde na hrebeni, je na tom tak isto…

Peter asi bicykluje len po ceste okolo Štúrova, kopce poriadne nepozná.
15.09.2023 - 13:53:20
01
pri Sturove (resp. nedaleko) su kopce riadne, tam je to na ebike ako stvorene
15.09.2023 - 14:08:34
00
Mne recenzie trailhunter a pár ďalších stačili. Les, terén, rovina atď 40km dojazd...👎
15.09.2023 - 15:58:02
00
3x toľko úplne v pohode v teréne,popri Váhu do Nového mesta a späť do Považskej :)
15.09.2023 - 16:12:24
00
Hlavne to Robo mal na tom výlete riadne uškrtené. Tak preto bol ten dojazd veľmi slušný. To by aj mne dávalo zmysel..60km a 2000vm sú super parametre. Na vyššej podpore nemalo zmysel aby šiel, lebo bol s partiou normálnych mechanických cyklistov, takže by ich uvaril a roztratili by sa a spoločný výjazd by nemal zmysel. Tie terény a kopce čo sú na videu by sa smerom hore inak v pohode dali vyšvihať na komplet booste, ale do cieľa by prišli chalani s rozdielom tak 3-4 hodiny. Čo nemá zmysel. Ja som dnes šiel Minčol a jeden chalanisko mal ebike a Janči do mňa rýpal, že to by bol Minčol do hodiny :) Keď som pozeral čo to robí v kopci, tak skutočne by som si trúfol možno zo Strečna dať Minčol do hodiny. Na mechanike do viem v extréme dať za 1:30 s tým, že nejaké úseky sú tam aj na tlačenie. Myslím, že aj na E by som jeden úsek potlačil, ale zvyšok nakúrený v booste by bola pecka :) Celé koliečko Strečno-minčol-Strečno by sa dalo urobiť do 1:30-1:40.
15.09.2023 - 16:41:23
01
Kludne si mozes na.klasike davat mincol v lete a v jarnych a jesennych mesiacoch to otocis zase po praci na e-biku.A Rano cerstvy do roboty.
Klasiku mam stale nikdy nevies kedy budes nosit:) resp na udrziavanie kondicie.
15.09.2023 - 16:57:54
00
Hlavne teraz ma to začalo zaujímať s príchodom ľahkých ebikov. Aby som nestratil komplet cyklistické návyky. Ale keď som pozeral napríklad taký FUEL EXe tak tie parametre vyzerajú hodne mizerne. V slušnom režime by mi to asi nestačilo ani na spomínaný Minčol. Okrem toho ako sa poznám, tak ten motor by som zničil tak do roka..takže zas reklamácia a tak dookola. Ono by to dostalo u mňa hodne nažrať....takže nateraz zostávam pri pohone na bielkoviny, cukry, vodu a Pepsi :)
15.09.2023 - 18:45:36
02
peter120 napísal:
Mne recenzie trailhunter a pár ďalších stačili. Les, terén, rovina atď 40km dojazd...👎

v Madarskom Sturove vedla su kopce uz fajnove, aj single vydupadne od turistkov. Mas tam 700tky, co vzhladom na to, ze ides z nejakych 120m nadmorskej vyske slusne. A nedaleko mas Borzsony a to uz je slusny masaker . Ale v SK Sturove kopce nie su, to je fakt.
15.09.2023 - 19:01:01
00
peter120
Ty patris k tym typickym biosom co nemaju potuchy, nemaju realne skusenosti s e-bikom (nie 1- 2 jazdy na Turbo) a trieskate tu jeden nezmysel za druhym.

Tu mas realne pojazdy na e-biku za september.
2 rocne skusenosti. Pre hejterov, na bio najazdim viac ako na E-biku.
Mne uplne v pohode stacia prve dva stupne dopomoci.
Motor zapinam len v kopcoch.

Co je v tab e-MTB a Turbo, to som testoval Konske Hlavy na tie najsilnejsie dopomoci.
https://sk.mapy.cz/s/nejudosupu
Príloha:
Septenber_ebike_1.jpg
Septenber_ebike_1.jpg 75.84 KiB thumb_up0thumb_down


---

Ked sledujete Youtuberov co maju e-bike na 1-dnovy test tak nedostanes realne vysledky ale nezmysly.
Vsetko odjazdi na max dopomoci, TURBO a dojazd ma 40km a dava hodnotenia?
Nie, skor pocity z jednej jazdy na max.

Ty ked pojdes na biobiku do kopca 500 - 600W kolko urobis vm a budes mat dojazd kym odpadnes?
Realne pojdes s rozumom, menej, podla svojej kondicky aby si si pojazdil a neumrel na prvych 2 km vyletu.

Presne tak isto sa jazdi na e-biku s baterkou.
Podla naplanovanej trasy, vm, km, kt. chces prejst, profilu trasy, svojej kondicky si volis dopomoc.
15.09.2023 - 19:07:03
02
Ale bioš je proste bio. Dá si kávu, 5 proteínových tyčiniek, 2 redbuly s dá to isté ako ebiker….

Presvedčiť zarytého bioša na jazdu na ebiku je ťažšie ako presvedčiť pannu na nezáväzný sex. V oboch pripadoch to skôr či neskôr zažijú :)

Inak tu zaznel nový vyraz “mechanický pohon” takže ak chcete vymeniť bioš za mechoš, tak je najlepší čas hlasovať… :)
15.09.2023 - 19:16:15
00
Red1 napísal:


Ked sledujete Youtuberov co maju e-bike na 1-dnovy test tak nedostanes realne vysledky ale nezmysly.
Vsetko odjazdi na max dopomoci, TURBO a dojazd ma 40km a dava hodnotenia?
Nie, skor pocity z jednej jazdy na max.

Praveze nie, testuje sa vacsinou na trail/eco. Vyssie mody neodporucaju lebo je to podla nich "prilis".

Nahodil som oval :) , hned sa mi ide lepsie. Baterku mi netreba.
15.09.2023 - 19:36:12
00
keyboard_arrow_up