40km??? kvôli tomu sa mi neoplatí vyberať bajk z pivnice :D
14.09.2023 - 08:48:22
03
Nehovor, Kapitán očivid! Tak to ti potom gratulujem, že pred kúpou nového auta vieš o každom zo stoviek komponentov, ako sa bude chovať za rok-dva-tri, zvlášť keď to sám výrobca netuší.
Ale veď keď ťa baví byť pokusným e-králikom za tvoje peniaze, ja ti to neberiem. “Dle chuti každého soudruha”.
14.09.2023 - 08:55:29
00
Že to s tým pokrokom v oblasti ebikov nemyslíte vážne? Štípnite ma....Upgrade softov a medzigeneračný pokrok vo vývoji pri týchto motoroch nie je ani tak pokrok ako riešenie mega prúserov v tichosti. Problém pri dnešných veciach je, že inžinieri čo tieto veci navrhujú nemajú až na výnimky v niektorých oblastiach osobnú majetkovú a trestno-právnu zodpovednosť za spôsobené škody. Preto si neváhajú drzo uviesť o dva roky po nepodarku akože novú brutálne prepracovanú verziu a pokroku chtiví progresívne cítiaci sa ľudia im tieto odpadky zobú z ruky ako najluxusnejší kaviár.

Osobne som bol v tom, že ebiky sú fakt robustné stroje, kde motor pri výmene opotrebiteľných rozvodových častí je prakticky nesmrteľný....pri rozhovoroch s ľuďmi sa často stretávam so šťastným výrazom v tvári: Musím si zaklepať..2 roky a už 4500km a nič - motor ide ako hodinky...Čo toto akože má byť? 4500km som kedysi najazdil za 5 mesiacov...potom stretneš tých istých ľudí: No pri 5200km to šlo na reklamačku a teraz mám perfektný nový motor ...ako fakt???? Pokrok? A to niekto sníva ako pôjde ľudská posádka na Mars? ?‍♂️?‍♂️
14.09.2023 - 09:00:46
11
marp napísal:
......, je to mor


Mor ho!

Bicyklujú bioši z Tatier, tiahnu na podolia,
cez vysoké hory, cestami cez rovné polia;
prešli už aj cez Dunaj, cez tú šíru vodu,
oddychujú tam za pomedzím slovenského rodu.

Duní Dunaj a ebiker sa valí:
nad ním svieti pevný hrad na vysokom bralí.
Pod tým hradom ebiker zastal si pri bufete,
obehnutý bioš túži tam po odvete.

No zahyň, studom večným zahyň, podlá duša,
čo o slobodu s motorom sa pokúša.
Lež večná meno toho nech ovenčí sláva,
kto seba v obeť svätú za svoje v kopcoch dáva.

A ty mor ho! — hoj mor ho! detvo môjho rodu,
kto kradmou rukou siahne na tvoju cyklo slobodu;
a čo i tam dušu dáš v tom boji divokom:
Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť motoru otrokom.

:D S mojím zvolením si to môžete použiť ako hymnu odboja proti ebikerom

PS: ešte som to upravil aby to bolo jasné o čo ide ...


Naposledy upravil marseluspp dňa 14.09.2023 - 09:14:27, celkovo upravené 1 krát.

14.09.2023 - 09:02:00
00
xyz napísal:
40km??? kvôli tomu sa mi neoplatí vyberať bajk z pivnice :D

Čo vyťahovať bike, kvôli tomu sa neoplatí už vôbec vyťahovať oblečenie na bicy. :lol:
14.09.2023 - 09:13:53
00
Takže výjazdy do 40km bez bajku a holý? To môže byť veľmi nezvyčajný postoj k cyklistike :)
14.09.2023 - 09:16:45
00
Vývoj za posledné roky výrazne pokročil akurát vo výpočte životnosti výrobkov. Už tie dva roky vedia trafiť celkom presne. 😢
Edit: Ebajky sú ešte relatívne nová záležitosť, tak sem-tam natrafíš aj na niečo s dlhšou životnosťou. Ale ono sa to časom doladí na tie 2 roky.
14.09.2023 - 10:11:22
06
Na jednej strane vsade same kecy o zachrane planety, na druhej strane co vyrobca, to 2 rocne *****. A ten odpad potom konci na skladkach, aj keby normalne mohol fungovat 10-15rokov. Nuz, o peniaze ide az v prvom rade. U ebikov /ekolobziek/ewhv to takto bude este horsie.
14.09.2023 - 10:51:43
05
Toto je presne to čo som tým chcel konštatovať. Tá udržateľnosť....mne je šum a fuk, že po 2 alebo aj 4 rokoch mi vymenia motor na záruku. Potrebujem od neho doklad ako ho zlikvidovali a či ho nehodia kdesi na skládku. Ideálne by som potreboval aby mi poruchu odstránili a vymenili len to čo je zlé. Ale čosi sa mi dostalo, že už pomaly idú touto cestou. Ale skôr z dôvodu, že napríklad také TurboLebo sa delilo len na kusy: pred reklamáciou a po reklamácii motora. Takže keď máš 100% vadných motorov, tak pre výrobcu a celý reťazec to už musí byť prúser, takže sa to snažia už opravovať. Ale aby sme neboli hejteri, tak tieto problémy sa týkajú aj mechanických častí bicyklov....zvlášť odpružené vidlice sú veľké nepodarky, tlmiče a pohony....a samozrejme rámy. ??
14.09.2023 - 11:07:22
01
Múdro vravíš a človeku je z toho smutno že inak fajn výrobok dostane jednu súčiastku -napr. kondenzátor- čo vydrží 2 roky a potom ho porazí a zoberie so sebou celú riadiacu dosku. Takto mi odišla riadiaca doska v mrazáku (šuplíkový Zanussi) po dvoch rokoch, 25kg domáceho mäsa v čudu. Po premeraní, motor OK. Tak som motor dočasne prepojil na obyčajný zásuvkový mechanický časovač (zap/vyp) aby som videl či to pôjde kým sa rozhodnem či novú dosku za 100eur, externý termostat alebo kúpim nový mrazák. Potom som tak nejak časovo vyladil aby bolo dnu -20 a nakoniec to tak aj ostalo. Je tomu už 6 rokov a ide stále :)
Je to dosť divné ale vyzerá to že samotná EU to celkovo nenápadne podporuje aby udržala zamestnanosť alebo zisky z daní za ktoré sú platení, alebo čo ...
Na aute už viem že čo raz vymením do dvoch rokov to mením znova a znova...

Aj na retiazkach na bike to vidno. Sú lepšie, alebo horšie, no nakoniec priemerná cena za určité obdobie použiteľnosti je skoro rovnaká. Napr. reťaz za 60 vydrží 2000km, reťaz za 30 vydrží 1000. Tie peniaze tak či tak zaplatíme. Naviac aj ebike motory to majú v sebe zakomponované, že sa proste neopravujú ale menia celé a otvoriť sa dajú len v domácej fabrike, kde vymenia kazítko, dajú nový obal a ide to nazad. Bafang sa vraj dá servisovať aj doma. Číňan na to už ide dobre, lebo strednú a nižšiu vrstvu s tým jednoznačne osloví.
Zase ako sa vraví, kto má na mercedes, musí mať aj na jeho servis. Niektorí tieto veci ohľadom ceny vôbec neriešia.

Ale je vždy lepšie keď sa pokazí motor na ebiku ako kĺby na kolenách :) Preto si treba zdravie šetriť a pomáhať si ako sa dá. Staré čínske príslovie hovorí "Čím skôr presadneš na ebike, tým viac kilometrov pri zdraví v živote urobíš"
14.09.2023 - 12:01:13
02
JOLI napísal:
Čo vyťahovať bike, kvôli tomu sa neoplatí už vôbec vyťahovať oblečenie na bicy. :lol:


Stanislaw Jerzy Lec : Vzdy sa najde eskymak co ide poradit cernochom v Kongu co robit za velkych horucav.

Chlapci zo ziletiek, nic vam to nehovori?

:P :P :P
14.09.2023 - 12:47:36
04
branomelis napísal:
Problém pri dnešných veciach je, že inžinieri čo tieto veci navrhujú nemajú až na výnimky v niektorých oblastiach osobnú majetkovú a trestno-právnu zodpovednosť za spôsobené škody. Preto si neváhajú drzo uviesť o dva roky po nepodarku akože novú brutálne prepracovanú verziu a pokroku chtiví progresívne cítiaci sa ľudia im tieto odpadky zobú z ruky ako najluxusnejší kaviár.
Vsak co je facelift? V skutocnosti oprava predoslych pruserov a aby to nebolo okate, tak daju "zadarmo" krajsi naraznik.
Na druhu stranu, konkurencia nespi a robi to iste.
Z casovych dovodov nie je mozne roky ladit a az potom pustit na trh. To by produkt bol strasne zastaraly voci konkurencii.
14.09.2023 - 18:05:48
00
A potom na trhu je vsetko nedoladene, nedorobene a mozes si vybrat zle, alebo horsie :D Alebo teda siahnut po nejakej malovyrobe za 3x tolko penazi, ak je.
14.09.2023 - 18:21:46
01
Ale ako to chceš vysvetliť ľuďom, ktorí pred predĺženým víkendom upchajú celé mesto lebo by cez víkend pomreli od hladu? Možno terajšie deti, ak sa za mladi nabažia všetkých tých zbytočností, budú mať potrebu žiť inak. Snáď...
14.09.2023 - 19:05:44
00
Bude to este horsie. Chce to inu planetu , ludi nejde zmenit, pokial oni sami nechcu a to nechcu veru.
14.09.2023 - 19:30:48
00
keyboard_arrow_up