ale preco to robi ? ved keby si pozicala elektricku kolobezku, napriklad ja mam velmi dobru skusenost s kolobezkami Volt (Amper nie su az tak dobre), tak by to mala omnoho jednoduchsie a rychlejsie. Za usetreny cas by si zase mohla zaplatit ubytovanie v hoteli, tam by mohla ist do fitka a unavit sa vlastne omnoho viac, ak by chcela...
A vobec, je to blbost, lebo ked takto ide na kolobezke a iba stoji, tak musi z toho byt strasne unavena. A na tejto divnej neelektirckej kolobezke ju musi strasne boliet ta noha, ktorou sa odraza. Okolo celeho sveta sa odrazat jednou nohou, to ju musi mat hyper osvalenu, skoro ako ja pravu ruku.
Kazdopadne, je to blbost, keby isla na e-bike, mohla by si normlane sadnut, zobrat este viac veci a aj by si zasportovala. Tak.
20.01.2023 - 09:09:20
02
Fokel - oni tu nohu casto striedaju, a teda striedavo sa odrazaju oboma nohami. Akurat vcera som siel chvilu za jednym, a nohy striedal kazde 3 odrazy.
20.01.2023 - 09:45:49
01
podla mna si neporozumel co napisal ;-]
20.01.2023 - 09:47:17
05
poznámka: fokel je (neelektro) kolobežkár :)
20.01.2023 - 09:48:51
03
bio-kolo-bežkár z klubu tradičného kolobežkovania :D
20.01.2023 - 09:52:50
04
V ČR a SR je zatiaľ takmer nemožné postihovanie prečipovaných ebajkov a ekolobežiek
thumb_up-1thumb_down
20.01.2023 - 10:48:45
00
Ok sorry fokel :D
Pre ostatnych - nemam to odkial vediet, na tomto fore mam strasne vela zablokovanych tem a v podstate chodim len do tych zopar, do ktorych aj pisem.
20.01.2023 - 10:52:55
00
Hosť napísal:
V ČR a SR je zatiaľ takmer nemožné postihovanie prečipovaných ebajkov a ekolobežiek
thumb_up-1thumb_down

No celkovo nám chyba viac policajnej šikany.
Hlavne nech je8ú tých druhých 😉
20.01.2023 - 10:55:35
01
Však cyklisti sa dlhodobo dožadujú väčšej šikany zo strany Polície SR. Kde je potom problém?
20.01.2023 - 11:02:25
00
Preto ma označenie "motorkár " menej uráža 😐
20.01.2023 - 11:09:40
00
ja sa dlhodobo dozadujem rovnakej "sikany" aku maju cyklisti na kategoriu chodci :)
20.01.2023 - 11:57:14
00
rs955i napísal:
No celkovo nám chyba viac policajnej šikany.
Hlavne nech je8ú tých druhých 😉

Cim viac bohorovnych expertov, tym viac sikany. Ti policajti by totiz tiez najradsej sedeli na stanici a skrabali sa na gulkach, nez riesit starych somarov pri ich vozeni sa na elektrohrackach.
20.01.2023 - 12:02:44
12
ale oni sedia tak akurat v aute a tvaria sa ze nieco robia, pripadne spia :D alebo plnia KPI ktore maju zadane, standardne vyber pokut na vodicov aut.
20.01.2023 - 12:23:16
01
Ja by som navrhol obmedzenie pripomoci pre všetkých bicyklistov nad 25km/h. Aj pre biodopomoc. Na biobiku by sa automaticky zaplo pribrzďovanie zadného kolesa tak aby nutná námaha bola dvojnásobná. Potom by presun cyklistov po komunikáciach bol vo vyváženej rýchlosti.

Bionikeri by nemuseli tak ďaleko bicyklovať aby spálili potrebné kalórie. A naviac by mali super kondičku.
20.01.2023 - 12:36:07
01
iron.hide napísal:
Ok sorry fokel :D
Pre ostatnych - nemam to odkial vediet, na tomto fore mam strasne vela zablokovanych tem a v podstate chodim len do tych zopar, do ktorych aj pisem.

jasne uplne v pohode :-)
mozno ja by som sa mal ospravedlnit, ze som si potrebu rano sa trochu prebrat ulahcil trollovanim v tejto vaznej teme

inac je sranda, ze takmer ziadny* e-kolobezkar sa nepokusa presvedcit nas klasickych, ze sa namaka rovnako ako my. Asi to bude tym, ze na kolobezke je to celkom jasne vidno - sviha nozickami, nesviha nozickami. Takze tazko niekoho oyebavat...

Male kolobezky (poziciavacie, Xiaomi, atd...) ani nema zmysel riesit, to je uplne ine kategoria. Obcas sa objavi velka kolobezka s konverziou, ktoru ti ludia rovno deklaruju ako pomoc pri roznych pohybovych obmedzeniach, alebo "vozitko".

Z technickeho hladiska bola zaujimava konverzia s nabojom, ktory bol uplne stand-alone. Bateria, motor, elektronika zabudovane v nom, zapinal sa tiez tlacitkom na nom (mozno aj appka). Elektronika v nom identifikovala ze sa clovek odrazil (zrychlenie) a pripomohla kratkym zaberom s klesajucim vykonom. Takze ak dajme tomu bezny odraz by bol 5 metrov, so zapnutou pripomocou to chvilu zasumelo a predlzilo na dajme tomu 20 metrov.
Ale myslim ze to bolo (relativne) drahe, malo nejake muchy atd, takze sa to nepresadilo.

* na CZ facebooku taky jeden bol, ale uz prestal. Ak tam obcas nejaky e-ckar zabludi, rychlo pochopi kde je (cesi vedia byt neprijemni) a vypadne. Nikto nema potrebu tam zostavat a hlasat svoju pravdu...
20.01.2023 - 12:37:50
00
keyboard_arrow_up