marseluspp napísal:
Ja mám pocit že mnohí biobikeri už to pomaly chápu, že zmeškali svoj vlak pokroku, ale hanbia si to priznať. A možno už aj viacerí ebike majú, ale tvária sa bio :)
Ebikeri sú také ranné lastovičky pokroku, ktorý nenápadne prichádza. Príchod ebikov je ako vlna na ktorú čakajú surferi - a kto ju chytí, ten sa vezie ... a kto sa vezie najlepšie, ten vyhráva :) Viete si predstaviť sklamaného surfera, čo tú vlnu nechytil a ešte sa bude obhajovať, že veď práve on najviac pádloval rukami za svoje, že on je pravý surfer lebo nepodvádza s prípomocou vĺn a práve on by to mal vyhrať??? Tak to je aj s biobikermi.

Navrhujem ako krok na uzmierenie, aby si každý ebiker uvedomil ako ťažko biobikeri do kopca šlapú, ale po rovine fičia ako blesk. Takže ako prejav dobrej vôle by mal ebiker pri predbiehaní biobikera do kopca slušne pozdraviť a ponúknuť mu, že ho do toho kopca trošku potlačí, prípadne potiahne s lanom. Samozrejme úprimne a bez irónie. Biobiker samozrejme na oplátku pekne odzdraví a poďakuje za ochotu - a je už len na ňom či tú službu využije.. Zase na rovine by sa táto ústretová pomoc mohla ebikerovi odplatiť zo strany biobikera...
Takto by sa utužili dobré vzťahy a nikto by sa nezlostil, že ho ten "druhý" predbehol či nepozdravil. A naviac by došlo k zdieľanej prípomoci, čo je vlastne krokom k budúcnosti. Život je vlastne neustály boj o energiu. Či už vo vzťahoch, v práci, či na dvoch kolesách. Prestaňme o ňu bojovať, naučme sa ju zdieľať so svojím okolím.

:party: :party: :party:
26.01.2023 - 09:16:04
01
do kopca sa neslape tazko, ked clovek zo sebou netaha baterku a motor :)
26.01.2023 - 09:25:34
04
Tak načo toľko plaču?😞😉
26.01.2023 - 09:32:16
00
To neviem, najviac problemov ako vidim, maju ebikeri. Jeden sa aj zmazal :) Asi je tazko priznat, ze motor nie je energo tycinka :D
26.01.2023 - 09:35:17
02
alebo kopec je taky tazky, ako si ho spravis

marcele, teda emarcel, vobec nejde ani o pokrok ani o hanbu, co pises v prvej vete. Skor o ine (ne)chapanie [sportu ci presnejsie] pohybu a pouzivanych dopomoci k nemu

Zbytocne sa snazis basnit, su to dva rozne svety, zmyslania, malo sa prelinajuce.

(aby bolo jasne, nepisem o pourazovych, hendikepovanych, atd)
26.01.2023 - 09:44:44
00
lto napísal:
To neviem, najviac problemov ako vidim, maju ebikeri. Jeden sa aj zmazal :) Asi je tazko priznat, ze motor nie je energo tycinka :D

Hm ,a kto nema problémy, nech hodí kameňom...
Či?
Hlavne sa nemposr&ť😀
26.01.2023 - 09:51:23
00
marseluspp napísal:
Ja mám pocit že mnohí biobikeri už to pomaly chápu, že zmeškali svoj vlak pokroku, ale hanbia si to priznať. A možno už aj viacerí ebike majú, ale tvária sa bio :)
Ebikeri sú také ranné lastovičky pokroku, ktorý nenápadne prichádza. Príchod ebikov je ako vlna na ktorú čakajú surferi - a kto ju chytí, ten sa vezie ... a kto sa vezie najlepšie, ten vyhráva :) Viete si predstaviť sklamaného surfera, čo tú vlnu nechytil a ešte sa bude obhajovať, že veď práve on najviac pádloval rukami za svoje, že on je pravý surfer lebo nepodvádza s prípomocou vĺn a práve on by to mal vyhrať??? Tak to je aj s biobikermi.

Navrhujem ako krok na uzmierenie, aby si každý ebiker uvedomil ako ťažko biobikeri do kopca šlapú, ale po rovine fičia ako blesk. Takže ako prejav dobrej vôle by mal ebiker pri predbiehaní biobikera do kopca slušne pozdraviť a ponúknuť mu, že ho do toho kopca trošku potlačí, prípadne potiahne s lanom. Samozrejme úprimne a bez irónie. Biobiker samozrejme na oplátku pekne odzdraví a poďakuje za ochotu - a je už len na ňom či tú službu využije.. Zase na rovine by sa táto ústretová pomoc mohla ebikerovi odplatiť zo strany biobikera...
Takto by sa utužili dobré vzťahy a nikto by sa nezlostil, že ho ten "druhý" predbehol či nepozdravil. A naviac by došlo k zdieľanej prípomoci, čo je vlastne krokom k budúcnosti. Život je vlastne neustály boj o energiu. Či už vo vzťahoch, v práci, či na dvoch kolesách. Prestaňme o ňu bojovať, naučme sa ju zdieľať so svojím okolím.


Do hlodov fóra komplet celé :party:
26.01.2023 - 09:54:22
09
marseluspp sa snazi vymyslat zmierlive mostiky, ale tu chceme hejtovat, taketo praktiky by nemal moderator tolerovat :lol:
26.01.2023 - 10:49:11
12
marseluspp napísal:
Takže ako prejav dobrej vôle by mal ebiker pri predbiehaní biobikera do kopca slušne pozdraviť a ponúknuť mu, že ho do toho kopca trošku potlačí, prípadne potiahne s lanom.

Nulový zmysel pre mňa. Idem von lebo: pálenie kalórií, tvorba kondície a svalstva, vidím svet a zbieram zážitky.

Vidím ďalší faktor, tu na fóre ebajkeri už zháňajú ako zapojiť pridavnu batériu. :lol:
26.01.2023 - 10:50:26
00
Tak na zazitky a videnie sveta sa motor hodi. Ale prave ma napadla nova moznost vo svete baterii a externderov. Nenapadne zaparkujem ebike u ineho a kablom vycucnem niekoho, kto ju ma nabitu :D
26.01.2023 - 10:57:03
00
marseluspp sa pomýlil, on to chcel dať do Vtipkár-a :D
26.01.2023 - 10:59:53
00
Moj hejt na dnes: sledujuc logiku a vyplody niektorych emotorkarov, mam vazne pochybnosti o zdravornej nezavadnosti emotoriek. Neviem ci je to vyparmi z baterie, alebo im prebija kostra do vajec, ale nieco ocividne nie je v poriadku :D
26.01.2023 - 12:46:53
16
No tieto dva vlákna sa tu trochu prelínajú, to netvrdím... ;)

Ďalšu výhodou, na ktorú som prišiel je, že v tejto uponáhľanej dobe sa my ebikeri vlastne ani nemôžeme ponáhľať, máme na to predsa oficiálny limit... :) Takže vo chvíli keď mám už rýchlosť 25km/hod a mám čas sa obzerať po prírode, biobiker ešte tuho šlape, skláňa sa k zemi aby eliminoval protivietor a snaží sa predbehnúť ebikera... no kto z tých dvoch si skôr vyčistí hlavu???
Osobne tieto technológie prípomoci považujem za r-e-volučné. Aj v biblii sa vraj píše: "Pomôž si človeče a ja ti budem nápomocný" V kombinácii s teóriou že "Elektrina je prejavom boha v pohybe" sa dostávame k záveru, že práve ten elektromotor je božská moc a spasenie(hlavne v kopcoch) o ktorých biblia píše. Takže pozdravy "Boh s tebou" alebo "Zbohom" či "Boh ťa sprevádzaj" sú vyjadrením nech ti božská moc skrze motor pomáha ... amen :)
26.01.2023 - 13:07:04
03
Aj ja chcem taký matroš.
26.01.2023 - 13:11:38
04
marseluspp máš talent ma rozosmiať a spríjemniť mi deň :D :D ... aj keď s Tebou nesúhlasím, stále ma pobavíš, ako slušne a pekne si obhajuješ to svoje. :y: :y:
Každý si nájde svoje plusy aj mínusy ... a hej e-bike je revolúcia, je to pokrok v presúvaní sa.
Len či je to aj revolúcia v športe? Tak to asi nie. Pre mňa je to revolúcia hlavne v lenivosti.
26.01.2023 - 13:18:04
04
keyboard_arrow_up