Stači pozriet neake novšie články a človek zistí že čína už dávno nieje v znečistovaní tam kde bola https://www.greenpeace.org/czech/clanek/19218/jak-nam-cina-utekla/
20.05.2024 - 19:39:40
02
canopus Tak ktorí vedci s Nobelovkou spochybňujú, že je zem gulatá? Konkrétne napíš...
20.05.2024 - 19:44:20
00
peter120 napísal:
Aj ta blba greta, preco nejde strajkovat a hadzat sa o zem do ruska alebo ciny kde znecistenie je nasobne vacsie...
ze...


Toto ma strašne zabáva:

Tak ak si ľudia, napríklad Peter120, myslia, že tá tínedžerka Gréta je taká blbá, bezvýznamná, nemá pravdu atď., tak prečo jej venujú toľko pozornosti? Prečo si vôbec všímajú, čo robí, hovorí, kde protestuje či prečo neprotestuje neprotestuje v Rusku či v Číne atď atď...? Veď ak je to nejaká krava afektovaná, tak načo sa ňou vôbec zaoberať?

Ak Gréta strháva pozornosť takých ľudí a hovoria o nej milióny ľudí, ktorí jú nemajú radi a nesúhlasia s ňou, tak vlastne dosahujú, že jej aktivity sú vysoko účinné. :-) :-)

Fakt je to zábavné.
20.05.2024 - 20:19:39
11
skynet napísal:
canopus Tak ktorí vedci s Nobelovkou spochybňujú, že je zem gulatá? Konkrétne napíš...

Aj si cital, co napisal? Ci len tak rad miesas hrusky s jablkami?
Pisal o globalnom oteplovani.
A to sa pritom k tomu nazoru nepriklanam.
20.05.2024 - 20:32:35
01
Jaroh veru zabavne je pokrytectvo letov a ciest na konferencie. A s tym spojene uhlikove stopy.
Mne to pripomina protestujucich vegan dezolatov, pritom oni sami maju kozenu obuv. Pysne mavajuc vlajockami a pokrikovat hesla.
Ako jedna osoba povedala, ze nepotrebuje elektrinu, ze si pozre TV aj pri svieckach.
20.05.2024 - 21:51:55
01
Pracovné cestovanie lietadlom nie je pokrytectvo. Skrátka ak sa inak nedá dostať na potrebné miesto alebo ak nie je možno urobiť event online, tak lietadlo je v poriadku. Letecká doprava tvorí v porovnaní s automobilovou dopravou iba pár percent uhlíkovej stopy a ani zďaleka nie je zásadným problémom. Tým ju neobhajujem a ani nehovorím, že ju netreba znižovať. Treba. Len skrátka si si v doprave vybral ako zlý príklad ten oveľa menej škodlivý mód.
(Ja som napríklad letel v živote stovkykrát, ale ak sa dobre pamätám, tak od roku 2016 som letecky absolvoval iba 6 služobiek a jednu rodinnú návštevu. Vyslovene na dovolenke som letecky nebol ani raz v živote).


Ale celkom slušne si zahovoril tú Grétu :-) .
20.05.2024 - 22:09:06
03
Presne ako jaroh pise. Podiel leteckej dopravy je na celkovych emisiach velmi maly. Ale aj tak sa dekarbonizuje aj tu a planuje sa este viac, jednak ine typy pohonu, jednak synteticke palivo. Problem je, ze pre letectvo este nie su vhodne technologie (ak chce niekto tupo zareagovat s tym, ze ani na cesty nie su, tak nech to radsej nerobi...)
A presne ako jaroh pise, su to pracovne cesty, plne ospravedlnitelne. Co sa ale zavadza je rusenie kratkych liniek, ktore su plne nahraditelne napriklad rychlovlakmi. Bavime sa o eu a svete, nie nasej hnojovej jame samozrejme.

Mimochodom ja som zacal od seba a minimalizujem konzum masa (aj lietanie). Za tie desiatky rokov, co to robim som usetril kvanta co2, vody, zivotov, penazi aj zdravia. Nikomu to nenutim, naopak ticho si klopkam na celo nad fanatickymi klobaskarmi, alebo fajciarmi atd. Ale ich vec. A topanky nosim najcastejsie kozene. Veci nie su cierno biele a iba fanatik ich tak vidi...
21.05.2024 - 11:03:31
11
https://www.borymall.sk/sk/podujatie/salon-elektromobilov-2024

24. 5. 2024 - 26. 5. 2024

Program 25. 5.:
14.15 SEVA novinky o e-mobilite v SR (Patrik Križanský)
14.30 KEYNOTE ZSE Drive - novinky pre domácnosti (Rastislav Žembery)
15.00 Diskusia - aktuálny stav nabíjačiek na Slovensku v roku 2024 a plány (Rastislav Žembery - ZSE Drive, Peter Badík - GreenWay, Peter Ševce - Ionity, Miroslav Ovečka - OMV)
15.45 OMV - ultra rýchle nabíjacie stanice na hlavných ťahoch (Miroslav Ovečka, OMV)
16.00 Diskusia - skúsenosti majiteľov a ako si vybrať správny elektromobil? (Milan Bahna, Tomáš Meňuš, Ľuboš Petrovič)
16.30 Diskusia - lacný elektromobil a aktuálna ponuka EV od značiek na Slovensku (TODOS, Autopolis, DriveTesla.sk)
17.00 Požiar elektromobilov - mýty a fakty (Simona Kalinovská, 3MON)
17.30 NearCharger.sk - pridaj sa do komunity (Michal Chabada)
24.05.2024 - 12:36:51
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektrobicykle)
keyboard_arrow_up