silva takze s novymi bezkami ako vidim si to v MK zapichla. Tak to ma byt .. MK uz treba prenechat psom a polovnikom :lol: .. ako sa na BC bezkach jazdi ? Klasicke som raz skusal, vyborne pre samovrahov, skusal som aj skialpove lyze s pasmi, ale riesit zase novy konicek a vybavu, to je zbytocne v BA, bezky s hranami ma vzdy zaujimali. Aj ked teda, zatial mam sneznice, ktore som tuto zimu nevytiahol, lebo ma zaskocil ten sneh :rofl: :rofl:
09.02.2015 - 10:30:44
01
BC bežky sú niečo medzi normalnymi a skialp lyžami, netreba sa bať kúpiť si aspoň tie najširšie od Sporten alebo aj širšie od iných značiek
lebo potom krásne plávu v prašane a dá sa telemarkovať, čo ale treba doriešiť sú pásy ( ako na skialp) bez toho v takých podmienkach a kopcoch nemáš šancu ani so šupinami ani s voskom BC bežky - omnoho lepšia stabilita, aj topánky sú pevnejšie dá sa manevrovať, chodili sme bárskadaiľ lesom že mi oko vypichovali konáre, kufrovali kade tade
snežnice je blbosť podľa mňa, to je pomalé, nikam ďaleko sa nedostaneš
09.02.2015 - 10:37:24
00
keď ideš tie kopce takým spôsobom ako na fotke tak sa to dá aj bez pásov, prípadne niečo krátke veľmi prudké sa dá aj do stroma vyliezť. pásy by som bral iba keby si vedel, že budeš fakt dlho iba stúpať a to už by si troška fušoval do skialpinizmu (fotka požičaná z témy o skialpinizme) inak do tých kopcov so šupinami to chce mať aj dobrú techniku, vždy preniesť celú váhu na jednu bežku a druhú posunúť a zasa na ňu preniesť celú váhu.. lebo keď sa tie šupiny nezaťažia tak moc nefungujú

09.02.2015 - 11:12:09
01
tak ale toto je prešliapané napešo...
09.02.2015 - 11:53:43
01
Bikejoring, ano boli aj dlhe a prudke stupania, kamos mal pasy, a to je iny level, v serioznych kopcoch a lesnom terene si stromcekovanim nepomozes, hlavne ked je vyse kolen
09.02.2015 - 12:17:56
00
Pasy som skusal, ale to nalepovanie a odlepovanie a cela ta ostara s tym, to sa mi nepaci :D Inak sneznice som mal raz pozicane od Joja a perfektne sa v tom trenoval beh. Uplna bomba. Ale to bolo davno :D Zas na druhej strane, peso som uz siel v viac ako polmetrovom snehu a dostal som sa vcelku daleko :lol: Ale myslim, ze dnes nasnezilo naposledy a rychlo zabudnem na to biele hnusobstvo, ktore mi kazi bajkovacku :lol:
09.02.2015 - 12:33:39
00
Podla mna skialp je fajn ked su dobre topanky. Problem s pasmi som nemal - ved nalepene ich mas uz od startu az po koniec vystupu. Hore zhodis a ides dole. Celkom jednoduche. :) Zato sneznice mi liezli na nervy - kracanie nasiroko, aj tak sa to dost zabara a rychlost smerom dole rovnako nizka ako smerom hore. Proste cele zle.
09.02.2015 - 12:38:57
03
tak ale toto je prešliapané napešo...

tot je prešlapané na pásoch :)
09.02.2015 - 12:59:53
00
Jezus: no ak slapes hodinu do kopca, tak ok, ale co ak ides po brdkach .. 50m hore, 50m dole, 50m hore, 50m dole :D :D
09.02.2015 - 13:21:24
00
myslím, že na ilustráciu toho čo som chcel povedať je úplne jedno či je to pešo alebo na pásoch :)
silva a to ste sa tou istou trasou potom pustili aj dole? lebo moc dobre si to neviem predstaviť, v nejakom strmáku medzi stromami, kde sa ťažko ide hore, sa tade pustiť dole na bežkách. ja medzi stromy nechodím, väčšinou lúky, keď do lesa tak po lesnej ceste
09.02.2015 - 13:27:26
00
tak tam si vezmem bežky a nie skialpové lyže ;)
09.02.2015 - 13:28:48
01
Jezus: no ak slapes hodinu do kopca, tak ok, ale co ak ides po brdkach .. 50m hore, 50m dole, 50m hore, 50m dole :D :D

A to pise ten, co ma nedavno poucoval, ze skialp si predstavuje ako vystveranie sa na nejaky konciar a hodenie sa do zlabu? :D

P.S. Ked sa motas po takych brdkoch, tak predsa nezhadzujes pasy a ides na nich. Ale ako pise volodaj - ak je taky profil na celej trase, tak to nie je asi velmi na skialp.
09.02.2015 - 13:30:15
01
No ved ano, ale to vsetko v kontexte ci bezky, skialpy, alebo sneznice. Na snezniciach sa nemusis hadzat o zem, ani nic nalepovat :D
09.02.2015 - 13:34:24
00
Bikejoring, preslapavali sme si sami, nebolo skoro nic preslapane, hlboky sneh, kamos mal pasy , my nie, videla som to a zazila na vlastne oci, mne to pre rozhodnutie mat pasy v batohu pre tazky teren, alebo brodenie po brdkoch v snehu staci
Na rukach drzat a stromcekovat sa da naozaj iba kratsie useky, dost to dalo zabrat. Dnes su kvalitne pasy rozne, nie je to az taky problem. Kamos isiel zimny prechod rudohoria na bc bezkach, bez pasov by to nedal, tam nemas v hlbokom snehu slapat do kopca sancu
kto nevyskusal, neuveri


Naposledy upravil silva dňa 09.02.2015 - 16:31:45, celkovo upravené 3 krát.

09.02.2015 - 13:45:55
00
lto pockaj do jari a mas tu dilemu vyriesenu
09.02.2015 - 13:48:07
00
keyboard_arrow_up