to som teraz videl z beziek ked som siel paralelne vedla cesty, malo to nejake stare berlingo a len mi tak hlavou prebehlo, ze co je to zas jaky *****@ny tuzing 😂 ze doba hejzelhofa a kid je predsa davno za nami😂
06.02.2023 - 10:56:11
00
Ak to má zachrániť čo i len dvoch ľudí, tak to má význam nech to aj hocijako ***** vyzerá...
06.02.2023 - 11:05:43
03
Už som to párkrát ako chodec zažil a ocenil - videl som jednoznačne, že auto pred priechodom zastavuje.
Ale nejaké povinné zavedenie " a dopad na celú Európsku úniu", to je je plne nereálne. Povinné prvky výbavy sa presadzujú ťažko a trvá to dlhé roky, na to slovenská univerzita nemá ani kapacitu, ani mentál. Podľa mňa je to iba síce milá, ale od reality odtrhnutá iniciatíva univerzity. Nič proti tomu, inovácie treba rozvíjať pre zvyšovanie inovačných schopností našich škôl, ale do reality sa to iste nedostane.
06.02.2023 - 11:09:52
01
tak nech si schvália že ja neviem od roku 2025 to musia mať všetky novo vyrobené autá a výrobca to nejak zapracuje... len nech to nedajú aj starým, lebo to bude taký cirkus zas ako keď sa kedysi dalo povinné tretie brzdové... aj si myslím že by sa to nedalo tak jednoducho podomácky domontovať ako tie tretie brzdové...
akože určite to má nejaký bezpečnostný význam... keďže spoločnosť si žije čím viac vo svojich autistických bublinách... s hudbou v ušiach a vlastnom svete, tak je pre nich aj prechod cez priechod rizikom.
06.02.2023 - 11:19:38
00
Zachranu chodcov to nema ako priniest, to uz skor naopak, ked sa chodec spolahne na svetlo, ktore sa zazne pri brzdeni nesuvisiacom s prechodom. Napriklad sofer si za displayom telefonu vsimne, ze ide 60 na 40tke, tak si pribrzdi, netusiac o chodcovi. Ja by som teda dceru neucil na to, ze ma na cestu vstupovat podla toho svetielka. Nie ze by som to povazoval za uplnu blbost, sam by som si to urcite vsimal, ale ide o plynulost premavky, nie bezpecnost.
06.02.2023 - 11:22:26
04
Mne to vysvetľovali tak, že ich musia namontovať 5000ks na vlastné náklady(cena 150€),potom vyhodnotiť dáta a potom to môže ísť na schvaľovací proces.Hovoril to obchodat čo to má na firemnom aute a chodí k nám do servisu.Este to domakat až to nie je ako päsť na oko a uvidíme čo vyhodnotia.
06.02.2023 - 11:34:38
00
dorabala sa na Š105/120 hmlovka, bude sa na dnesne dorabat predne brzdove - aky problem? uz sa tesim na tie variacie co si slovac vymysli (tak ako s hmlovkami)
06.02.2023 - 11:35:22
01
Za mňa ďalší výmysel, čo len narobí viac škody ako úžitku.

Gusto, len porovnaj Škodu 105/120 a čo ja viem hocijaké 10 ročné auto. Trocha rozdiel.
06.02.2023 - 11:49:09
00
aj denné svetlá sa dali dorábať, to je asi najaktuálnejšie, to sú tiež dobré "ládahruškoviny" ?
06.02.2023 - 11:55:03
01
Zubesuch napísal:
Dudo ani si nechcem predstavit kam to supnu na Alfu

dalsi z debilnych asistentov... moze si to vynalezca placnut na celo, aspon bude vidno, aky je pribrzdeny :sweat:
Navrhujem, nech to vydava aj skreklave zvuky, nech nie su kratkozraki a nevidomi znevyhodneni
06.02.2023 - 12:15:33
02
podľa mňa to zabije rovnaké množstvo ľudí ako zachráni. A neviem si v dnešnej dobe a v eu predstaviť,ako by vyzeralo nutiť majitelov aút si dorábať niečo,na čo auto nie je predpripravené.
06.02.2023 - 12:35:05
00
to sa ani nedá pri dnešných zbericiach a riadiacich jednotkách atď... to fakt nie je škoda 105, kde si človek zlodejkou zobral napájanie z jedného z brzdových svetiel a dorobil tretie brzdové.. už len koľko problémov vzniká pri dorábaní ťažného
06.02.2023 - 12:44:34
01
to akoze aj nieco robi alebo to len svieti? precital som si text a pozrel video. a na zaciatku videa bolo zhasnute a potom sa rozsvietilo na zeleno? nemalo by sa rozsviuetit na cerveno ze brzdi? ale kedze nemam titul zo zilinskej univerzity nemozem tomu rozumiet
06.02.2023 - 12:46:28
00
Nemusíme chodiť ani ďaleko do minulosti, výmysel denné svietenie. Argument bola bezpečnosť. Ale zatiaľ dlhodobé výsledky sú rovnaké ako pred ním. Dokonca v prípade chodcov a cyklistov sú horšie. Keďže oni denné svietenie nemajú a vodiči si zvykli, že stačí hľadať svetlá. Ak tam svetlo nie je, tak nejak sa nečaká, že tam je niečo iné. U motoriek sú tiež horšie výsledky, keďže predtým svietili len motorky a teraz sa v tej záplave svetiel môžu stratiť. U nás až taká kultúra motoriek nie je, preto ich aj ľudia menej čakajú.

To predné svetlo má svietiť na zeleno, keď sa začne brzdiť. Inak má byť vypnuté. Na červeno svietiť nemôže, keďže je vpredu.
06.02.2023 - 12:48:13
00
Ukazuje zelenu chodcovi, ze moze ist, ze auto brzdi.
Integracia do aut s led svetlami by nemala byt zlozita. Ked sa vedia prepinat smerovky z bielej na oranzovu, tak mozu pridat aj zelenu (tipujen, ze aj tak vacsina tych pasikov je uz od vyroby RGB) . Co moze byt uzitocne aj v meste, ze vidim, ze ten za mnou brzdi.
06.02.2023 - 12:51:34
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up