Za tepla startuje ako svajciarske hodinky. Co vsak nemozem povedat o dnešnom rane ked som nenatocil. Az sused s kablami mi pomohol. To sa mi teda este nestalo. A jazdil naposledy vcera. Dalsie starty - za tepla uz boli znovu bezchybne.
31.12.2015 - 11:45:11
00
Nenatocil znamena ze starter nepretocil, alebo ze pretocil a nechytilo?
Nemam predstavu ake teploty su v Bratislave, ak sa to bude opakovat, tak si nechaj odmerat baterku, pripadne vymenit zhavice, ale nejako sa mi to cele nezda - prilis vela veci by odislo naraz. Veci zomieraju postupne...

Co by ti vedeli povedat na VAGu je realna teplota motoru podla cisla a nie podla budikov - to by mohlo trochu pomoct.
31.12.2015 - 12:18:34
00
Nepretocil, minus 4. Jj, je toho akosi vela naraz. Ale baterka uz ma cez 4 roky tak ma narok.
31.12.2015 - 12:24:15
00
Tak to rovno mozes kupovat novu ak chces mat istotu, ze rano nastartujes. Jedine ze by si ju prilis vyslahal blbostami typu kratke jazdy s vela startami + vyhrievanie sedaciek a zadneho skla a pod. Vyskusaj ju doplna nabit a nepustat taketo zruty energie ked vies ze ides len kratku trasu a hned budes vediet ci este nieco vydrzi, alebo je definitivne odpisana. Ale na lyzovacku to uz nebude tak ci tak...
31.12.2015 - 13:40:05
00
Este to moze byt aj starter - najprv odmerat v rozumnom baterkovom obchode a potom sa uvidi. Ja som moju menil vlani a auto som vtedy mal 3 a pol roka.
Kedysi bol jeden taky obchod na kriznej, ale to je uz peknych zopar rokov, co som tam naposledy bol.
31.12.2015 - 13:46:30
00
padanie nafty, tiež sa prejavuje výraznejšie v zime
31.12.2015 - 13:50:48
00
Kedze ani nepretocil, tak s palivom to nema nic. ;)
31.12.2015 - 13:52:05
00
ani s batériou, diezle mávajú tak silné batérie, že neodchádzajú zo dňa na deň ako voľakedy na 120tkách ... mám stým osobnú skúsenosť
31.12.2015 - 13:54:03
00
Ale odchadzaju. Staci ak odstavis auto s polovyslahanou bateriou na konci zivotnosti a pride mraz.
31.12.2015 - 14:14:34
00
najlepšie na životnosť baterky je malý udržiavaci zdroj, mám to tak na traktore v podstate to tam dáva len malý prúd ktorý kryje straty samovybíjaním baterky. baterku tam mám hádam už aj 8 ročnú a dnes som po pár týždňoch čo to stálo natočil... samozrejme že ak nemá človek garáž tak je niečo takéto v aute len ťažko realizovateľné... ale pre garážované stroje, ktoré sa nepoužívajú denne to vrelo doporučujem, nie je to ani problém za pár minút doma zbastliť, keď má človek vhodný zdroj... väčšinou aj túto funkciu udržiavania majú v sebe modrené elektronické nabíjačky autobatérií
31.12.2015 - 14:14:49
00
Ja by som to udrziavacie nabijanie bez dohladu radsej neriskoval. Ja radsej po styroch rokoch vymenim bateriu ako riskovat, ze by mi malo zhoriet auto aj s garazou a prip. aj domom kvoli nejakemu zlyhaniu elektroniky a skratu. Btw. ked ten traktor startujes raz za niekolko tyzdnov, tak je celkom jednoduche riesenie aj odpojit bateriu a odlozit ju na miesto so stalou teplotou okolo 15 - 20 stupnov a raz za 2-3 tyzdne ju len na hodinku pripojit na nabijacku na ozivenie.
31.12.2015 - 14:20:10
00
no ďakujem pekne za radu, naťahovať sa s pripájaním a odpájaním 180 Ah baterky a ešte mať starosti o to či to nezabudnem občas dobiť.. ja to tam mám trvale zapojené celoročne a zatiaľ som nevyhorel, to by som sa musel báť aj mobil nabíjať bez dozoru, keďže je to na rovnakom princípe... len pre informáciu také baterka váži cez 40kg
31.12.2015 - 14:32:15
00
No tak 180 Ah by som vzhladom na hmotnost asi aj ja nabijal bez demontaze. :) Ale aj tak by som to robil len tak, ze idem robit nieco na dvore, tak zatial to napichnem a ked skoncim robotu a idem do domu, tak to odpojim. Ale to je len moja nedovera v tieto veci. Plno ludi pouziva udrziavacie nabijanie a statisticky len malo vyhori. :)
31.12.2015 - 14:52:00
00
ja to mám 6 rokov nonstop v prevádzke, si myslím že dostatočne dlhá doba na overenie spoľahlivosti, navyše v tom obvode mám zaradenú žiarovku ako sa bežne používa na kotrolke dobíjania, takže to je tiež čiastočná ochrana. občas to zlikvidujem tým, že to zabudnem odpojiť od traktora a ako cúvam tak to vytrhnem aj zo zásuvky :D a ešte ďalší faktor je že baterku mám na samom predku traktora a keď zaparkujem do garáže tak som na doraze a už sa k nej nedostanem :)
31.12.2015 - 14:59:29
00
Ej chlapci ale ste sa rozpisali kým som si vybehol na Veľkú Homolu. Všetky štarty dnes už úplne 100%-ne ale ako pise Jezus uz jej nedôverujem a tak som rovno kúpil novú. Bannerku som nezohnal, tu mám teraz a fakt je to už tuším 5 rokov ale myslím, že s Bosch S5 som tiež neurobil chybu. Už len dúfať, že to fakt bola batéria a neprekvapí ma niečo ďalšie. Jo a motor sa nezohrial, stále bol tesne pod 70.
31.12.2015 - 16:40:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up