Ja mam ten Panasonic SC-PMX92, preto som sa pytal, ci chces radsej samostatne repro so zosilnovacom alebo takyto mikrosystem.

Nemal som nikdy aparaturu za 1000+eur, ale zas uplne hluchy nie som. Kedze nezvyknem pocuvat platne, obcas CD a navyse som hladal nieco spratne s dobrym zvukom, co sa da aspon cez BT sparovat s mobilom, pripojit k TV, tak som si vybral toto. Jedine, co som urobil hned po kupe, bola vymena repro kablov, kedze tie originalne su s prierezom 0,5mm2 ak nie este menej. Dal som tam 1,5mm2 aj na odporucanie v recenziach.

Podla mna to ma velmi obstojny zvuk, nic nepraska, nesusti ani pri vyssich hlasitostiach, zvuk nie je plytky, ma basy, stredy aj vysky (nie prehnane). Podla mna pre bezneho posluchaca viac nez dobre. Ja pri pocuvani hudby z neho viem zrelaxovat :) Plus ma opticky vstup, AUX, DAB. Z velkej casti pouzivam pri TV AUX, kedze sa to zapne same akonahle ide zvuk z TV. Ked pozeram nejaky film, prepnem na opticky vstup.

Ma to zrejme aj celkom dobru podporu od vyrobcu, lebo minule som videl dostupny update softveru, len som odvtedy nenasiel USB kluc, aby som to aktualizoval :D

Aby som len nechvalil, tak pridam aj zopar minusov:
- prehistoricky displej
- BT nepodporuje ID3 tag a zobrazuje mi len nazov pripojeneho zariadenia - to az tak strasne nevadi, ale sme v roku 2022 predsa (resp. 200, ked osm kupoval)
- chybajuce tlacidlo na rychle prepnutie na radio - takto stlacam gombik radio ako blby, ked prepinam z AUX na FM/DAB

Ked by som kupoval teraz, tak asi by som chcel nieco s funkciami SC-PMX802, ale je to 300 eur navyse. Za tu cenu (500-600) by sa mozno dal zohnat nejaky bazarovy zosilnovac a repro, ale zas netusim aku by to malo pridanu hodnotu z hladiska zvuku. Otec ma nejaky Denon, ktory podporuje aj spotify, deezer, airplay, ma HDMI ARC a neviem co a stlpove repro Yamaha. Ale to je zas cele minimalne 5x drahsie (nove) ako takyto mikrosystem.

Prílohy:

96FBC011-138C-4588-B85A-BC835CE103AF.jpeg
96FBC011-138C-4588-B85A-BC835CE103AF.jpeg 232.17 KiB thumb_up0thumb_down

22.12.2022 - 20:38:32
00
Skus pozriet Sonos One, 2 kusy cca 400 e.
Alebo ikea symfonisk, tiez 2 ks cca 260 e.
22.12.2022 - 21:18:09
00
Poraďte aplikáciu aby sa hudba zdieľala na dva mobily....
22.12.2022 - 21:41:07
00
graveler napísal:
... od tych fajnsmekrov co odprucaju repro za 1000€++

Pozri, testoval som v 90´tych rokoch hifi a nizsi high end. Hifi elektroniky je kopec a je len na tvojich fin. moznostiach kam zabludis. Niekomu nie su dobre ani repro za sto litrov, niekto sa vytesuje z mikro systemu za tri stovky. Testoval som kopec domacich kin za 80 - 90 tis. vtedy este slovenskych korun ktore jednoducho nehrali. Mal som vsaj aj male stereo reproduktory (JVC) ktore za 11 tis Sk (co je teraz cca 300 euro ) hrali za dane peniaze vyborne. Boli aj mikrosystemy ktore vedeli prekvapit. Aby ti len v pozadi nieco hralo, na to staci fakt cokolvek. Ale ked uz si chces sadnut a vypocut poriadnu hudbu na poriadnej aparature, treba ist vyssie. Tam uz nestaci hodnotenie: hra to aj basy a aj vysky pocut. Tam uz sa riesi priestorovost sceny, predozadny priestor, dynamika zvuku (najlepsie sa to ostestuje na solo bicich), ci ako zneju vokaly. Moje odporucania, (hoci trochu jednostranne - uznavam) su podlozene tym ze mi "pretiekli" medzi rukami stovky zariadenia z toho som si rokmi vyselektoval co chem mat doma a co chcem pocuvat. A nakolko moj ucet nemal nikdy zostatok ako telefonne cislo do zahranicia (nemyslim 112-ku), vzdy som hladal este zaplatitelnu hifi za rozumny peniaz. Preto som kupoval Dynaudia z nemeckeho eBay, a preto som aj poslal linky na prave prebiehajuce aukcie.
23.12.2022 - 06:24:11
02
Počúvaj ty nie si pôvodné z Pezinka? A nerobil si chvíľu v Nay?
23.12.2022 - 06:52:10
00
ddemo napísal:
Pozri, testoval som v 90´tych rokoch hifi a nizsi high end. Hifi elektroniky je kopec a je len na tvojich fin. moznostiach kam zabludis. Niekomu nie su dobre ani repro za sto litrov, niekto sa vytesuje z mikro systemu za tri stovky. Testoval som kopec domacich kin za 80 - 90 tis. vtedy este slovenskych korun ktore jednoducho nehrali. Mal som vsaj aj male stereo reproduktory (JVC) ktore za 11 tis Sk (co je teraz cca 300 euro ) hrali za dane peniaze vyborne. Boli aj mikrosystemy ktore vedeli prekvapit. Aby ti len v pozadi nieco hralo, na to staci fakt cokolvek. Ale ked uz si chces sadnut a vypocut poriadnu hudbu na poriadnej aparature, treba ist vyssie. Tam uz nestaci hodnotenie: hra to aj basy a aj vysky pocut. Tam uz sa riesi priestorovost sceny, predozadny priestor, dynamika zvuku (najlepsie sa to ostestuje na solo bicich), ci ako zneju vokaly. Moje odporucania, (hoci trochu jednostranne - uznavam) su podlozene tym ze mi "pretiekli" medzi rukami stovky zariadenia z toho som si rokmi vyselektoval co chem mat doma a co chcem pocuvat. A nakolko moj ucet nemal nikdy zostatok ako telefonne cislo do zahranicia (nemyslim 112-ku), vzdy som hladal este zaplatitelnu hifi za rozumny peniaz. Preto som kupoval Dynaudia z nemeckeho eBay, a preto som aj poslal linky na prave prebiehajuce aukcie.


V prvom rade prosim ta neber to ako nejaku kritiku z mojej strany. Nechcel som sa ta nijako dotknut. Mozno som sa nevyjadril korektne. Sorry.

V druhom rade dik za objasnenie.
23.12.2022 - 08:12:20
00
misoR napísal:
Plus ma opticky vstup, AUX, DAB. Z velkej casti pouzivam pri TV AUX, kedze sa to zapne same akonahle ide zvuk z TV. Ked pozeram nejaky film, prepnem na opticky vstup

Aky je rozdiel v aux a optike? Cital som ze len optika to same zapne. A presne ze kable su zalostne…
23.12.2022 - 08:38:41
00
Nie nie, naopak, iba aux a Bluetooth to vie zapnúť zo spánku, ale zobudenie cez BT veľmi nepoužívam.

Optický kábel prenáša digitálnu informáciu, zatiaľčo obyčajný kábel jack-jack je analog. Čiže optika by mala vedieť prenášať zvuk aj v tých všelijakých Dolby kodekoch, a teda mal by byť zvuk teoreticky lepší. Možno niekto do toho vidí viac, tak lepšie vysvetli. Ja som to vyskúšal, keď to tam je a reálne nejaký extra rozdiel nepočujem 🤷‍♂️
23.12.2022 - 09:08:13
00
tak ono je kabel a kabel, to samozrejme znaly ludia vedia
23.12.2022 - 09:21:00
00
Ale pri optike to až takú rolu nezohrava, keďže prenos je digitálny. U analogu súhlasím
23.12.2022 - 09:29:07
00
ano prepac, pisem o analog kabloch
23.12.2022 - 09:29:47
01
graveler napísal:
neber to ako nejaku kritiku z mojej strany. Nechcel som sa ta nijako dotknut. Sorry.

Nemas sa za co ospravedlnovat... pisal som to s pokojom v dusi... ani ma nenapadlo v niecom hladat narazky... :)
A este k teme... ja som zvykol Dynaudia pred tym nez sa niekto rozhodol poziciat na par dni, tyzdnov ze nech sa sam presvedci. Vacsinou to skoncilo tak ze ich zobral, alebo kupil vyssiu radu na ebay. Aj tieto aktualne co som sem daval foto uz boli na posluchu u Turbiho z PK..len jeden menic mal problem ze nehral korektne tak som tam dal inu sadu vacsich menicov DY6 z rady urcenej pre auta. Zatial ich zahorujem.
A vseobecne k teme hifi... vsetky testy - posluchy a analyzy su cisto subjektivne. Jednemu sa paci analyticky cisty zvuk, iny rad preferuje "teplejsi - muzikalnejsi" zvukovy prejav. Jeden ti bude pruko odporucat jednu zancku, druhy to ohejtuje a podsunie ti tu svoju... v podstate obaja maju pravdu, pretoze nasli to co im vyhovuje a teda logicky tuto vedomost a skusenost posuvaju dalej. A posledna vec... dolezity je cely retazec. Od zdroja signalu, cez zosilnovac, reproduktory az po miestnost v ktore sa pocuva. Zazil som francuzske sfericke high end reproduktory s rozpravkovou cenovkou postavene v presklennej "posluchovke" na streche vily s vyhladom na Bratislavu.. este aj podlaha bola vydlazdena dizajnovym mramorom. Vysledok...no cista hroza, kedze v tej miestnosti bolo take echo ze sa tam nedalo pomaly ani zrozumitelne porozpravat, nieto este pocuvat hudbu. Majitelovi sme doporucili prestahovat celu aparaturu do pivice, tu dobre vytlmit a spravit z nej posluchovku...
23.12.2022 - 09:51:57
01
Ja by som povedal, že je dobré vybrať si slušný aparát za sebe primeranú sumu. Potom je ale dôležité NIKDY nejsť ku kamarátovi, ktorý má lepšiu aparatúru.

Sám mám takú skúsenosť. Pred rokmi som bol u kamaráta, ktorý sa mi pochválil práve zrepasovanými Tannoy bedňami. K tomu super lampový zosík a dobrý zdroj signálu - vtedy DAT. Mal som pocit, že som v bratislavskej redute a počúvam živý orchester. Skvelé.
Prišiel som domov a hľadal sekeru, lebo moje nie lacné bedne boli tak na prikúrenie v peci...

Potom som vychladol, zabudol a ... hlavne si treba nájsť čas na počúvanie
23.12.2022 - 10:38:33
06
ale čím lepší aparát, tým vyššie požiadavky na kvalitu nahrávky a tým sa pri high ende o dosť zúži "použiteľnosť" :)
dôležité je aby reprodukovaný zvuk neunavoval, každý má trochu iné uši, preto najlepšie je dopredu si vypočuť, čo ideš kupovať.
23.12.2022 - 11:53:44
01
Čím som starší tým sa mi páči mäkký zvuk, lebo je nedokonalý a zakrýva chyby nahrávky..a samozrejme LP platne k tomu....
23.12.2022 - 12:37:09
11
keyboard_arrow_up