CraObs teraz si trafil klinec po hlave :-) je to presne ako pri bajkoch, akurat ze tym ze sa tu dohadujeme piati, vyzera to este desivejsie nez v beznej bajkovej teme, kam pridu aspon desiati :-p
08.09.2015 - 16:40:00
00
Je a nie je to ako pri bajkoch. Pisete, ze trh to vyselektuje sam. Mozno ano, mozno nie. Vacsina bicyklov je vyrobena na Taiwane a v Cine. Dokonca aj tie, ktore maju akoze slovensku, alebo cesku, dokonca aj taliansku znacku. Je to ako ked je Yedoo najvacsi cesky vyrobca a kolobezky su robene v Cine. Ceske kolobezky su robene vacsinou v Cechach. Zatial sa im dari to vyrabat v manufakturach, respektive v garazach. Zatial vsetci az na Kostku to lepia v kadejakych garazach, dvoroch a manfukturach. Kostka ma viac-menej fabriku so skutocnymi ohybacimi a zvaracimi masinami. Ale len do momentu, ked sa dopyt po kolobezkach prudko nezvysi. Ci a kedy sa tak stane neviem.
Kolobezky podobne Yedoo dostanete uz vsade a otazkou je co bolo skor, Yedoo, alebo tie cinske shity. Alebo len na cinsky shit napisali Yedoo. To se nikto nedovi, ty muj kvitku medovy.
Duves furt hlada lacnu kolobezku za slusne peniaze a tvrdi, ze za cenu 500-600€ ma uz dobru velku kolobezku. Ano, aj nie. Aj velke kolobezky, pokial nemaju extra dobru vybavu sa daju kupit lacnejsie a naopak aj 20" kolobezka moze prevysit tuto hranicu, ak je na dobrych komponentoch.
Taka Tour Fun je uz za nejakych 235€, ale Tour Twenty six za 867€. Ja ked som sa rozhodoval pre kolobezku, tak som pokukoval po Tour Trip a Kickbike Sport G4. Prvu som nemal kde vyskusat, druhu som mohol aspon v Prahe, kam chodim na sluzobky. Laska na prvy pohlad a prve odvezenie. Kupoval som ju v januari, zacalo snezit(ma blatniky) a nevedel som z nej zliest ani o desiatej vecer. Neskor som dcere kupil Kostku Laser Star 26". Pre dceru tiez laska na prve odvezenie. Ani jeden nelutujeme. Cena za obe kolobezky bola spolu asi 430€, lebo ta Kostka bola v brutalnej zlave. tuto jesen moj kikbajk zazije male zmeny. Viacmenej vymenim brzdy, lanka, packy a kuknem sa mu na loziska. Dopredu mam dva rafiky natrvalo obute jeden s trekovym plastom a druhy s cestnym. Dokupim este jedno zadne koleso, kde bude natrvalo trekovy plast, lebo teraz jazdim Kojaka.
Duves tu stale riesi skrtanie podvozku. Ked nechce skrtat, nech si kupi bicykel. Skrtat bude vzdy a stale a neexistuje ziadna ochrana aby neskrtal. Moze si dat vseliake plechy, ale skrtat bude aj tak a navyse po case bude riesit nitovanie, ci skrutkovanie plechov. Ja sa tam radsej ani nekukam. Ale vyrobcovia tie spodky urobili tak, aby neprislo k poskodeniu ramu.
08.09.2015 - 17:51:50
00
Počúvajte chaloši, mám otázku. Trénujem jazdu do kopčekov, žiadne Alpy, len také tie v okolí Bratislavy, ale aj tak mám problém dupať rýchlejšie ako 10 km/h. Kde robím chybu? V prílohe moja športová pomôcka.

Prílohy:

image.jpg
image.jpg 353.23 KiB thumb_up0thumb_down

08.09.2015 - 18:06:33
00
výroba v číne/taiwane je kvôli cena/kus, tomu sa nedá konkurovať.. buď človek vyrába tam alebo proste nestíha.. ale nie všetko z číny je šunt všakže :)
inak ku škrtaniu, nie všetky budú škrtať :D gravity kolobežky (ak sa to tak dá ešte nazvať kolobežka lebo odrážať sa na tom niekam ďalej nie je moc reálne) majú podvozky aj 15-20cm+ vysoko :lol:
08.09.2015 - 20:54:24
00
footbike ale ved ja mam bicykel, nepotrebuje další. Potrebujem sa zapotiť, večer po tme. Na bike nechcem davat blatníky. Jednoducho v období, aj ked bude mokro na cestach. Na biku pri 15 km rychlosti sa asi nezadycham/nespotím. Mne je jedno, nech sa nadrem ako mezek. Občas s tym vybehnem hore nad raču, po knižkovej doline, potom cez taku 30 ročnu asfaltku a smer pekna cesta dolu domov. Na biku mi ten okruh trva asi 45 minut. Myslim, že tam nepatrí nízka kolobka. Zajtra idem otestovať Mezqa I, ak to bude v pohode, kupim new verziu.
08.09.2015 - 21:06:13
00
výroba v číne/taiwane je kvôli cena/kus, tomu sa nedá konkurovať.. buď človek vyrába tam alebo proste nestíha.. ale nie všetko z číny je šunt všakže :)
inak ku škrtaniu, nie všetky budú škrtať :D gravity kolobežky (ak sa to tak dá ešte nazvať kolobežka lebo odrážať sa na tom niekam ďalej nie je moc reálne) majú podvozky aj 15-20cm+ vysoko :lol:

Snad nepovazujes Gravity za kolobezku, ktoru by sme porovnali s tymi o ktorych tu piseme cely cas? To je specialna downhillova kolobezka. Na nej sa clovek odrazi tak akurat na zaciatku a ide, ale este som nevidel, ze by na nej normalne niekto kolobezkoval. Ku*va, ved uz budte trochu realisticky. A vzhladom na to, kade jazdia na gravity, tak budu skrtat aj na nej.
08.09.2015 - 21:39:42
00
footbike ale ved ja mam bicykel, nepotrebuje další. Potrebujem sa zapotiť, večer po tme. Na bike nechcem davat blatníky. Jednoducho v období, aj ked bude mokro na cestach. Na biku pri 15 km rychlosti sa asi nezadycham/nespotím. Mne je jedno, nech sa nadrem ako mezek. Občas s tym vybehnem hore nad raču, po knižkovej doline, potom cez taku 30 ročnu asfaltku a smer pekna cesta dolu domov. Na biku mi ten okruh trva asi 45 minut. Myslim, že tam nepatrí nízka kolobka. Zajtra idem otestovať Mezqa I, ak to bude v pohode, kupim new verziu.

Duves, tak este raz a pekne po lopate. Ked sa bojis, ze budes mat poskriabany spodok kolobezky, jazdi dalej na bicykli. Nemusis si kupovat dalsi.
Pozeral som tu trasu na mape. Ked tuto trasu robis na bicykli za 45 minut, tak na kolobezke to bude o dost viac a aj ked neviem aku mas kondicku, tak zo zaciatku budes tlacit vedla seba v najvacsich stupaniach. Tlacenie vsak nie je hamba. Ale neskor sa mozno zlepsis tak, ze to das. Kopce su vyzva. Zalezi esta na tom ako rychlo budes vediet striedat nohy. V kopci vacsinou menim preskokom, kazde tri az pat odrazov. Zmena nohy vybocenim zaberie trolinku viac casu a pri tom stracas rychlost.
08.09.2015 - 21:53:15
00
nizky, vers.vysoky podvozok
(toto je dobry članok): http://www.napisclanek.cz/cestovani/jak-vybrat-kolobezku-pro-dospeleho/
"5. Výška rámu

Čím nižší, tím lepší, ale všeho z mírou. Extrémně nízká koloběžka bude škrtat o kdejakou nerovnost, takže vás jízda nebude bavit a bude mnohdy i nebezpečná. Ale s tímto extrémem se setkáte málo. Problémem, který naopak uvidíte často, bude vysoké stupátko tak, že když pojedete, budete jízdou za chvíli zmoženi. Zde nejvíce platí rada o vyzkoušení. Když se svezete na kolobce s vysokým stupátkem, rychle zjistíte, že tudy cesta nevede".
08.09.2015 - 21:55:11
00
a tak ja to berem ako DH bike, nejako sa na tom na miesto prepraviť musíš :D ale áno to bol len výkrik z tmy do tmy nie seriózne zaradenie do výberu :)
08.09.2015 - 21:56:36
00
fokel, uz si bol u Vaska skusat Morxesa? Ja mam medzi Vendettami svojho favorita a tou je verzia Sport. Vcera dal sice Vasek na FB obrazky dalsich dvoch modelov, ale tie ma nejako neberu. To su uz pretekarske specialy. Sport si predstavujem ako cosi velmi podobne mojmu Kickbiku, len samozrejme s trochu lepsimi komponentami. Ale to je presne to, co ja vyhladavam.
09.09.2015 - 16:45:44
00
Takže mezeq odskušany. Nič z toho nebude.
09.09.2015 - 17:00:46
00
Takže mezeq odskušany. Nič z toho nebude.

Prečo ? Nemyslené ironicky. :o :o
09.09.2015 - 17:15:35
00
Aj tak to drhne o kadečo, ale vadi mi riešenie predstavca a riadidiel. Mam GPS Garmin Oregon a ten držiak tam nema miesto ( http://www.ebay.de/itm/261713274906... ). Ako pozeram, asi to vyhraje nejake riešenie od Kostku. A treba tam dať vyššie gumy. Už vidim, že pri zjazdoch by som sa vyrypal jedna radosť (na tom mezqovi).
09.09.2015 - 17:17:51
00
footbike zajtra ;-) dam vediet hned ako budem mat zase data (SK), idem vlakom a pre istotu som si na cestu naspat rezervoval miestenku aj pre kolobku :-D
Moj favorit je 26/20, predsa len aj to mesto, povodne som chcel Vcka, ale Pechr ma lame na kotuce a aka bude vpredu nakoniec vidla, to este nevie nikto, necham sa prekvapit...
09.09.2015 - 17:33:36
00
Pisal som Ti spravu. VP sa ma pytal, preco nepridem s Tebou.
09.09.2015 - 17:42:58
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up