Duves, v prvom rade by ste mali mat jasno v tom, kde chcete jazdit. Na FB som cital, ze chcete jazdit vacsinou jesen-zima kvoli kondicke. Mezeq je asi to najlepsie na kondicku po rovine, lebo to skoro nejde. Clovek sa narobi, nadrepuje, ale pokial ho nehodite niekde do rohu, tak sa na tom da kondicka ziskat. Da sa vsak na tom odradit aj od jazdenia na kolobezke. Par krat som si na roznych jazdach vymenil svoju kolobezku s Yedoo-ckarmi a ich reakcia bola vzdy rovnaka, nechceli mi moju vratit spat. Ja nejazdim v lese, ale po prezuti a prehodenia zadneho kolesa do spodnej vidli by som aj to zvladol. Yedoo-ckarov stvalo, ze pokial som sa ja raz odrazil a nechal sa viezt, oni tahali ako besny , aby stihali so mnou. Avsak na take to priblizovanie po meste by to asi bolo vhodnejsie.
Vaha kolobezky je navyse velmi dolezita pri jazde do kopca. Kolobezka a kopec, to je na kondicku ako stvorene, lenze tazka kolobezka (Mezeq), alebo s pruznym ramom (Kostka) je dost blba kombinacia.
Ked chcete mensiu kolobezku, do mesta, kuknite sa na Morxes Strada. Vasek Pechr to robi bez kompromisov.
05.09.2015 - 13:31:10
00
Zatial asi najlepšie ceny na Kostka kolobežky je stranka vzdy.sk, napr.: http://www.vzdy.sk/kostka-hill-3-yellow-reflex

Urobte to ako Fokel. Tato ista firma ich dokonca poziciava. Jazdenie po predajni, kde je krasne rovna, hladka a tvrda podlaha je jedna vec. Dat si 20-30 km po cykloceste je vec ina.
05.09.2015 - 13:38:12
01
Duves, v prvom rade by ste mali mat jasno v tom, kde chcete jazdit. Na FB som cital, ze chcete jazdit vacsinou jesen-zima kvoli kondicke. Mezeq je asi to najlepsie na kondicku po rovine, lebo to skoro nejde. Clovek sa narobi, nadrepuje, ale pokial ho nehodite niekde do rohu, tak sa na tom da kondicka ziskat. Da sa vsak na tom odradit aj od jazdenia na kolobezke. Par krat som si na roznych jazdach vymenil svoju kolobezku s Yedoo-ckarmi a ich reakcia bola vzdy rovnaka, nechceli mi moju vratit spat. Ja nejazdim v lese, ale po prezuti a prehodenia zadneho kolesa do spodnej vidli by som aj to zvladol. Yedoo-ckarov stvalo, ze pokial som sa ja raz odrazil a nechal sa viezt, oni tahali ako besny , aby stihali so mnou. Avsak na take to priblizovanie po meste by to asi bolo vhodnejsie.
Vaha kolobezky je navyse velmi dolezita pri jazde do kopca. Kolobezka a kopec, to je na kondicku ako stvorene, lenze tazka kolobezka (Mezeq), alebo s pruznym ramom (Kostka) je dost blba kombinacia.
Ked chcete mensiu kolobezku, do mesta, kuknite sa na Morxes Strada. Vasek Pechr to robi bez kompromisov.

Tento model od kostku ma povolenu zaťaž do 150 kg, ram pruží?
http://www.vzdy.sk/kostka-hill3-green
05.09.2015 - 15:07:03
00
duves Nosnost kolobezky nema nic spolocne s jazdnymi vlastnostami. Material a (predovsetkym) geometria ano. 150 kg unesie hociakam kolobezka. Ak je to niekedy menej, je to koli pouzitym kolesam, ktore toho tolko neznesu.
05.09.2015 - 19:06:22
00
Tento model od kostku ma povolenu zaťaž do 150 kg, ram pruží?
http://www.vzdy.sk/kostka-hill3-green

Ano, pruzi aj pod 65kg clovekom. Nie je to az take kriticke, pokial clovek neskusi nieco, co nepruzi. Ale ak sa chce clovek do toho trochu opret, napriklad pri jazde do kopca, alebo pri sviznejsej jazde, tak trochu energie skonzumuje ram a to uz neprijemne je.
05.09.2015 - 19:29:12
00
Duves-poradim iba to, co som radil myslim foklovi. Najlepsie by bolo tie kolobezky vyskusat. Ale nie na jazdu v predajni, ale pokial sa da, tak na cely den. Kazdy sme iny a kazdemu moze sadnut nieco ine. Fakt je jeden, to vravim za seba. Mam v umysle jazdit na kolobezke este nejaky cas lebo ma to bavi a tak som si vybral, co som si vybral. Tiez som pokukaval po Yedoo a nebol som presvedceny, ze je to ono. Dobre som urobil. Postavil som sa na svoju dnesnu kolobezku a vedel som, ze sme si sadli. keby som siel vtedy do tej Yedoo, asi by stala niekde v kocikarni, lebo na Slovensku su tieto veci asi nepredajne. Ja jazdim aj na bicykli, ale uprimne povedane, castejsie siaham na kolobezku. Bavi ma ten pohyb.
05.09.2015 - 19:50:34
00
Duves-poradim iba to, co som radil myslim foklovi. Najlepsie by bolo tie kolobezky vyskusat. Ale nie na jazdu v predajni, ale pokial sa da, tak na cely den. Kazdy sme iny a kazdemu moze sadnut nieco ine. Fakt je jeden, to vravim za seba. Mam v umysle jazdit na kolobezke este nejaky cas lebo ma to bavi a tak som si vybral, co som si vybral. Tiez som pokukaval po Yedoo a nebol som presvedceny, ze je to ono. Dobre som urobil. Postavil som sa na svoju dnesnu kolobezku a vedel som, ze sme si sadli. keby som siel vtedy do tej Yedoo, asi by stala niekde v kocikarni, lebo na Slovensku su tieto veci asi nepredajne. Ja jazdim aj na bicykli, ale uprimne povedane, castejsie siaham na kolobezku. Bavi ma ten pohyb.

Kolobežky je problem vyskušať. Aj ked som videl niekde na nete, že sa da zapožičať na 1 den, na vikend..... Ja vobec do kolobežky nechcem investovať. Ani nemam pretekarske ambicie. Potrebujem to tak na 3-4 treningy do tyždna po 40-50 minut, takže žiadne 40 kilometrove štreky.
Myslim, že na Slovensku sme tak 5 rokov pozadu od česka. Na južnej morave teraz v lete som videl na vlastne oči kolobežkarsky život. Myslim, že na slovensku by bol problem predať akukolvek kolobežku.
05.09.2015 - 20:23:08
00
Takže požičovne v BA su:
Mezeq disc: http://www.bikebratislava.sk/nase_kolobezky.html
kostka: http://www.vzdy.sk/kolobezky/pozicovna?fs=1
05.09.2015 - 20:32:43
00
Kolobežky je problem vyskušať. Aj ked som videl niekde na nete, že sa da zapožičať na 1 den, na vikend..... Ja vobec do kolobežky nechcem investovať. Ani nemam pretekarske ambicie. Potrebujem to tak na 3-4 treningy do tyždna po 40-50 minut, takže žiadne 40 kilometrove štreky.
Myslim, že na Slovensku sme tak 5 rokov pozadu od česka. Na južnej morave teraz v lete som videl na vlastne oči kolobežkarsky život. Myslim, že na slovensku by bol problem predať akukolvek kolobežku.

Co sa tyka pozicovni, tak ste si sam odpovedali.
Ja tiez nepretekam, ani nemam ambicie hltat stovky kilometrov, ale povedane cyklistickou recou, nemam chut jazdit na Ukrajine a ani na karbonaku.
Slovensko je ovela viac ako 5 rokov za CR, co sa tyka kolobeziek a to aj vdaka ignorancii ceskych producentov. Oni vobec nemali zaujem sem vstupit a je fakt, ze na Slovensku ludia kolobezky nepoznaju. Su ceski vyrobcovia, ktori by mohli vziat mobilnu pozicovnu a v sezone ju umiestnit v blizkosti niektorych frekventovanych cyklociest. Ludia by to spoznali a hned by sa naslo zopar jedincov, ktori by prejavili zaujem. Ale to je ich problem, ja im tu radit nemienim.
05.09.2015 - 21:19:59
00
Poznate niekto tento model? http://www.kolobezky-crussis.cz/active-3.4-83d/
06.09.2015 - 11:48:00
00

Nemam osobnu skusenost, ale pokial sa nemylim, tak toto by mala byt tak diskutovana znacka, ktora si udajne mala pomoct s dizajnom od Kostku a potom ho museli 3x prerabat. Ale mozem sa mylit
06.09.2015 - 11:59:58
00
Nemam osobnu skusenost, ale pokial sa nemylim, tak toto by mala byt tak diskutovana znacka, ktora si udajne mala pomoct s dizajnom od Kostku a potom ho museli 3x prerabat. Ale mozem sa mylit

Tak mi odpisala na FB, je to nepodareny fake od Kostku, model Hill.
Myslim, že to vyhraje aj tak mezeq. Fakt do toho nebudem pchať peniaze. Do odražadla!
06.09.2015 - 16:09:10
00
Tak mi odpisala na FB, je to nepodareny fake od Kostku, model Hill.
Myslim, že to vyhraje aj tak mezeq. Fakt do toho nebudem pchať peniaze. Do odražadla!

Ked mate taky postoj k tomu, tak nerozumiem naco na to minate tolko energie. Kupte si Mezqa a je vymalovane.
06.09.2015 - 19:29:24
00
Par krat som si na roznych jazdach vymenil svoju kolobezku s Yedoo-ckarmi a ich reakcia bola vzdy rovnaka, nechceli mi moju vratit spat.

úplne seriózne porovnávame výmenu 28/18" kolobežky s neviem akými plášťami vs. 20/16" kolobežkou na 2,2" plášťoch? nič ťa na tých číslach nezaráža? to je ako porovnávať na cykloceste dospelú cyklokrosku s detským MTBčkom :^) to si rozumný človek ani nemusí vymeniť a je jasné čo pôjde na lepšie :angel:

duves - treba si ujasniť budget a trasy kade chceš jazdiť.. od toho sa odvíja aj napr spomínaná veľkosť kolies..
06.09.2015 - 21:00:34
00
CraObs Preco? Ja to vidim tak, ako ked som sa ja postavil na tu kolobezku 20/16. Len footbike to povedal opacne. Ja som bol tiez prekvapeny, ako "odlisne" sa mi to ovladalo. Ked som sa postavil nazad na moju, bolo hned vsetko ok. :) Myslim, ze je to vsetko len o zvyku.
06.09.2015 - 21:31:21
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up