Drahí priatelia...

Z informatiky som totálny vymetenec, ale dostal som za úlohu vypracovať seminárnu prácu z Informatiky na tému:
"Správa elektronických dokumentov a súborov"

Malo by to byť na 14 strán súvislého textu, 12tkou písmom podotýkam.

Už som použil aj Faking Gúgl aj Faking Jahú, ale furt sa neviem k niečomu súvislému dopátrať.

Žiadam Vás týmto o pomoc v akejkoľvek forme.

Ďakujem.
30.11.2008 - 13:39:43
00
Trocha konkretnejsie skus. Ale tak najskor by som pisal o formatoch ako napr. pdf ...... a 14 stran nebude problem
30.11.2008 - 13:45:12
00
Ťažko byť konkrétnejší, keď nemám ani poňatia, o čom by to malo približne byť. Som dúfal, že nejaký PC zdatný človek mi povie, o čom napovedá názov témy:(
Ale asi by to malo byť o nejakých Wordoch, Exceloch a PDFkách, nie?
30.11.2008 - 13:50:14
00
Daky zaklad zober z http://en.wikipedia.org/wiki/Portable_Document_Format a tam mas aj ine linky
30.11.2008 - 13:53:21
00
PDF je len format ako napriklad DOC. To neriesi vela z danej temy...

EDMS = Electronic Document Management System
http://en.wikipedia.org/wiki/EDMS

Mam u Teba pivo? :lol:
30.11.2008 - 14:05:17
00
Paráda...to je jasné Romane:)
Ďakujem.

Kto však ešte na niečo naďabil, sem s tým:)
30.11.2008 - 14:18:09
00
nie je 12pt písmo ako 12pt písmo, aneb ešte veľa vody dole Dunajom pretečie, kým z niektorých Ľudov vyrastú typografi :) dobrý výber ti skrouhne rozsah aj o 20 % :) a navyše nikto tu nepovedal aký preklad máš použiť, skús 12/16 a ďalších 10 % dole :)
a čo sa týka document managementu odporúčam pre nie-iba-text-a-dáta pozrieť aj manuáliky k Adobe Version Cue a Adobe Bridge, prípadne aj CVSko, lebo aj to sa týka témy
30.11.2008 - 14:44:54
00
Myslím si, že skôr by si sa mal zamerať na správu registratúry... U môjho predchádzajúceho zamestnávateľa sme používali Nuntio od Dimana (pozri si na stránke www.dimano.sk časti správa registratúry, riadenie dokumentácie, riadenie zápisníc... možno ťa to nasmeruje). Predtým sme mali SW od HTC, neskôr to prevzal Siemens - volalo sa to tuším InOffice. Okrem týchto existujú ešte najmenej dva-tri SW na správu registratúry a teda aj elektronických dokumentov, lebo na výberku sme mali ponuky od štyroch alebo piatich dodávateľov. Pospomínaj si, kto z tvojich známych pracuje na nejakoma ministerstve, vrcholovom orgáne verejnej správy, alebo napríklad na bratislavskom magistráte - tam všade môžeš zoznať príručky na tieto SW a keď ich budeš mať niekoľko, tak môžeš začať kompilovať.

A pri písaní skús použiť písmo Georga, to je o trochu väčšie, takže ak použiješ veľkosť 12pt, tak budeš potrebovať o kúsok menej textu. A ak nastavíš riadkovanie nie na 1,5 riadka (bežná administratívna úprava textu), ale na násobky a riadky nastavíš na 1,6, tak si tento drobný ošuk nikto nevšimne a opäť ušetríš trochu textu.
30.11.2008 - 17:06:08
00
Tie SW sú vlastne EDMS o ktorých písal Jesus...
30.11.2008 - 17:37:33
00
s riadkovaním operujú kancelárske krysy, typografia pozná iba pojem preklad :mrgreen:
30.11.2008 - 18:41:13
00
Nemôžeš človeku, čo ako-tak zvláda Word, dávať návod z programov na zalamovanie textu... Okrem toho, on ten text nebude zalamovať, stačí keď ho vytlačí Wordom. Moja dcéra dokonca referáty a projekty posiela mailom (šetrime naše lesy).

Biely predstavený, skús si nájsť komerčnú prílohu Hospodárskych novín s názvom Office manager z novembra t. r. Na stranách 4-5 sú komerčne zamerané informácie o spravovaní a archivovaní informácií. Niečo z toho môžeš použiť v úvode - a máš 1-2 strany vyriešené... Názvy odstavcov sú napr. "Informácie v súvislostiach", "Správa dokumentov", "Manuálne? Automaticky?", "SW riešenie"... A pomaly máš aj osnovu...
30.11.2008 - 21:05:21
00
Word zvládam myslím ako vyššie pokročilý, problém je ten, že zalamovanie, riadkovanie, fonty, medzery a štýly sú dopredu dané:( Takže žiadne "podvody" s písmom.
A práca sa odovzdáva v elektronickej forme, takže kontrola bude prísna cez netlačiteľné znaky:D

To čo potrebujem je len text, ktorý by som mohol naliať a upraviť. To je to, čo mi akosi chýba, ale idem posliediť po tých HN a aj na tých JoKo stránkach...
Ďakujem kluci.
30.11.2008 - 22:37:12
00
keyboard_arrow_up