Presne tak. Zakazy plemien je debilina, ktoru moze vymysliet len vrece loja typu Kolesik. Zakladom je zodpovednost majitela a vymozitelnost prava. Len to je v tomto bananistane utopia...
02.10.2014 - 23:09:43
03
jak so vsetkym inym... cierne stavby atd.. takzecakat ze sa nieco k lepsiemu obrati je asi velky optimizmus. nakupujme roxory :D
02.10.2014 - 23:35:59
00
Tri veci tu chybaju. Majitel je trestne zodpovedny za svojho psa. Rodic je trestne zodpovedny za svoje dieta. Policajt, prokurator a sudca su trestne zodpovedni za svoju necinnost. A mame tu raj na zemi - pokial by to vsetko fungovalo a samozrejme rychlo.

Ale nechapem jednu vec. Za cely zivot ma pes pokusal iba raz a zavinil som si to sam bo som ho pravidelne za plotom drazdil az si raz nasiel cestu ku mne (bol som este decko). Vazny incident som mal tiez iba raz ked po mne vybehli opusteni psi na zrusenom salasi. Ked citam tuto temu mam pocit akoby za kazdym rohom cakal akysi agresivny pes. Neprehaname to trocha?
03.10.2014 - 10:03:01
04
Tri veci tu chybaju. Majitel je trestne zodpovedny za svojho psa. Rodic je trestne zodpovedny za svoje dieta. Policajt, prokurator a sudca su trestne zodpovedni za svoju necinnost. A mame tu raj na zemi - pokial by to vsetko fungovalo a samozrejme rychlo.

Ale nechapem jednu vec. Za cely zivot ma pes pokusal iba raz a zavinil som si to sam bo som ho pravidelne za plotom drazdil az si raz nasiel cestu ku mne (bol som este decko). Vazny incident som mal tiez iba raz ked po mne vybehli opusteni psi na zrusenom salasi. Ked citam tuto temu mam pocit akoby za kazdym rohom cakal akysi agresivny pes. Neprehaname to trocha?

Nepreháňame. Ja som osobne takýchto incidentov zažil niekôľko a poviem ti, že to nie je nič príjemné. Teraz nemám namysli psa veľkosti ratlíka.
...a byvíme sa o psoch, ktorí sa voľne túlajú po intraviláne a extraviláne obce.
03.10.2014 - 10:13:47
00


ti co poskulia na monitor ten roxor tam uvidia

Rymanow odfot poriadnu velku fotku nech ludia vidia ako to mas poriesene
03.10.2014 - 10:15:47
01
zažil som doteraz 4 vážnejšie incidenty so psom, nerátam malých gulášov štekajúc bežiacich popri mne, raz ma kmasol NO, raz ma dal dole z bicykla taký menší (viď post213178.html#p213178) a dvakrát po mne vyštartoval pes, čo mal v kohútiku snáď aj do 70 cm, išiel som na cestnom bicykli a pes sa motal voľne po ceste, tí dvaja ma našťastie nechytili, aj keď zvlášť jeden v k.o. Jarabá k tomu nemal ďaleko
03.10.2014 - 11:05:38
00
Asi som stastny clovek :-)
03.10.2014 - 13:19:51
01
Ak človek býva v meste, tak sa s týmto problémom asi moc často nestretáva, horšie je to na dedine.
03.10.2014 - 13:57:04
00
nezalezi od toho kde byvas, ale kde jazdis :-)
03.10.2014 - 14:08:56
00
Ved to mi je úplne jasné :)
Ja som narážal skôr na to, že je väčšia pravdepodobnosť, že sa s týmto stretne človek, ktorý žije a pohybuje sa na vidieku, ako človek, čo sa na vidiek dostane len zriedka.
03.10.2014 - 14:16:24
00
Nechcem z toho rozvinut jalovu debatu ale do tych svojich 3-4 tisic km rocne neratavam jazdu "citybikom"po meste. Su to lesne a polne cesty (teda aj dedinky a pasienky) - samozrejme cast z toho je pristup do terenu a ten je po klasickych verejnych komunikaciach.
03.10.2014 - 18:09:03
00
Ak občas, ale fakt len zriedka, vytiahnem horský bike a povozím sa po okolí, tak viac než voľne pobehujúce psy na dedine mi vadia skôr voľne pustené psiská na prechádzke s majiteľom kdesi na lúke, kde majiteľ je kdesi v prdeli za kopčekom a psiská si veselo pobehujú okolo neho vo vzdialenosti aj 200 - 300 metrov. Často sa mi stalo a stáva že sa kôli tomu jednoducho musím vrátiť a hľadať iný "prechod".

A o voľne pustených psoch zo salaša radšej pomlčím, pretože okolo pasúcich sa kráv alebo oviec budú vždy pobehovať voľne pustené psy, s tým nič nenarobím. Horšie je to, že salaše, koliby a rôzne maringotky kde majú pastieri svoje "základne", sú vždy postavené popri lesných a poľných cestách, aby bola zabezpečená dobrá dostupnosť napr. kôli zásobovaniu, takže či chcem alebo nie, vždy popri nich musím prejsť.
04.10.2014 - 12:38:40
00
Takich co su do vysky kolien agresivne kopnem do nufaka, zacnu kychat a daju pokoj, vacsich som nastastie nestretol. Raz ma tak nahanali traja, som zastavil a rozbehol sa proti nim a utiekli, netreba ukazat strach. Najlepsia by bola zbran, alebo kaser, ale komu sa to chce vlacit za opaskom na biku.
04.10.2014 - 14:07:38
01
A čo toto

Prílohy:

ParaPolice-1.jpg
ParaPolice-1.jpg 201.26 KiB thumb_up0thumb_down

04.10.2014 - 15:16:32
00
Kaser nosievam, ale si treba davat pozor na smer vetra. Priznam sa, ze sa psov bojim, aj koli tomu, ze nie som zrovna kus chlapa. Blizko LV mame tzv. cyklotrasu hron. Vedie od Vysneho nad Hronom do Kozmaloviec- na priehradu. Tento rok som ta ani nepachol hlavne pre to, ze tam psickari vencia svoje obludy. Bez voditok a kosikov na papuly. Uz neraz ma tam nahanali. Niekedy pomohlo zastatie pes ma onuchal tak pohoda, ale akonahle zacal cerit zuby tak to bol pruser. Naposledy sa po mne rozbehol zpoza protipovodnoveho valu cierne hovado- podobne cuvacu. Skusil som na neho z plneho hrdla zaziapat- PAL DO PITCHE :D . Nastastie pomohlo. Rybari su tiez kapitola sama o sebe. Tiez picuju ako flintosi (cest vynimkam).
04.10.2014 - 17:11:45
00
keyboard_arrow_up