Ahojte,

chcel by som sa spýtať, aké sú vaše skúsenosti s dedinskými psami na volno, keď idete na bicykli. Jazdím dosť myjavské kopanice a samoty a je tu folklór mať psa na volno a pán v nedohľadne. Za posledný mesiac na mňa vybehli 3 ratlíci a jeden statný a hnali sa za mňou. Je mi jasné, že ma nejdú roztrhať, ale človek sa ľakne a každopádne nevie, či ho pes chce pohrýzť. Nehovoriac, že som skoro spadol. Mám síce ultrazvukový generátor, ktorý dokáže psa odohnať, ale nefunguje na každého psa, hlavne nie hluchého. Korenistý sprej považujem za krajné riešenie, ale asi si ho budem musieť zaobstarať. Aké sú vaše zážitky a čo ste robili, keď na vás vybehol pes, hlavne neočakávane zboku?
30.09.2014 - 21:18:44
00
Jeden uzivatel tohto fora nosi na biku tzv. "roxor" naco si asi vies domysliet
30.09.2014 - 21:27:11
00
No mám aj kalený teleskopický obušok vo výbave, ale ešte som ho nepoužil
30.09.2014 - 21:29:07
00
Väčšinou stačí voda z bidonu
30.09.2014 - 21:39:50
01
ratlikov si vsimat ani nemusis, pri najhorsom ho jemne kopni botou, ale vacsinou ani to netreba.
pokial tam nestretas nejakych velkych salasnickych psov, tak pohoda. pokial vsak na takeho natrafis a je agresivny, tak vyskusaj ten sprej. ale urcite pred nim neutekaj, jednak ta rychlo zdrapne za nohu (ako mna pred dvoma rokmi cuvac :) ) a jednak mozes pri zbesilom uteku lahko spadnut. vyuzi bike ako zabranu medzi tebou a psom. voda z bidonu je tiez dobry tip.

inak tu je zaujimave video - grecky biker versus 25 psov a potom hadka s pastiermi (dost blbymi) :)

youtube.com/watch?v=pLi4619vwAU&t=0

30.09.2014 - 23:33:42
01
toto neznasam. Zatial mam skusenost iba s malymi psami, ale boli dost neprijemni. Neviem co robit, ked zastavim, nervacia, ked sa pohnem tiez a este ich aj pri nohe citim. Na nervy tieto bestie. A zatial som ani raz nezazil, ze by na nich ti co ich maju na starosti zavolali. Skusim nabuduce asi tu vodu.
01.10.2014 - 11:03:41
00
a co klobasu do dresu ?
01.10.2014 - 11:03:42
00
pet55 - na mensich psov plati aj to, ze sa po nich rozbehnes, alebo na nich namieris bajk pocas jazdy. kludne pri tom aj kric ako pri utoku.
tiez pomaha, ak po nich hodis nejaky kamienok ci konarik. oba tieto triky som uspesne parkrat praktizoval v Ciernej Hore, kde tiez maju vsade volne pustenych psov.
01.10.2014 - 14:16:52
00
idealne by bolo mat pistol a psov rovno zastrelit :) a potom zavolat policiu ze na teba utocili psy nech si to majitelia vyzeru. ale kto nema zbrojny pas tak aj dlhy noz abo ten roxor neni od veci

kazdopadne prejst tade a nic potom nespravit nic neriesi,lebo pri dalsej jazde ta zas napadnu
01.10.2014 - 16:48:45
02
Tesim sa na dobu, kedy zacnu majitelia psov nosit pri sebe roxor, dlhy noz alebo aspon pistol, aby mohli rychlo a jednoducho vyriesit bikerov, ktori im jazdia po luke, alebo okolo domu pripadne vyrusuju psov zo spanku...
01.10.2014 - 22:25:45
01
Vtipne su aj uviazane. Sinies si to a vidis pred sebou cloveka a psa. Pes je na voditku. Jemne spomalujes a obchadzas. Dunco si to vezme na stranu. Ty letis pomedzi psa a cloveka cez natahovacie 5 m voditko, mozno aj flekom. Cloveku stupne adrenalin a nevie hovorit. Pes ma v pazi. Zivot ide dalej... ...ak sa to voditko nikde nezachytilo.
02.10.2014 - 09:03:53
00
ja som jedneho raz surovo odkopol pocas jazdy, lebo sa mi zdalo, ze ma ide kusnut. Isiel by som dalej, keby majitelka nezacala na mna vulgarne nadavat. Tak som pekne zastal a prisiel za nou, to uz zmekla, lebo videla moj nasraty ksicht. Povedal som jej iba, ze ked este raz jej pes po mne pojde tak ho udupem do zeme. Nesralo ma ani tak to ze po mne vybehol ten pes ale to, ze ta zena to ignorovala a neriesila to. Ten chudak za to nemohol, ze ma majitela tupeho. Bohuzial ignoracia je v nasej republike bezna.. :(
02.10.2014 - 09:20:18
02
Tesim sa na dobu, kedy zacnu majitelia psov nosit pri sebe roxor, dlhy noz alebo aspon pistol, aby mohli rychlo a jednoducho vyriesit bikerov, ktori im jazdia po luke, alebo okolo domu pripadne vyrusuju psov zo spanku...

Ak majitel psa vlastni pozemok (luka, dom) a ma ho oploteny, resp. ma aspon na vstupoch uvedeny zakaz vstupu na sukromny pozemok, tak tam nemaju ine osoby co robit a je jedno ci ide o turistov alebo bajkerov. Ak si ale svojim prispevkom myslel to, ze majitel psa ho pusti niekde navolno aj ked ho nema vycviceneho a ten namiesto toho, aby sa drzal pri majitelovi zautoci na kohokolvek v okoli, tak na takeho psa jedine roxor / pistol a na majitela volat policiu.
02.10.2014 - 12:04:19
03
To si ako myslel, že "vyrušujú psov zo spánku". Tu si asi v zlej téme.
Toto je téma o psoch, ktorí ako Jezus napísal, nemajú čo voľne pobehovať bez majiteľa za hranicou majiteľovho pozemku.
Nedávno sa stal jeden nepekný prípad v dedine mojich rodičov. Susedia oproti mali psa (kríženec salašníckeho s neviem čím), ktorý opakovane napádal na verejnej komunikacii viacerích okoloidúcich a cyklistov. Nemali dobre zabezpečený pozemok, tak sa ľahko dostal von. Otec v mnohých prípadoch vybehol na ulicu, aby ho odohnal s kusom dreva a dal dotyčnému pokoj a to nehovorím, že jeho samého viac krát nechcel pustiť domov, keď naňho naďabil pred bránou. Bol to jednoducho veľký, nepríjemný pes, ceril zuby a keď sa človek chcel pohnúť z miesta, nechcel ho pustiť. Až sa raz stalo, že na ulici pokúsal jedno malé dievča. Jej otec je poľovník, tak si viete predstaviť, ako to dopadlo.
Ale nemuselo. Bolo podaných mnoho sťažností na obecný úrad, lenže majiteľ na to veľmi nedbal a potom sa to takto skončilo. A to je len jeden prípad z mnohých.
Tak toľko k tomu vyrušovaniu psov zo spánku!


Naposledy upravil vladoNM dňa 03.10.2014 - 07:52:10, celkovo upravené 1 krát.

02.10.2014 - 13:46:25
00
mali prijat zakon ze majitel je zodpovedny za svojho psa, a ked pes na niekoho zautoci tak to bude brane ako keby to bol sam majitel. je jedno ci by sa otrhol z retaze, preskocil plot alebo co...proste plna zodpovednost za psa. az potom by to zacalo nieco riesit, dovtedy si mozu vymyslat kadejaky vycviky a neviem co ale to nic neriesi
02.10.2014 - 22:15:12
02
keyboard_arrow_up