Otazka bola, ci sa im to oplati. Kolko zarabaju? Co maju zo zivota a rodiny?
03.11.2021 - 21:26:41
00
Dlhodobejšie dochádzajú väčšinou ľudia z korporatov, čiže dobrý plat a čiastočný Home Office. Potom sú taký, čo našli prácu v ba naberajú prax aj za menej peňazí, ale ti po čase prejdú do Ba alebo zmenia pracu.
Ja som mal posledné roky 50% Home Office, chodili sme 3ja, soferovali na striedačku a keď som nesoferoval som spal :) odchádzali sme skoro ráno a doma som bol o 5 tej,

A za 6 rokov čo bola žena s deťmi doma, som bol s nimi možno viac ako kamoš, čo robil v mieste bydliska a každý deň musel byť v práci.
03.11.2021 - 21:41:19
00
Niečo ako ja. Síce cesta mi na biku trvá krátko, ale z práce už ani domov nechodím, lebo na tých pár hodín sa radšej vyspím tam :tmi:
03.11.2021 - 21:58:31
00
tak ale musis asi dost dobre zarabat ked tolko pracujes :)
aky mas mesacny pracovny fond?
03.11.2021 - 22:00:59
00
milos21 napísal:
Niečo ako ja. Síce cesta mi na biku trvá krátko, ale z práce už ani domov nechodím, lebo na tých pár hodín sa radšej vyspím tam :tmi:


Niesi pediater s ambulanciou ? Či som to zle pochopil ?
03.11.2021 - 22:12:03
00
No aj to: ambulancia konziliárna + obvodná + oddelenie, služby na oddelení + novorodenci + JIS, služby APS. Teraz minim 1/3 nocí za mesiac strávim v práci, tento rok mi vo veľkom pribudli služby na APS. My sa na niečo také ako mesačný pracovný fond nehráme a nie všetko máme preplatené... Ľudia majú skreslené predstavy o našej práci, neviem či som teraz nepovedal viac ako je vhodné...

Myslíte že všetky tie nočné príspevky na fóre píšem lebo sa doma nudím? :lol:
03.11.2021 - 22:37:30
05
Takze sa nudíš v práci ? 🤪🤪
A to musíš to všetko, či chces ? Nemáme lekára v rodine, takže netuším ako to funguje.
03.11.2021 - 22:41:00
00
O 3:00 v noci väčšinou nie, keď sa vrátim na izbu po resuscitácii novorodenca a potrebujem na chvíľu vypnúť kým mi RZP nedovezie nejaké ďalšie dieťa alebo sa niečo zomelie na JIS :)
Niečo musím, niečo chcem, niečo pomáham kolegyni (najlepšej kamarátke) kým šla na materskú...
03.11.2021 - 22:51:18
00
nejak sa mi nechce verit ze by si robil 250 hodin za rovnaky plat ako by si mal za napr 160 hodin, zas tak zle to asi nebude aj ked verim ze nie vsetky nacasy su preplacane
ale tak ty vies najlepsie ci sa ti to oplati
03.11.2021 - 23:09:35
00
milos21 napísal:
No aj to: ambulancia konziliárna + obvodná + oddelenie, služby na oddelení + novorodenci + JIS, služby APS. Teraz minim 1/3 nocí za mesiac strávim v práci, tento rok mi vo veľkom pribudli služby na APS. My sa na niečo také ako mesačný pracovný fond nehráme a nie všetko máme preplatené... Ľudia majú skreslené predstavy o našej práci, neviem či som teraz nepovedal viac ako je vhodné...

Myslíte že všetky tie nočné príspevky na fóre píšem lebo sa doma nudím? :lol:


Nie nepovedal. Ja si myslim ze prave naopak. Ludia ako ty, ucitelia, soferi, a vsetci ti tazko chraneni zamestnanci, zivnostnici a pod, co su tak neskutocne dobre chraneni skvelym zakonnikom prace od socanov, by sa mali ozivat, zalovat stat a pod. aby tlpaci co nadavaju ze "jak dobre sa maju dr/osetrov/ucit...." pochopili. Napr ked bude prazdna sanitka ked budu mat nehodu a na pohotovosti od nich akorat vratnik vezme poplatok bo dr skoncil svojich skutocne a preplatene hodiny
03.11.2021 - 23:19:33
02
scarinko To áno, ale nie je tam priama úmera, ešte som nestretol človeka čo by si to so mnou vymenil, hlavne ak ma vidia v práci 2 alebo 3 dni v kuse a z toho jeden deň pracuješ počas neplateného NV (že si ho nemáš ako vybrať je tvoj problém)...

Ja sa na to nepozerám či sa to oplatí alebo nie, preto nerobím to čo robím (môžem to povedať na plnú hubu, viac by sa mi oplatilo robiť 8hod za pásom a keď padne, tak padne a nestarám sa, som doma a nepomáham v noci aj telefonicky ak treba). Ale aspoň pobikujem dochádzaním do práce keď už nič iné :) Ja sa na plat na Oravské pomery nesťažujem, ľudia len vidia vysoké platy, ale nie to čo to obnáša (a už nie realitu radového nemocničného lekára). Len som sa posťažoval že tiež mám len pár minút do práce, ale tam trávim väčšinu času, čo je opačný problém ako dochádzať niekoľko hodín.

Teraz som si uvedomil, že ak by som robil ešte aj oficiálne telefonické príslužby, tak som fakt nonstop v práci :lol:


Naposledy upravil milos21 dňa 03.11.2021 - 23:48:51, celkovo upravené 1 krát.

03.11.2021 - 23:42:36
016
Vidis, niekoho to bavi aj. Napr moj sef je podla mna viac v praci ako doma. Kolko krat idem cez vikend aj vecer okolo a vidim ze svieti sa u neho. Niektori ludia su workoholici 😁
03.11.2021 - 23:45:03
00
niektore zamestnania su povolania - preto ked vidim zbohatlikov ako davaju svoje rozmaznane deti studovat medicinu nechapem - chcu robit co? plastickych chirurgov? neverim ze by rozmaznany zbohatlik siel robit to co milos a za ten plat. preto tu nemame lekarov.
04.11.2021 - 11:23:35
00
scarinko napísal:
nejak sa mi nechce verit ze by si robil 250 hodin za rovnaky plat ako by si mal za napr 160 hodin, zas tak zle to asi nebude aj ked verim ze nie vsetky nacasy su preplacane
ale tak ty vies najlepsie ci sa ti to oplati



Toto riešiť na fóre je podľa mňa viac ako nevhodné 🤦‍♀️Výplatnú pásku do prílohy nechceš? 🙈

Klobúk dole milos21 👍🏼❤️
05.11.2021 - 12:17:41
01
do spravy moze poslat, som zvedavy ;)
05.11.2021 - 12:54:46
00
keyboard_arrow_up