No páni
tak zatial dík !
Ale naozaj ďakujem že ste ma aspoň usmernili kde sa pohibujem.
Skúsim tu ísť reklamovať ale neviem.
Hej a kebi to capím do servisu (niekomu kto sa tomo vyzná lepšie - teda cyklopredajňa), myslíte že by mi to nedali dokopi?????
-tak zatial... .
31.10.2005 - 19:29:54
00
Pista, Pista predpokladam, ze Promaxy si nazivo este asi nevidel nieto este oskusal...

nehovorim, ze maju aj lacne komponenty ale ver tomu ze keby som ti dal okusit svoje Promax Armor Hydrauliky tak by si sam uznal ze su lepsie ako Hayesi....

ak si z BA, kludne sa ti necham povozit a mozes sa presvedcit saam...
02.11.2005 - 01:04:10
00
malo ktore brzdy su horsie ako hayesi :-)
02.11.2005 - 09:59:59
00
to by som zas netvrdil Bulf, podla mna ich jazdi kopec ludi k plnej spokojnosti....
ak vsak chces nieco viac... tak to od Hayesov necakaj...
02.11.2005 - 12:27:53
00
Hayesi su spolahlive, su silne, nezakusnu sa... Su to DOBRE brzdy a mozes od nich cakat hodne.
02.11.2005 - 20:03:28
00
weeman napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Hayesi su spolahlive, su silne, nezakusnu sa... Su
> to DOBRE brzdy a mozes od nich cakat hodne.


jj hodne problemov ale cest vynimkam
a nechcem sa hadat uz tu bolo na tuto temu dost a nazor je to moj a mojich znamich takze tak ja som s nimi bol silno nad mieru unosnosti nespokojny.
hawk
03.11.2005 - 12:20:26
00
Čaute odborníci!

Potreboval y som poradiť, no neviem na koho sa obrátiť.
Mám hydraulické brzdy a uvažujem o menení minerálneho oleja, ktorý je rúžovej farby. Lenže neviem čo je to zač. Našiel som minerálny olej od Magury, ale je modrý. Môžem teda vymeneiť pôvodný olej za Magurácky, alebo sa to neodporúča. Viem že DOT do týchto bŕzd nejde, vraj by to mohlo neičo poškodiť. Je teda MInerálny olje univerzálne označenie, alebo je rozdiel vo farbe zámerný?
(mimochodom ten olej od Mag. som našiel v motokrosovom obchode, používajú ho na spojku)

Ďakujem!!!
10.11.2005 - 11:49:07
00
no dost by bodlo keby si napisal aky model kotucoviek mas, aby sme ti vedeli lepsie povedat...
10.11.2005 - 12:24:26
00
Priateľu,
mám zvláštny pocit, že sa tu používa nesprávna terminológia. Pripúšťam určitú mieru svojej neinformovanosti, ale pokiaľ sa pamätám, v hydraulických brzdách sa používa brzdová kvapalina - "break fluid". Minerálny olej je niečo úplne iného. Týmto Ťa nechcem uraziť, ani chytať za slovíčka, ale keď si budeš kupovať, nazvime to, náplň, predajú Ti to, čo si budeš pýtať. Ja používam brzdovú kvapalinu SHELL DOT 260. Len na okraj, mám Hayes-y a fungujú bez problémov. Opäť bez urážky, to číslo 260 znamená bod varu, pri brzdovej kvapaline je to najdôležitejší údaj. Treba používať vysoké čísla, aby Ti nezovrela pri dlhých zjazdoch na brzdách.
/ Už vidím, ako mi sem niekto napíše o tom, že brzdiť netreba, ale treba jazdiť strašnú streľbu... :-))) /
Na nesprávne použitie olejov a odmasťovačov si treba dať pozor. Niektoré látky rozožierajú brzdové gumičky, iné zapríčinia nabobtnanie a mohli by sme sa dočkať nepríjemných prekvapení. Nabobtnanie gumičky som zažil, keď som sa ešte kedysi na starom Renaulte snažil odmastiť benzínom to, čo som predtým neopatrne zaprasil. Olej funguje podobne, len mu to dlhšie trvá. Apropo, oleje majú bod varu okolo 200.

Dúfam, že Ti toto pomôže.
10.11.2005 - 13:16:22
00
2 robo: priatelu ani ja teba nechcem urazit nakolko si slusne a pekne napisal ze mas urcitu mieru svojej nevedomosti. a takze do hydraulickych brzd sa naozaj dava brzdova kvapalina ako napr DOT 4 , DOT 5,1 a do napr Magura, Shimano a este neviem kto pouziva aj mineralny olej. takze asi tak. a kazdy preferuje a tvrdi ze to jeho je naj.
10.11.2005 - 15:41:13
00
To: Bulf

Ok, beriem, každopádne minerálny olej z motocrossového obchodu, ktorý je používaný na spojku, ako píše Milan, mi nepripadá ako najlepšie riešenie.
Bod varu spomínaných kvapalín by som do úvahy každopádne bral.
10.11.2005 - 16:13:13
00
OK v prvom rade ďakujem za rady!
Zasa som o niečo múdrejší.
Pre Geroya: Mám brzdy shimano hidraulic disc 525
V cykláku som sa dozvedel že brzdová kvapalina, ktorou sú moje brzdy
naplnené sa predáva v objeme asi 1l. čo sa mi zdá priveľa.
Je teda nejaké iné riešenie ako 1l kvapaliny, ktorú pravdepodobne
miniem za 100 rokov. Mimochoídom tá Magura bola v objeme asi 2.5 dl
11.11.2005 - 12:39:30
00
je tam dolezita hustota a bod varu. no a brzdy sa zohrievaju vyrazne viacej ako ta spojka. skus sa skor dohodnut s niekym kto ma take brzdy a kupte si to na polku. alebo si to nechaj odvzdusnit v cyklaku. nie je to zas taka supa ktoru by si nezatiahol.
11.11.2005 - 17:38:30
00
Tak som bol v Brne a u Shimana som sa dozvedel že majú vlastný olej.
Vraj v každom ich katalógu kt. majú predajcovia je na konci a majú ho aj v 50ml.
flaštičkách.
Mňa len mrzí, že obchodníci poriadne ani nevedia čo ponúkajú :-(

Majte sa teda pekne a nech vám to brzdí!!!
14.11.2005 - 09:04:56
00
Milan prepac, ale ked je v cenniku Shimano len tento udaj: olej pre kotúčovú brzdu (1000cc) A nic ine, tak sa necuduj, ze ti povedal len to, kto to kupuje vie ze sa da zohnat aj 50, kto nie ti povie co ma v cenniku. A nie som obchodnik, keby to tak chcelo vyzniet.
14.11.2005 - 12:08:50
00
keyboard_arrow_up