Veď skládky majú význam. :-)
03.05.2012 - 23:15:31
00
Raz na začiatku jazdy som videl nejakých skautov ako zbierajú odpadky popri ceste a dávajú ich do plastových vriec. Pri návrate z jazdy tam skauti už neboli, ale pri vreciach stála dodávka plná rómov,z ktorých jeden celé vrece vysypal na zem, zobral s neho 3 kusy nejakého kovového šrotu a odišli :x .
04.05.2012 - 08:31:26
00
no, pokial je to este pri kosi je to dobre. Je to znamenie toho, ze kos nie je vysypany a tak to ludia daju ku kosu. Nech si smetiari pozbieraju, ked pridu vysypat. HOrsie je, ked to trepnu vedla cesty niekde v lese :-(
04.05.2012 - 08:59:19
00
Pri Karloveskom ramene :fubar: takto to tam vyzeralo pri každom koši

Preboha :tmi:
04.05.2012 - 22:23:42
00
Čo ma hnevá, tak napríklad na Babej hore na odpočívadlach pod vrcholom, sú síce koše ale čo z toho, že sú preplnené vrecia. Keby som nechodil na biku tak ich vezmem do dediny. Ale to nerieši hlavný problém. Prečo vôbec ľudia majú tú POTREBU nechávať odpadky v horách a nezobrať ich DO DEDINY. Však keď vyniesli 5kg jedla hore prečo NEZOBERÚ 200g odpadu dole??? Proste nechápem, kde nosia rozum. Keď už idu do hôr, tak predpokladám, že to nie sú sedláci ale rozumný ľudia. Či už do hôr chodia všetci, čo majú nasraté v hlave???
04.05.2012 - 22:41:53
00
Pretože majú pocit, že to patrí ku ich právu - veď si platia dane - ešte potrvá, kým zo Slovákov vyprchá všetká ukrivdenosť |(
05.05.2012 - 06:22:51
00
Ma to dve stranky. Ten turista by to tam nemal nechat. A ten "spravca" by to mal upratovat. Ani nemusis byt prilis velky vymydlenec ked prides a najdes bordel tak bez vycitok svedomia prihodis. Prestanme si mysliet, ze vsetko je zadarmo. Nech vyberaju vstupne ale nech je to tam za tie peniaze take ake ma byt. Ten zasr... socializmus co mame pod kozou, ze zadarmo a stat sa postara ... Alpy by neboli take ake su ak by mali za sebou vystavbu socializmu.
05.05.2012 - 08:41:29
00
Mne sa hlavne "lubi" ked v lese kam sa uz autom neda prist vidim chladnicku, sporak alebo nieco ine. Nieze by to na obecnom urade len polozil k brane alebo prehodil cez plot (tam je na to kontajner)... Ach jaj, niektory ludia maju vymazane hlavy...
13.05.2012 - 01:43:03
00
pista, to nieje socializmom ale "novou" demokraciu, ktorú si veľa ľudí zle vysvetľuje ako "však môžem, je demokracia". Ale na povinnosti, ohľaduplnosť a toleranciu voči ostatným serie. A samozrejme našim Slovenským "to nieje moje" alebo "mňa sa to netýka". Predsa si nebudem plniť kôš odpadkami, keď za to platím. Drb ku potoku kanister so starým olejom a ešte k tomu pridám nejakú chladničku... "Hádam to nebudem voziť na smetisko a ešte za to platiť." Uvedomelosť slováka je na vrchole.
13.05.2012 - 20:49:29
00
Niečo z víkendového výjazdu. Ten, kto pozná trasu PP-Stráže - Úsvit - Vrbov, narazí za Úsvitom na dosť nepríjemnú prekážku. Elektrický ohradník natiahnutý cez poľnú cestu. Stačilo ho posunúť o cca 5 metrov. No ale tomu kreténovi z miestneho družstva čo to nariadil, asi vadilo že tú cestu využívajú aj bajkeri, alebo čaká, že mu tam vyrastie nejaká super tráva pre kravy. Takže to treba obísť poľom, alebo podliesť a schytať zopár rán el. prúdom. Ja som dostal 2 krát.

Prílohy:

DSC06433.JPG
DSC06433.JPG 416.52 KiB thumb_up0thumb_down

DSC06431.JPG
DSC06431.JPG 399.78 KiB thumb_up0thumb_down

13.06.2012 - 19:56:01
00
pista, to nieje socializmom ale "novou" demokraciu, ktorú si veľa ľudí zle vysvetľuje ako "však môžem, je demokracia".


Asi dost oneskorene reagujem. Platilo by to ak by sa ten bordel vynoril az s "novou" demokraciou, ale on tu bol aj pred tym. Typicky pripad su zahradkarske kolonie, kde kazdy sa ide zblaznit z okraslovania svojho obdlznicka, ale kludne vyraba smetisko par metrov za plotom. Skratka chyba nam nieco co sa da ziskat len vychovou - od malicka.
13.06.2012 - 21:03:57
00
pista, záhradky sú problém samy o sebe. Nie len s tým, čo píšeš. Majitelia pozemkov platia daň, ale pozemok užívajú záhradkári. A nedá sa ako ich vykopnúť... Z družstvom im zmluva o užívaní vypršala pred 15timi rokmi, ale záhradky tam stále sú. A skutoční majitelia pozemkov obišli s dlhým nosom. Niekde sa to podarilo vyriešiť, niekde nie... To je ale iná kapitola.
13.06.2012 - 21:19:42
00
Zajtra opäť začína dobrovoľnícky dvojdeň Naše mesto. Chodím pravidelne ako firemný dobrovoľník už niekoľko rokov, až na výnimku jedného sa vždy hlásim "na smeti". Väčšinou sú to rôzne lokality, ale zajtra už po druhýkrát to bude "domáca" Petržalka. Prvá bola veľmi pamätná. Asi 15ti sme čistili cca. 50metrový úsek lesíka v chránenom areáli kúsok za terajšou poliklinikou Betliarska. Neverila by som, koľko sa toho dá nazbierať na 50tich metroch... :tmi: Za tri hodiny intenzívnej práce sme vyzbierali TONU A POL odpadu od výmyslu sveta, hlavne stavebný bordel, potom elektrospotrebiče a bytové zariadenie, v menšom množstve oblečenie - naplnili sme tým jeden veľkokapacitný kontajner a dookola stáli ďalšie desiatky vriec+dve plné staré chladničky použité ako zberné nádoby...bola som dolámaná dva dni a noc po akcii som spala ako zabitá...som zvedavá, od akých veselých vecí odbremeníme prírodu zajtra...
14.06.2012 - 07:59:48
00
K tomu ohradníku. podobný natiahol nejaký ***** z družstva pri máni na verejnom pozemku. tak som zobral izolované sttipacky (klieste) a cvak.
14.06.2012 - 08:08:08
00
Hlavne sa s tym chval na internete :) Nie je to poskodzovanie cudzej veci nahodou ?
14.06.2012 - 09:09:55
00
keyboard_arrow_up