hej to pocuvam tiez stale, ale mam skusenost, ze pri behani a bike mi kreatin sposobuje krce, teda minimalne mam vacsiu sancu na krc ako ked ho neberiem
11.08.2020 - 10:30:13
01
[quote="@1627648"]mas pravdu, ale vies ze reagujes na 14 rokov stary prispevok? :D nevadi. stale je to aktualna tema 😂
11.08.2020 - 16:45:27
00
tema byt sice aktualna moze, ale ziadne z tych info co tu padli neboli spravne :D

Kreatin zlepsuje vybusnu silu, do niekolkych sekund podania vykonu..... na zvysenie vytrvalosti nema takmer vlyv...
Dalsie spominane co boli BCAA a gutamin, tak tieto maju take minimalne ucinky a tak zle su vedecky podlozene a malo pretestovane, ze to je skoro rovnake ako vyhodit peniaze z okna, alebo ich splachnut do zachoda ;)
10.09.2020 - 13:50:53
01
Ciniminies: Je ta jedna vec, ktorá ti napríklad môže pomôcť aj pri vytrvalostnej cyklistike. Ak si pamätám správne, tak Kreatin ti zlepšuje výbušnú silu. Čiže vieš dlhšie ísť maximum. A mal by zlepšiť aj počet opakovaní, ísť toto maximum. Čiže vieš viackrát nastúpiť a dlhšie. Preto ho berie aj veľa futbalistov. Ak si ale pamätám správne, tak Taliani to mali medzi dopingom. Neviem, ako to je teraz.
Ja by som si ale skôr položil otázku, či amatér nevie dosiahnuť podobné a možno aj lepšie výsledky poctivým tréningom. Pri profíkoch, ktorí sa už nemajú, ako príliš zlepšovať, to má určite zmysel. Tam rozhodujú detaily...
10.09.2020 - 14:25:59
00
Poctivym treningom a poctivou regenaciou dosiahnes rozumne vysledky urcite aj bez kreatinu. Ale ak si napr na diete a mas zaradene tazke treningy na urovni VO2Max a vyssie, tak sa ten kreatin vyslovene odporuca.
10.09.2020 - 21:12:12
00
Stuler: V diete a ťažké tréningy? To je dosť extrém. To by asi hobby jazdec ani nemal robiť. Lebo profíkov asi stále sleduje lekár. Hobbík by si mohol dosť zarobiť na problémy. Alebo nemám pravdu?
10.09.2020 - 22:56:55
00
keyboard_arrow_up