Mate nejake skusenosti s pouzivanim kreatinu pri vytrvalostnych sportoch?
01.10.2006 - 19:59:19
00
chemik :D
02.10.2006 - 07:53:28
00
Su to pripravky pre sport, nie len pre kulturistiku, akurat lepsi ako kreatin by bol krealkalin. Kreatin len zadrzuje vodu vo svaloch, cize ti zhrubnu nohy, ale asi nic moc viac :lol: Krealkalin, by mal viac podporovat narast svalovej hmoty. Ja inac chrumem skor Artro Aktiv, lebo ma nejako pobolievaju kolena a zabera to a tiez BCAA aminokyseliny, na regeneraciu - tie funguju tiez perfektne. 8)
02.10.2006 - 08:16:21
00
Viky, kde ty na to chodíš :shock:
02.10.2006 - 08:26:26
00
Viky, kde ty na to chodíš :shock:

O poschodie nizsie :lol: 8)
02.10.2006 - 08:29:54
00
Su to pripravky pre sport, nie len pre kulturistiku, akurat lepsi ako kreatin by bol krealkalin. Kreatin len zadrzuje vodu vo svaloch, cize ti zhrubnu nohy, ale asi nic moc viac :lol: Krealkalin, by mal viac podporovat narast svalovej hmoty. Ja inac chrumem skor Artro Aktiv, lebo ma nejako pobolievaju kolena a zabera to a tiez BCAA aminokyseliny, na regeneraciu - tie funguju tiez perfektne. 8)


Suhlasim, kreatin ta len zaleje vodou teda radsej by som volia kombinaciu kreatinu s aminokyselinami ako cisty alebo tie BCAA pred a po biku alebo aj glutamin to je tiez dobra vec na rychlejsiu regeneraciu.
02.10.2006 - 09:44:44
00
Nooo, myslim, ze s tym "iba" zadrziavanim vody ste trochu mimo (to by nam potom stacilo strasne chlastat a efekt by bol rovnaky), najma v otazke vytrvalostnych sportov, ale tomas to tu urcite trochu rozoberie. :wink:
02.10.2006 - 10:57:47
00
Ja mám skúsenosť, síce nie osobnú, z hokejbalu, chalani sypali ako diví a potom boli hustí a furt sa chceli mlátiť 8) potom ich to s tým sypaním našťastie prestalo baviť :D
02.10.2006 - 11:03:19
00
Ja mám skúsenosť, síce nie osobnú, z hokejbalu, chalani sypali ako diví a potom boli hustí a furt sa chceli mlátiť 8) potom ich to s tým sypaním našťastie prestalo baviť :D


Nuž, niečo vravíš. Je veľa prípravkov, ktoré obsahujú aj nežiadúce prívesky a ich konzumácia by mala byť / ak tu vôbec môžeme hovoriť o vhodnosti konzumácie / viazaná na intenzívnu športovú aktivitu. V rôznych "nabíjačoch" bývajú látky podporujúce agresivitu a ak sa nevybije pri športe, alebo čosi zostane v tele, potom je človek nervózny a prejavy sú nežiadúce. Mám dojem, že zaradenie doplnkov výživy, okrem proteínov, ionťákov a spomínaných BCAA treba dobre zvážiť, aby efekt nebol kontraproduktívny.
Vcelku chápem túžbu po zvýšení výkonnosti, ale s kreatínom by som bol opatrný a snažil by som sa najskôr zistiť čo najviac pre a proti.
Nejaké stránky so športovým lekárstvom a už niekoľkokrát doporučované www.kpo.cz by mohli byť relevantným zdrojom.
02.10.2006 - 11:18:27
00
Kreatin zadrzuje vodu vo svaloch, je to vedecky dokazane. Ale jedna sa o davky 20-30g denne. V takychto davkach to pouzivaju hlavne kulturisti. Vela odbornikov na doplnky vyzivy odporuca kreatin v mensich davkach cca 5g. pre vytrvalostne sporty a dokonca aj pre kolektivne sporty. S cielom hlavne podporit regeneraciu, rast svalovej sily, obmedzit riziko poskodenia narocnymi treningami... a samozrejme aj zvysenie vykonu. Chcel som nazor na taketo pouzivanie. BCAA, glutamin, atd, tam myslim nie je co riesit.
02.10.2006 - 14:28:08
00
ja som s takym pouzivanim kreatinu ake si opisal velmi spokojny...mozem len odporucit...
02.10.2006 - 14:31:02
00
2Tomas. pekne si to zhrnul.este vediet ako a kedy to pozivat aby bol ucinok max.
O ktorych viem co sypali ani jeden si nestazoval.Kreatin asi naj. legal. latka hlavne u kulturistoch.
02.10.2006 - 17:17:36
00
kreatin je v poho,citil som zlepsenie ked som v tom case behaval,aj vela ludi ti povie to iste,ale max.2-3krat do roka,viac nema zmysel.Berie sa nabijacia faza a udrziavacia faza,ale uz neviem presne ako,myslim ze nabijacia 5krat do dna nejake dva tyzdne a udrziavacia este dalsich 4-5tyzdnov dva krat myslim.Thermofit je vraj dobry,narast energie,sily asi skusim... :roll:
02.10.2006 - 19:19:56
00
Odporuca sa pouzivat tak pol hodinu pred vytrvalostnym vykonom, pri dlhsich vykonoch aj pocas, co moze byt problem, lebo niekto si to zaraba do vody (napr.do flase na bicykel) ale takto sa v priebehu kratkeho casu meni na uplne neucinnu formu - kreatinin. Davkovanie rozdelene na zatazovaciu fazu a udrziavaciu pouzivaju skor kulturisti.
Inac ten termofit, co tu niekto spomenul je tiez vynikajuca vecicka.
02.10.2006 - 20:17:04
00
Este by som k tomu dodala co napisal Tomas ze je lepsie brat kreatin s glukozou alebo si ho mouzes zarobit do dakeho dzusu, ak je v spojeni s cukrami lepsie sa vstrebava ako samotny. :D a mala poznamka k davkovaniu tych 5g co bolo spominanych uplne staci ale ber ho tak max. mesiac v kuse a potom sa robi cca 1 mesiac prestavka kedy ho uplne vysadis.
03.10.2006 - 09:30:04
00
keyboard_arrow_up