canopus napísal:
zeby rozne korekcie,presne ako vo forexe a inych: su to klasicke hojdacky,ktore vidime stale


Vdaka, asi by som si mal nieco precitat o korekciach. :)
01.12.2017 - 16:08:20
00
Uz ste niekedy uvadzali do danoveho priznania prijem z predaja kryptominci?
01.12.2017 - 16:13:54
00
Kryptomeny nepodliehaju daniam
01.12.2017 - 16:52:07
00
vyjadrenie EU,treba podotknut,oznamili to,ked sa dane na burze bitcoin.de este platili,ze je to hra malych deti a btc nie je menou,takze nespada pod dane a po tomto oznameni v tej dobe btc rastol brutalnym tempom, predtym ked Obama nakazal kongresu aby btc v USA zrusili,dostal velmi rychlu odpoved,ze sa to neda a v tej dobe niekde na Virginskej univerzite alebo niekde tam dole dekan prijal btc ako platidlo a btc zase ako gula hore
je vela takychto pikosiek co dvihali cenu BTC vo svete
01.12.2017 - 17:03:03
00
R4DY napísal:
Kryptomeny nepodliehaju daniam


Vies to podlozit nejakym zdrojom ? Ja som cital iny nazor. Vraj by sa mal predaj kryptominci zdanovat ako ostatny prijem. Asi by to chcelo skor oficialne vyjadrenie Financnej spravy...

Link:
http://hnonline.sk/expert/539191-pozor-na-bitcoin-zisky-z-neho-musite-zdanit
01.12.2017 - 17:11:19
00
Sú na Slovensku podnikatelia ktorí vedú celé účtovníctvo firmy v Btc. Jeden z nich zato dostal daňovú kontrolu a prešiel bez problémov. Pre bližšie informácie píšte do slovenskej skupiny na fb ohľadom btc

To ze kryptomeny nepodliehajú daniam je blbosť
01.12.2017 - 18:26:26
00
tino888 napísal:
Sú na Slovensku podnikatelia ktorí vedú celé účtovníctvo firmy v Btc. Jeden z nich zato dostal daňovú kontrolu a prešiel bez problémov. Pre bližšie informácie píšte do slovenskej skupiny na fb ohľadom btc

To ze kryptomeny nepodliehajú daniam je blbosť


Mna osobne zaujimalo zdanovanie pri fyzickej osobe, nie pravnickej. FB nemam :) .
01.12.2017 - 19:15:54
00
Co ja viem .. mozno by sa to dalo zaradit pod cenny papier :lol: .. alebo ostatne prijmy :) , ci kapitalovy majetok. Vyber si :D
https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/dane/dan-z-prijmov
Ale nie,srandujem .. v principe plati, ze stat chce dan vzdy, ked na niecom zarobis /niekedy aj na tom, ked si nieco kupis. Aj 2x/. Skor ci neskor , alebo ked tak hned :lol:
Cize pocitaj s tym, ze ano .. tym nic nepokazis :D .. druha vec je vymozitelnost a dokazatelnost :) .. ak nieco nie je papierovo dokazatelne, prakticky neexistuje.


Naposledy upravil lto dňa 01.12.2017 - 20:48:23, celkovo upravené 1 krát.

01.12.2017 - 20:47:43
00
ktory paragraf ustanovuje btc majetok,penazny system,cenina?ZIADNY... odporucam pozriet ceskych investorov,ktory to velmi rychlo vysvetlili, kde je problem,je to niekde na internete....chcel by som vediet,ktory organ bude kontrolovat transakcie ... nemyslitelne ... mame znamu zo ZM danova policajtka povedala jednu vetu: je to tvoj zisk,tak podlieha dani .. bol by kazdy blby,kebyze prizna taketo nieco .. krypto ponuka volnost a to vsetkych serie .. kebyze to uznaju ako platidlo,tak by ste videli ten masaker ...
na margo toho zisku=dolovanie ako zisk? :rofl:


Naposledy upravil canopus dňa 01.12.2017 - 20:50:16, celkovo upravené 2 krát.

01.12.2017 - 20:48:15
00
canopus: tak.. presne ako pises. Preto niektore staty uz zacinaju prijimat zakony ohladne kryptomien. Ale otazka je vymozitelnost.

edit: nie dolovanie :D .. smelina na burze :lol:
01.12.2017 - 20:49:09
00
je to zlozite, si predstavte kebyze sa bitcoin prejednava v parlamente: vsak to by bola fraska :D
01.12.2017 - 20:57:01
00
lto napísal:
.. druha vec je vymozitelnost a dokazatelnost :) .. ak nieco nie je papierovo dokazatelne, prakticky neexistuje.


Je tu dalsia vec. Priklad, predas cele krypto portfolio a ziskas tak povedzme 15k €. Nasledne budes chciet tie prostriedky previest na ucet v banke. Tipujem, ze od urcitej ciastky sa tieto prevody preveruju...otazkou je, od akej ciastky :D.
01.12.2017 - 21:12:43
00
canopus ja som zase na internete cital toto:

Normalne si vyuctovavas spotrebu energie ktoru si odpisujes, dan platis z kapitalneho zisku. Tj. ked predas na burze. Odpocitas si naklady a z rozdielu platis dan.
Urcite by som to riesil, ak by som si z burzy posielal na ucet nejake statisice eur :)

ak by ti zrazu prislo na ucet velke mnozstvo penazi, alebo by ti tam chodila z burzy pravidelna "vyplata", neboj hned by si ta preklepli
01.12.2017 - 21:22:28
00
Ak by si to používal ako platidlo, tak veľa šancí nemajú
01.12.2017 - 22:09:09
01
user_id napísal:
Je tu dalsia vec. Priklad, predas cele krypto portfolio a ziskas tak povedzme 15k €. Nasledne budes chciet tie prostriedky previest na ucet v banke. Tipujem, ze od urcitej ciastky sa tieto prevody preveruju...otazkou je, od akej ciastky :D.
vsetko nad 10k preveruje NAKA,resp. banky maju ohlasovaciu povinnost ;)

crymo99 napísal:
canopus ja som zase na internete cital toto:

Normalne si vyuctovavas spotrebu energie ktoru si odpisujes, dan platis z kapitalneho zisku. Tj. ked predas na burze. Odpocitas si naklady a z rozdielu platis dan.
Urcite by som to riesil, ak by som si z burzy posielal na ucet nejake statisice eur :)

ak by ti zrazu prislo na ucet velke mnozstvo penazi, alebo by ti tam chodila z burzy pravidelna "vyplata", neboj hned by si ta preklepli
za 4 roky ma nikto nepreklepol, zaujimave a chodia mi niekedy "rozne" sumy... ja vyuctovavam spotrebu elektrickej energie? to je pekny blud HAHA......odberne miesto nie je moje predsa.....
ja netvorim ziadny zisk.....
preco by som si mal posielat státisíce na ucet? da sa to aj inak a nie hned státisíce= burzy maju obmedzenie takisto, pokial viem 50k €, "nase" burzy su regulovane EU
01.12.2017 - 22:26:01
00
keyboard_arrow_up