https://domov.sme.sk/c/23305963/balaz-film-taraba-huliak.html
29.03.2024 - 08:58:10
04
Kam nás to len dovedú tí ľudia ? Tu nejde o slúženie občanom SK, tu ide čisto o moc. Tu dostať do rúk a nepustiť.
29.03.2024 - 09:06:08
01
https://vimeo.com/876857907
Už som to dával do témy politika , ale sem sa to hodí asi viacej.
29.03.2024 - 09:09:45
13
Čítam, a z akého dôvodu ? že sama ŠOP nedala možnosť v decembri film odpremierovať ...
29.03.2024 - 09:51:44
00
Lebo film sa síce nezmenil, ale štátna ochrana prírody áno - ovládli ju náckovia, poľovníci a drevožrúti. A im sa ten film nehodí.
29.03.2024 - 10:01:48
011
Dalsia polovacka o 3, 2, 1 pri Ziline:

https://www.zilinak.sk/clanky/27976/pri-vodnom-diele-zilina-nasli-stopy-dvoch-medvedov-prechadzali-cez-oblubenu-cyklotrasu
29.03.2024 - 11:16:23
02
zajtra sa tam chystám s deťmi, pribalím si fľašu s medom :-)
29.03.2024 - 19:08:46
00
Vyborny rozhovor s clovekom, co to ma upratane.
A aj par novych informacii k saskarni v LM aj preco ten maco behal po meste

https://dennikn.sk/3913546/ochranar-lukac-podporovatelia-putina-harabina-a-zastancovia-odstrelu-medvedov-su-jedna-skupina/

Čerstvý prípad bol mladý medveď v Liptovskom Mikuláši, ktorý napadol piatich ľudí, a zasadal krízový štáb, polícia opáskovala cesty, do jeho lovu boli zapojené desiatky ľudí aj drony. Rozumiete tomu, že ľudia tam, pochopiteľne, majú strach z medveďa?

Mnohí obyvatelia mesta vedia, že v lokalite Háj, kde je záhradkárska kolónia, sa medvede doslova chodia pásť na zvyšky rôzneho typu potravy. Deje sa to roky. Teraz ich vyplašili zberači parohov. My zo združenia VLK sme tam išli hneď po tých udalostiach zistiť, čo sa stalo, a hovorili sme s ľuďmi, priamymi aktérmi a so svedkami, nemáme to z druhej ruky.

Čo ste zistili?

Tak ako sa to tam deje roky, aj teraz išiel medveď žrať odpadky vyhodené záhradkármi. Vyplašili ho hľadači parohov, utekal do lesa cez vojenskú strelnicu. Strelci, ktorí tam boli a s ktorými sme hovorili, ho začali plašiť. Nechceli ho zastreliť, strieľali okolo neho. Medveď cez strelnicu nemohol prejsť do lesa, tak sa otočil a išiel do mesta, čo je pochopiteľné. Dosvedčujú to zábery z kamier, vyplašený bežal do mesta. A kto mu prišiel do cesty, toho udrel labou, lebo čo iné mal robiť? On nechcel ľudí zabiť, keby chcel, zabije ich jedným úderom.

Medveď sa tam objavil aj na nábreží, to muselo ľudí poriadne vyľakať, čo je pochopiteľné…

Tomu rozumiem.

Kto je za to zodpovedný? Strelci, ktorí ho vyplašili streľbou naokolo, v dôsledku čoho medveď bežal do mesta?

Nie. My ako VLK už od roku 2009 upozorňujeme, že zodpovední za blízkosť medveďa pri ľudských obydliach sú všetci, ktorí vykladajú mimoriadne množstvá potravy, najmä poľovníci. To sú desaťtisíce ton atraktívne pre medveďa. Aj v tomto prípade to tak je.

Hovoríte o návnadách na inú zver?

Nielen, hovorím o vyhodenej potrave aj o návnadách na medveďa. Roky už na to upozorňujeme a nič sa sa nedeje, niekomu to teda musí vyhovovať. Podali sme aj trestné oznámenie na vnadenie, ktoré bolo zamietnuté.

Komu to vyhovuje?

Samozrejme, poľovníkom, ktorí chcú strieľať medvede. Oni ako jediní potrebujú konflikty medveďa s človekom.
Juraj Lukáč. Foto N – Andrej Bán

Ešte raz, obyvatelia Liptovského Mikuláša mali pochopiteľný strach a žiadali elimináciu medveďa.

Namiesto amygdaly treba zapojiť racionálne myslenie. My už roky nechceme konflikty medveďa s človekom, nevyhovujú nám, preto žiadame návnady odstrániť. A strieľaním medveďov sa tie konflikty nezmenšia, ale zväčšia.

Ako to?

Medvede budú chodiť naďalej na návnady. Verejnosť by mala tlačiť na politikov a poľovníkov, aby sa odstránili návnady, v tom je riešenie.

Ešte o prípade v Mikuláši – zastrelili iného medveďa. Dron s biometrickou identifikáciou je totálny blud, je to môj odbor, som kybernetik. Neexistuje, aby mali nejakú množinu, na ktorej natrénovali biometrické znaky hľadaného medveďa z tých záberov, ktoré som videl. Preto sme včera (v stredu 27. 3., pozn. autora) ako VLK požiadali ministra Tarabu, aby nám dodal značku dronu, značku softvéru a množinu znakov, pomocou ktorých daného jedinca identifikovali. Uvidíme, ako zareagujú v zákonnej lehote.
30.03.2024 - 20:33:55
16
ked sa maco pripoji ku fotografovi prirody a dalej sleduju spolu :lol:

https://www.facebook.com/watch/?v=1134930960863219
30.03.2024 - 20:40:02
13
Chudák :hug:
30.03.2024 - 20:41:26
00
Hubár medveďa postrelil dopoludnia v okrese Žilina, keď sa pohyboval mimo vyznačených turistických trás a v hustom lesnom poraste hľadal huby.

„V sebaobrane vystrelil na medveďa krátkou strelnou zbraňou,“ uviedol úrad na ochranu prírody.

ked uz v marci rastu a vybehnes len tak nalahko s kosikom a pustnym orlom 🤘
30.03.2024 - 22:02:10
04
Keď máš púštneho orla nula celá padesát , scvrklí kulky nemôžeš mať …

thumb_up0thumb_down
30.03.2024 - 22:31:15
08
legendarna klasika 👍
30.03.2024 - 22:55:51
01
Vcera pri spalovni Vlcie hrdlo vyslo par metrov predomna na cestu obrovske cierne usate prasa, aj s malymi prasiatkami :party: pritom slnko vysoko, boli tri hodiny poobede.
Skoda ze nenosim fotak zaveseny na krku, inak by som ho mal na fotke, par sekund mi s fucanim pozovalo. Ale kym som fotak vylovil z batoha, tak uz boli prec, tak snad nabuduce
31.03.2024 - 12:07:47
00
keby si nosil eagla, tak mas veceru na tyzden :D
31.03.2024 - 12:39:42
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up