dartmoor napísal:
Aby vynikla vtipnost prispevku pre neznalych tak treba napisat ze spodná fotka ironhidovho prispevku je fotka z BA zo stredy/stvrtka ked nam tu nasnezilo.


vyzerá to veru vtipne....a som verucelkom rád že niesom odkázaný na BA trolejbusy :lol:

ale na druhú stranu väčšinu nehôd a kolón spôsobili vodiči na letných gumách / blbci čo nevedia jazdiť...

aj v priateloch mám jedného takého trotla.... po 30tke by si človek povedal že bude mať rozum... ale syna viezol na letných do školy (našťastie v pohode) a ešte sa tým pochválil na fb....keď sme sa mu tam viacerí ozvali..odpoved bola... "veď mám quattro" a takým nevysvetlíš že quattro mu je na dve veci keď stratí trakciu :/
02.12.2017 - 16:18:22
00
Ale ma 2x vacsiu trakciu ako debil na letnych bez quattra.
Aj ked 2x0 je stale 0. :)
02.12.2017 - 16:26:53
00
Priznám sa že tiež mám jednu zimu odjazdenú na letných pneu na A6 quattro, zima bola síce tuhá ale na jednu stranu musím povedať že som sa dostal všade kde ani zadokolky na zimných pneu nemali šancu, na druhú stranu je len moje štastie že sa nič neprihodilo...na moju obhajobu ale uvediem že som mal 19rokov :)
02.12.2017 - 16:35:36
00
po 30tke by si človek povedal že bude mať rozum...


Rozum prichádza s vekom.
Niekedy však vek príde sám.
02.12.2017 - 16:53:59
012
Hosť napísal:
Priznám sa že tiež mám jednu zimu odjazdenú na letných pneu na A6 quattro, zima bola síce tuhá ale na jednu stranu musím povedať že som sa dostal všade kde ani zadokolky na zimných pneu nemali šancu, na druhú stranu je len moje štastie že sa nič neprihodilo...na moju obhajobu ale uvediem že som mal 19rokov :)



To je síce pravda, že sa možno dostaneš aj tam kde zadokolky na zimných nie, ale ide skôr o brzdnú dráhu :)
02.12.2017 - 19:13:12
03
Máš pravdu, ABS a všeliaké protipreklzové a protišmkykové systémy fungovali perfektne ale stať sa mohlo všeličo...už nad tým len krútim hlavou :)
02.12.2017 - 19:17:58
00
Ja sa priznám, ešte som na letných a to mám nad 30r.:-) ale nie je to tak moja chyba že mám letné....jazdnim služobnú novu fabiu, a servisakovi čo sa nám stará o autá vo firme som zadal požiadavku pred mesiacom, že mi ma zaobstarať zimné....v pondelok mi oznámil, že jeho štandardný dodávateľ nemá zháňal ale nevie zohnať daný rozmer ako potrebujem, ale vo štvrtok mi volal že volal hneď druhému a v pondelok mám konečne prísť na prežitie, hurá....zevraj neštandardný rozmer čo dávajú na fabie a ťažšie sa to zháňa, čo ja nemám šajnu, ide 215/45r16....musel som bohužiaľ autom jazdiť aj počas týchto dní a všetko išlo plynulo, žiadne náznaky šmyku, nechával som samozrejme dostatočný odstup pred sebou keby náhodou a nikam sa neponahlal, ale fakt som prekvapený, že to brzdí dobre, aj zo sneholadu som sa vyhrabal z parkoviska. Asi plati, že nové letné lepšie ako ojazdené zimné v zime, či?:-)
02.12.2017 - 23:18:52
00
Áno, význam zimných pneumatík sa veľmi preceňuje. myslím v tom zmysle, že dám zimné a môžem jazdiť ako doteraz...
Vždy treba zosúladiť auto, podmienky a spôsob jazdy.
02.12.2017 - 23:30:20
08
Takisto je veľký kvalitatívny rozdiel staršia vs nová pneu. Guma rýchlo starne a tvrdne zmes. Takže staršie zimné pneu, aj keď s dobrým dezénom nemusia byť tiež bezpečné.
02.12.2017 - 23:34:57
02
pamatam si casy ked sa zimne neriesili, snehu bolo vsade nadrbaneho, neodhrnute cesty atd a vsetko v pohode fungovalo. to len teraz sa to strasne riesi a ked to prezeniem tak ak vyjdes von na letnych okamzite sa zabijes na aute, kdezto na zimnych mozes jazdit ako na f1...

realne je rozdiel zimne vs letne tak mozno 10%
02.12.2017 - 23:42:08
05
Tých 10% je žart?
02.12.2017 - 23:44:29
01
Kice napísal:
Áno, význam zimných pneumatík sa veľmi preceňuje. myslím v tom zmysle, že dám zimné a môžem jazdiť ako doteraz...
Vždy treba zosúladiť auto, podmienky a spôsob jazdy.


tak ako vravíš, preto som písal vo svojom príspevku na letných / blbci čo nevedia jazdiť...

len za cestu z roboty domov som videl pred sebou troch ktorý brzdili na červenú za stojacou kolónou ako keby bolo leto a veru brzdil som v duchu aj za nich....to isté zmena pruchu v tej kašovitej brečke čo bola na ceste... 1 to rozhodenie ukorigoval.. druhého už ušmyklo... našťastie to dobrzdil na ceste a nie mimo nej...

a kapitola sama o sebe sú blbci v ľavom pruhu a mimo obce 60 na tacháči (tak keď som posratý uhnem sa do prava a nebrzdím premávku.. potom sa nečudujme na upchatú BA po prvom náznaku sneženia..) lebo spomaliť to áno ale uhnúť sa to nie -_-
03.12.2017 - 00:04:12
00
Dneska na D1 to ti 10%tni velmi nezvladli a urobili 2 nehody vdaka comu som stal hodinu v kolone.
03.12.2017 - 00:33:07
00
Jazdim uz 30 rokov a odjazdil som niekolko zim na letnych gumach. Ono vlaste v tej dobe ani zimne neboli a je dost mozne, ze tie letne boli v kvalite sucasnych celorocnych. Letne a zimne bol vlastne vyvoj a potreba lebo je daleko viac aut a vodici su s porovnanim doby za komancov ovela viac bezohladny. Po dialnici nesiel ani v lete nik rychlejsie ako 110 km/h lebo S120 a ziguli viac neslo.
Nezalezi natom aku vybavu ma auto, tak ako vtedy aj teraz stale plati "fyziku neoje...babres"
V BA sa da bezne jazdit na letnych celorocne ale ak je rano poladovica alebo cerstvo napadany sneh zaskocil cestarov, vtedy treba vyuzit sluzby MHD alebo TAXI.
03.12.2017 - 16:13:50
07
najlepšie keď to zaskočí aj taxikára, ktorý neprezul :D
03.12.2017 - 16:37:23
00
keyboard_arrow_up