Treba si dat namontovat kryt motora ak ho nahodou nemate... a najlepsie pouzit rozne sroby, kludne aj torx.
Nikomu sa to potom nebude chciet davat dole.
Sice sa tym predlzi napr. vymena oleja ale v dielni ma clovek vsetko potrebne po ruke.
30.10.2016 - 18:39:13
00
matko001 napísal:
Kamošovi ho ukradli, kúpil nový a ten bol za týždeň tiež preč.

Známemu ukradli staré zadné dvere z GOLFa ... na čo to komu bude? Známy kúpil nové, nachal namontovať a tie boli do týždňa tiež preč ---- zlodeji boli od začiatku zameraní na tie nové :geek:
31.10.2016 - 07:11:35
00
mnavak napísal:
.. ja tych ludi skusam vyblikat ale pochopi to mizive percento... celkovo kultura jazdenia na dialnici na slovensku stoji za prd. ludia su sebecky.. on ide 94.5 tak ten kamion proste musi obehnut hoci mu to trva 5 minut.. to ze auto iduce v lavom pruhu 130 ledva ubrzdilo je uz vedlajsie. toto sa mi stava kazdodenne.

no ja ti neviem ale vynucovať si pruh vyblikávaním je na pokutu, kamión auto idúce 94,5km/h nepredbehne (legálne) a že na tej dialnici kde je max povolená rýchlosť 110 ide niekto 130 to je už tiež vedlajšie.. to aj keď bude 8 pruhov a akákoľvek rýchlosť nájde sa blb čo pôjde 150-180-200..
02.11.2016 - 07:08:59
00
Kice napísal:
Pár ľudí tam už prišlo o život z dôvodu chýbajúceho odstavného pruhu. Ja ten pravý tiež považujem skôr za odstavný, ako za jazdný.

Len dufam, ze v tom strednom ides aspon realnych 110+ kmh.
Problem su najma ty, co idu stale bezdovodne v strednom do 105kmh, co je bezna rychlost v pravom pruhu. Tym padom nutia vsetkych v pravom pruhu zbytocne zrychlovat, aby ich predbehli sprava resp. obiehat zlava.
02.11.2016 - 07:54:01
02
CraObs napísal:
no ja ti neviem ale vynucovať si pruh vyblikávaním je na pokutu, kamión auto idúce 94,5km/h nepredbehne (legálne) a že na tej dialnici kde je max povolená rýchlosť 110 ide niekto 130 to je už tiež vedlajšie.. to aj keď bude 8 pruhov a akákoľvek rýchlosť nájde sa blb čo pôjde 150-180-200..

Pouzivat iny ako volny pruh najviac v pravo je tiez na pokutu..
Spojil som pred tym dva prispevky 130 som myslel na normalnej dialnici.
02.11.2016 - 12:28:36
00
to je síce pravda ale ty nie si policajt a jeho porušovanie predpisov neospravedlňuje ani neneguje tvoje porušenie predpisov, čiže vo výsledku sme obaja úplne rovnakí mamlasi..
02.11.2016 - 12:48:43
02
MageZ napísal:
cely projekt obchvatu je skvely, najviac sa asi tesim na ten tunel cez Borinku...malo sa to v 89 rozvesat po kandelabroch...


nastastie nie cez Borinku, to by zabili celu dolinu. Ustie ma byt medzi Mariankou a Stupavou vo vinohradoch.
02.11.2016 - 13:04:42
00
predchadzanie auta, ktore ide na 3-pruhovom profile zprava nie je porusenie ziadneho predpisu. Ono to podla definicie totiz obchadzanie nie je - nemenis jazdny pruh.
02.11.2016 - 13:06:34
01
týchto diskusií už bolo habakuk ;) no to že nemeníš pruh nič nemení na tom že predchádzaš :)
ono to je taká malá dierka v zákone a otázka je či si schopný ju vyhádať a či ti ju druhá strana zožere..
02.11.2016 - 13:26:39
00
ano, mas pravdu, je to tym, ze v zakone nie je predchadzanie presne definovane...len si predstav, ze na dialnici TT-BA natrafis na dvoch debilkov, ktori pojdu (teraz prehanam - ide o priklad) 60-tkou v lavom aj v strednom pruhu. Ty ich dobehnes v pravom, a potom - co? Mas pribrzdit na ich rychlost?
02.11.2016 - 13:41:47
00
no podla správnosti áno.. platí čo som písal vyššie, to že je niekto debil ťa neospravedlňuje pri porušení predpisov.. takže keď vás čapnú pokutu dostanete všetci traja..
02.11.2016 - 13:51:41
00
Dobre napisane. Ludia nepouzivaju zkadlanked idu do laveho pruhumm takze by som sa bal ze akurat ked ho "obidem" z prava tak ma chtiac nechtiac vytlaci lebo prave zrkadlo nepouziva vobec. Z toho dovodu z prava neobieham a radsej arogantne bliknem.
02.11.2016 - 14:07:27
02
blikanie nie je arogantne (ale da sa tak samozrejme zneuzit), je to ekvivalent truby:
§ 31, zákon č. 8/2009 Z.z.:

(1) Vodič smie dávať zvukové výstražné znamenie len vtedy, ak je to potrebné na odvrátenie hroziaceho nebezpečenstva, a mimo obce aj na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla.

(2) Vodič smie namiesto zvukového výstražného znamenia dávať svetelné výstražné znamenie prerušovaným zapínaním stretávacích svetlometov alebo diaľkových svetlometov; na upozornenie vodiča predchádzaného vozidla ho smie dávať aj v obci.
02.11.2016 - 14:32:48
00
a mimo obce pred obiehanim mozes aj zatrubit ;)
02.11.2016 - 14:42:00
00
perez, najprv to vyzeralo, ze nevies rozdiel medzi predchadzanim a obchadzanim a potom si ukazal, ze pravidla cestnej premavky ti celkom idu :)
"predchadzanie auta, ktore ide na 3-pruhovom profile zprava nie je porusenie ziadneho predpisu. Ono to podla definicie totiz obchadzanie nie je - nemenis jazdny pruh."

Pekna debatka ak sa argumentuje citaciami §-ov. Je pravda, ze predchadzanie sa v zakone 8/2009 spomina mnohokrat, ale nikde nie je uvedeny jeho vyznam.

§ 15 Predchádzanie
(1)
Predchádza sa vľavo. Vpravo sa predchádza vozidlo, ktoré mení smer jazdy vľavo a ak už nie je pochybnosť o ďalšom smere jeho jazdy. Pri jazde v pripájacom jazdnom pruhu alebo v odbočovacom jazdnom pruhu sa smie vpravo predchádzať aj vozidlo idúce v priebežnom jazdnom pruhu.
(2)
Vodič, ktorý pri predchádzaní vybočuje zo smeru svojej jazdy, je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy, pričom nesmie ohroziť vodičov jazdiacich za ním.
(3)
Vodič nesmie pri predchádzaní ohroziť ani obmedziť vodiča vozidla, pred ktoré sa po predídení zaraďuje; pritom je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy. Pri predchádzaní musí zachovávať dostatočný bočný odstup od predchádzaného vozidla osobitne od cyklistu a chodca.
(4)
Vodič predchádzaného vozidla nesmie zvyšovať rýchlosť jazdy ani inak brániť predchádzaniu.
02.11.2016 - 15:06:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up