stivko76 napísal:

moze ist na Red Bull Rampage :lol:

a toto akoze fakt Suzuki Vitara? :^) nepovedal by som
http://www.aktuality.sk/clanok/382469/najpredavanejsie-auto-uz-nie-je-fabia/
18.10.2016 - 18:42:15
00
Sranda ako dokazu na predajni zamaskovat ten skaredy zadok tej vitary. Asi to auto zaparkuju 3cm od nejakej steny aby to ludia videli len spredu a zboku :) Krajsi zadok ma aj jeep compass :D
A najlepsie su tie reklamy suzuki, na ktorych je vzdy len pocitacovo vytvorena animacia, ani sa nesnazili natocit nejake realne zabery, asi by to bol fail :D
Minule som to auto videl nazivo, natrieskana vybava, xenony, kamery, vsade kopec chromu a serepeticiek start stop a pod. Lenze ono to zrazu nastartovalo. Ten surovy kovovy zvuk naftoveho talianskeho traktora spred 10-15 rokov, uplna karikatura moderneho auta :D
Vin DIESEL Fast and Furious thumb_up0thumb_down
18.10.2016 - 19:48:09
00
tento pan to presne nazval .... a nebyt ropnej lobby, verim tomu ze uz by sme sa vozili v autach na vodu a z vyfuku vypustali len paru....

Reakcie na môj predchádzajúci príspevok k ekológii ma donútili zdvihnúť telefón, pohovoriť si s niekoľkými kompetentnými ľuďmi a pospájať si súvislosti pomocou zdravého rozumu. A mám vo veci jasno - s nijakým zástancom súčasnej „ekologizácie“ sveta sa už nehodlám baviť. Nestojí mi to za to. S európskou legislatívou v oblasti automobilového priemyslu je to ešte horšie, než som myslel - s nekompetentnými imbecilmi za kormidlom je v totálnych sračkách! USA sa spamätali v sedemdesiatych rokoch, Čína rieši veci momentálne a Indiu to čaká v najbližšom období... USA, Japonsko, Čína, aj India – tí všetci dnes zastávajú atmosférický benzínový motor, ide totiž o emisne najčistejšiu cestu (dnes už existujú emisné systémy, ktoré ich krásne „vyčistia“) a môžete sa aj na hlavu postaviť, je to proste tak. Lokálne znečistenie vyriešia elektromobily, zvyšok pokryje atmosférický benzín. A čo na to hovädá za európskym kormidlom? Vplyvom ich zásahov tu máme prepĺňané dvoj a trojvalce a naftové motory ovešané toľkými filtrami, že ich pomaly nevedia prefúknuť. A výsledok? Bordel v ovzduší, pretože to všetko funguje len v laboratóriu. Potemkinova dedina ako vyšitá! Aby ste boli v obraze, a teraz počúvajte aj vy tam vzadu, automobilový priemysel má dávno riešenia, vie eliminovať nespálené uhľovodíky, sadze, oxid dusnatý aj dusičitý a vie dokonca postaviť aj „čistý“ naftový motor. Nejdem to tu celé rozpisovať, je to príliš zložité, každopádne to, čo sa nám tu v súvislosti s automobilovým priemyslom predostiera, je obyčajné sprosté divadlo slúžiace na vydieranie národa. Ak sa niečo konštruktérom podarí vyriešiť, nastúpi skorumpovaná populistická banda a legislatívou to včas eliminuje. Vyzerá to tak, že cieľom je skutočne vytvoriť závislosť na systéme dotácií. Nemáš na mobilitu? My ti to zaplatíme, ale budeš za to poslušný občan.

Žijem v krajine, kde vlastné hovná splachujeme pitnou vodou, nápoje kupujeme v nerecyklovateľných plastoch alebo drahých hliníkových plechovkách, deti učíme namiesto umývania riadu používať jednorazové plastové taniere, žerieme jogurty dovážané z druhého konca kontinentu, hoci ich dokážeme vyrobiť hneď vo vedľajšej ulici a ľudia sú šťastní, keď si môžu na všetko požičať od banky. A v duchu tejto spotrebnej debility nás tu európski EKO dementi kritizujú za to, že si v komore na chvíľu posvietime klasickou žiarovkou a jazdíme staršími benzínovými Feliciami.

Týmto príspevkom definitívne končím s akýmikoľvek vyjadreniami k súčasnej ekológii a sľubujem, že sa už budem baviť len tým, aké veselé autá nám súčasný automobilový priemysel ponúka. A veruže je sa čomu venovať :-) Ešte jedna prosba na záver: ľudia, nebuďte teľce a začnite premýšľať vlastným mozgom. Aspoň trošku, trošíčku. Ďakujem.
19.10.2016 - 10:33:58
012
Amen :clap:
19.10.2016 - 10:38:20
00
Ten pan prave objavil Ameriku. :lol: A este na to musel "zdvihnúť telefón, pohovoriť si s niekoľkými kompetentnými ľuďmi a pospájať si súvislosti pomocou zdravého rozumu". :rofl: Skoda stracat cas citanim...
19.10.2016 - 10:45:28
00
yankoo V Nemecku je drviva vacsina bazarov uz v rukach Turkov, Rusov, ludi z byvalej Juhoslavie a aj Poliaci sa najdu. Plus tam maju velke percento Turkov ako takych, pri ktorych bezna udrzba nieje taka ista ako pri beznom Nemcovi, kde auto bolo pomaly sucastou rodiny.

A ked som videl niektore auta od nich, tak kto radsej pesi.
Skusal som Galaxy, predna polka auta absolutne nesedela so zadnou - vpredu social edicia, v zadu LCD opierky, vyduchy klimy, ktora ale bola manualna - velka sanca na skladacku. A ked som prisiel, tak si chalan prave montoval nove kolesa na svoje stare BMW. A bol z toho nadseny, lebo trcali iba 3cm von z auta.
19.10.2016 - 10:46:05
01
neobjavil..... ale vies kolko ludi ani len netusi ako tieto veci funguju.... zato som to sem pastol nech dalsi otvoria oci ;-)
19.10.2016 - 10:48:20
02
to si pisal ty, alebo citujes? k druhemu odstavcu nie je take jednoduche stanovisko, ale minimalne treti je plny nejakych divnych faktov, ktore znizuju hodnovernost celeho prispevku. Konkretne:
vlastné hovná splachujeme pitnou vodou - a akou inou? oddelene rozvody na uzitkovu vodu len kvoli splachovaniu? Btw, Slovensku trpi tisic roznymi nedostatkami, ale nedostatok vody medzi ne nepatri
nápoje kupujeme v nerecyklovateľných plastoch - ??? vsetky napoje co poznam ja, su balene v recyklovatelnych obaloch
alebo drahých hliníkových plechovkách - cena jednej 0.5 l AL plechovky je cca 0.7 CENTU. Ako drahe si predstavujem inu cenu.
deti učíme namiesto umývania riadu používať jednorazové plastové taniere - kde? kto? preco autor pouziva MY? Ja to urcite nerobim a v mojom okoli ani nikoho takeho nepoznam
žerieme jogurty dovážané z druhého konca kontinentu, hoci ich dokážeme vyrobiť hneď vo vedľajšej ulici - opat...ake? kde? v retazcoch su najpredavanejsie domace jogurty, nie som si isty, ci som vobec nejaky z "druhého konca kontinentu" vobec videl. Rakusko, Nemecko, Polsko a CZ nie su na druhom konci kontinentu
ľudia sú šťastní, keď si môžu na všetko požičať od banky - v mojom okoli nepoznam nikoho, kto by bol stastny ked si musi poziciavat na cokolvek a od kohokolvek


Naposledy upravil perez dňa 19.10.2016 - 11:22:24, celkovo upravené 1 krát.

19.10.2016 - 11:10:07
06
ak ujo ako ekológ nakupuje balenú vodu namiesto toho aby pil tú z vodovodu ... tak mi je ho ľúto
19.10.2016 - 11:20:52
00
Tesak napísal:
USA sa spamätali v sedemdesiatych rokoch, Čína rieši veci momentálne a Indiu to čaká v najbližšom období... USA, Japonsko, Čína, aj India – tí všetci dnes zastávajú atmosférický benzínový motor, ide totiž o emisne najčistejšiu cestu (dnes už existujú emisné systémy, ktoré ich krásne „vyčistia“) a môžete sa aj na hlavu postaviť, je to proste tak.

Uz aj u nas sa v mediach novy trend spomina :)
http://www.autoviny.sk/novinky/16829-malym-motorom-je-koniec-automobilky-chcu-spat-velke-objemy

Otazne je, to akej miery emisie negativne ovplivnuje turbo vs. atmosfera a do akej miery priamy vs. nepriamy vstrek.
http://www.advanpure.sk/2016/05/19/priame-vstrekovanie-benzinu-a-jeho-emisie/

Atmosfery maju nepriamy vstrek. Turbo motory maju spravidla priamy vstrek, ale nemusi to platit vzdy.
http://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=50
19.10.2016 - 11:54:48
00
je ale pravda, že klasické motory s karburátorom si si vedel robiť doma na kolene
19.10.2016 - 14:32:18
00
Tak na navrat ku karburatorom snad v dnesnej dobe nikto ani nepomysli.
Pod pojmom benzinovy atmosfericky motor chapem skor stav kam sa vyvoj motorov dostal niekde na prelome tisicroci - nepriame STI, MPI vstreky riadene pocitacom, katalizator
http://automix.atlas.sk/revue/828859/ako-to-funguje-karburator-vs-mpi-vs-priame-vstrekovanie
19.10.2016 - 15:21:39
01
Dnesna navsteva zastupcov Audi v nasej firme. Ich vozovy park bol velmi zaujimavy 3 x Audi S8 V8T, 1x Audi Q7 V10 a 1 x obycajna Audi A4 combi. "Skromne" sluzobne auta teda maju.

Prílohy:

20161019_120507.jpg
20161019_120507.jpg 559.03 KiB thumb_up0thumb_down

19.10.2016 - 19:24:05
00
pľečky :D
19.10.2016 - 19:55:28
01
A čo? Kupovali bľachy? Veď vy hliníkové nerobíte. Či áno?
19.10.2016 - 20:26:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up