Ta snehova vlocka co chcu organy vidiet musi byt vnutri horskeho stitu (To je oznacenie zimnej pneu) ak je snehova vlocka jednym zo styroch piktogramov je to celosezonna pneu. Oznacenie M+S som uz videl aj na pneu co vobec nemali piktogramy, teda boli letne. Zaujimave je, ze ked som kupoval letne pre radu SUV, prisla mi celosezonna aj ked bola oznacena na nete ako letna.
25.10.2017 - 08:17:02
00
Takže po novom keď budem chcieť v Nemecku prepnúť rádio za jazdy stačí vypnúť motor?? :-D
25.10.2017 - 08:29:19
00
lubor1 napísal:
Ta snehova vlocka co chcu organy vidiet musi byt vnutri horskeho stitu (To je oznacenie zimnej pneu) ak je snehova vlocka jednym zo styroch piktogramov je to celosezonna pneu. Oznacenie M+S som uz videl aj na pneu co vobec nemali piktogramy, teda boli letne. Zaujimave je, ze ked som kupoval letne pre radu SUV, prisla mi celosezonna aj ked bola oznacena na nete ako letna.

Pre SUV je to tak hlavne preto, ze dokazu navstivit aj lahky teren, kde sa moze vyskytnut aj blato v kaluzi alebo mokra trava :) Pre majitela SUV je to potom fajn pocit, ked mu auto v kempe po dazdi nezapadne v trave.
Ale v zime velmi pouzitelne nie su. Nemaju dostatok lamiel a maju tvrdsiu zmes.
Cize pri predaji sa jedna o letne pneu aj ked by teoreticky vedeli fungovat v M+S ale narokovat si to pred organmi nemozes.
25.10.2017 - 09:54:43
00
Ze celorocky v zime velmi pouzitelne nie su? Podla mna su. Ja som s tym kamosovym autom obutym na celorockach vytahoval v zime svoje auto natvrdo leziace na bruchu (predna naprava v jarku), cesta zladovatela + 20-30 cm snehu po krajoch. A vytiahli sme ho. Takze celorocky su na bezne pouzitie uplne OK aj v zime. Kto chce v zime suplovat ratrak a jazdit v terene mimo spevnenych ciest, ten si asi celorocky nekupi. Ale stacia aj vtedy ak ma clovek v kufri retaze a lopatu. Tie zimne gumy nedokazu zas az o tak vela viac a kto sa na ne spolieha a nema v zalohe retaze, ten by mal mat nabity telefon, aby si vedel zavolat odtah. :)
25.10.2017 - 10:05:21
00
Tam kde na zimnej gume idem bezpečne a v pohode (Martinky, Zajacová cestou na chatu pod Chlebom), tak celoročka sa dostávala dosť na hranicu a bolo často treba nahadzovať reťaze. Pri zimnej pneumatike kým nie je čistý ľad tak to väčšinou potrebné nie je. Pri jazdení mimo takýchto ciest nebol problém, ale záleží aj od auta. Keď je pre auto problém 15 cm koľaj, tak mu zimná guma moc nepomôže :D.
25.10.2017 - 10:07:33
01
Urcite zalezi aj od auta. Na beznom osobaku / predokolke celorocky dost zaostavaju v porovnani so stvorkolkou. Ale je to presne o tom - zvolit vhodne gumy k uvazovanemu pouzitiu a typu auta. Ja sa na mojej nakupnej taske po kopcoch za lyziarskymi svahmi nestveram, takze na jazdenie po meste v BA zime + obcasne vylety po okreskach a dialniciach su celorocky uplne postacujuce. Samozrejme treba aj prisposobit styl jazdy a neist do zakrut na hranicnych rychlostiach.
25.10.2017 - 10:14:48
00
Jezus o aké autá išlo? Nepodrypavam, len zvedavosť.
25.10.2017 - 10:16:23
00
Na bruchu lezal Favorit (nech mu je zem lahka) :) a vytiahli sme ho Elementom. Samozrejme svoje spravil aj rozdiel v hmotnosti aut v pomere 1:2. :D
25.10.2017 - 10:20:00
01
Jezus napísal:
Urcite zalezi aj od auta. Na beznom osobaku / predokolke celorocky dost zaostavaju v porovnani so stvorkolkou.


v com zaostavaju tie celorocky na beznom osobaku oproti stvorkolke napr pri brzdeni? pride mi ze pre teba je dolezite len sa pohnut dopredu...na predokolke zaostavaju, na stvorkolke su vyhovujuce a pritom obe auta musia brzdit rovnako...co je by som povedal o dost dolezitejsie, ako sa pohnut dopredu....
25.10.2017 - 10:24:13
01
Pri brzdeni samozrejme zaostavat budu rovnako ako pri rozbiehani kedze maju mensiu trakciu. To je logicke, nie? Preto som pisal, ze zavisi aj od auta a planovaneho pouzitia. Kto nechce pochopit nepochopi. :)
25.10.2017 - 10:33:52
00
pisal si aj, ze treba prisposobit styl jazdy celorockam, ze neist do zakrut v hranicnych rychlostiach...a ked pride krizova situacia? (recnicka otazka, nemusis odpovedat) ...koncim o tom, len som tym chcel povedat, ze podla mna celorocky nestacia a nic stym nema ci mas 4x4 alebo nie...
25.10.2017 - 10:52:57
00
Jasne, ani letne v lete nestacia ked to prezenies. Ked raz niekto potrebuje byt prvy, tak mu nebudu stacit ani okruhove slicky...
25.10.2017 - 10:54:04
00
ok
25.10.2017 - 10:55:11
00
moj nazor na celorocky je, ze su ako taky trekingovy bike, ani mtb, ani cestny... niekomu sice vyhovuje, ale jak sa zvykne hovorit, neni to univerzal, ale na <> tam aj tam, a taku istu mienku mam aj o tych gumach. ked su raz univerzalne nemozu byt plnohodnotne aj v lete aj v zime.. a opät, niekomu mozu vyhovovat na jeho styl jazdy, niekomu nie... je to ako so vsetkym, jednemu tak, druhému onak...


Naposledy upravil Jaiub dňa 25.10.2017 - 11:07:16, celkovo upravené 1 krát.

25.10.2017 - 11:05:31
00
jaiub nejde o styl jazdy, kludne mozes jazdit cely rok jak priposraty, ale raz ti niekto neda napr prednost, musis sa prudko vyhnut, popripade brzdit a je vymalovane...
25.10.2017 - 11:06:58
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up