Cykloturista napísal:
Toto teda chlapi vždy obdivujem, ako sa tomu dokážete venovať a mať ozaj taký prehľad o motoroch. Pre mňa je auto len približovadlo z bodu A do bodu B.


A teda mňa by ani nepadlo dať decku auto len preto, že má nejaký sviatok. Ako sorry, ale dávať dieťaťu ako darček k osemásťke je podľa mňa dosť zvrátené. Ešte možno tak na vidieku, kde je zlá hromadná doprava, by som si to vedel zdôvodniť, aby sa vedel/a dostať do roboty (ak nešiel/a na výšku a pod.), ale aj tam by som to podmienil aspoň nejakou čiastočnou vratkou, lebo čo je zadarmo, to je nadarmo.
A potom sa samozrejme nemôžeme čudovať, že je v mestách oveľa viac áut ako parkovacích miest a ulice sú prepchaté autami.
13.05.2024 - 10:33:13
03
Tiez mi hned napadlo, ze sa tu riesi klasicky first world problem. :) Ja som si auto poziciaval od otca ked som chcel ist na nejaky vylet / dovolenku, lebo som si aj vedel spocitat, ze je to financny nezmysel zivit dalsie ak ma stat väcsinu roka pred domom. A bol som rad, ze som si ho pozicat mohol, nehladiac na typ auta. Ale tak ked sa maju ludia dobre a nevedia co s peniazmi, tak potom prichadzaju aj taketo darceky rozmaznavajuce decka, co este stale chodia na strednu.
13.05.2024 - 10:38:12
02
Základ je, že my vieme lepšie či mu treba auto alebo nie :D
13.05.2024 - 10:40:02
07
Asi necitas poriadne. Chodi na strednu, nezaraba, takze naozaj mu ho netreba. Ale jeho otec vyhodnotil, ze je trapne, aby 18 rocny obcas jazdil na Grand Scenicu, tak mu kupi nieco mensie imidzove. :)
13.05.2024 - 10:41:41
02
Je to marný... ale ok. V podstate nikomu netreba auto.
13.05.2024 - 10:47:23
00
Jezus napísal:
Ale jeho otec vyhodnotil, ze je trapne, aby 18 rocny obcas jazdil na Grand Scenicu, tak mu kupi nieco mensie imidzove. :)


To mi pripomína ten vtip o arabskom šejkovom synovi, ktorý študuje v Berlíne, Napísal otcovi list:

"Ahoj, oci. Mám sa dobre, všetko je v poriadku, som zdravý, škola mi ide dobre. Som tu len trochu trápny s tým mojim ferrari, tu všetci chodia do školy električkou."

Odpoveď prišla obratom:
"Posielam ti na účet peniaze, ihneď si aj ty kúp električku!".

:-)
13.05.2024 - 10:54:26
05
Tak asi otec najlepsie vie, ci si to synator zasluzi, alebo nie. Ked vidim, ze syn nie je nejaky povalac a snazi sa, dari sa mu v skole, alebo inde, tak ked mam tu moznost, preco by som mu nepomohol, bez toho, aby mi musel nieco platit naspat. Ja osobne si neviem predstavit, ze by som chcel, aby mi moje dieta za nieco platilo/vratilo peniaze - ked vidim, ze to nerozflaka za blbosti. Preboha ved je to moj syn a 5000€ v dnesnej dobe za auto nie je nejaka velka suma, vacsina z nas ma drahsie biky...
13.05.2024 - 11:16:12
13
Je snáď na uvážení rodičov, čo kúpia deťom. Poznám dievča, čo dostalo na 18tku cesťák za 4500€, poznám chalana, čo dostal garsónku (nie je oficiálne jeho, patrí rodičom, ale žije si tam sám), poznám ľudí, čo dostali drahé dovolenky, počítače, notebooky.
13.05.2024 - 11:39:52
01
ja som dostal tortu :-D
13.05.2024 - 11:40:58
020
Jezus a pán otec mali God mobil ? :-)
Z toho co napisal Andrej mi to pride v poriadku, chlapec sa snazi, brigaduje, nehuli, nefetuje. naopak sa vyjadrujete k tomu, o com neviete nic (s Jarohom - ci ho bude vyuzivat a ci ho vobec potrebuje) ku tomu este mimo temy, co by si mal drzat látku vlákna Ty sam. Skuste sa Andreja radsej priamo spytat, ci potrebuje syn druhe auto, vzhladom na klimaticku zmenu a ine problemy ... :handshake:
13.05.2024 - 11:43:07
04
Ale vsak forum - rozne nazory. :) Len nerozumiem tomu zaveru - zacnes obhajobou, ze je kupa dalsieho auta v poriadku, ale na konci to cele znegujes, ze naco syn potrebuje dalsie auto ked je tu klimaticka zmena? :)
13.05.2024 - 11:49:28
00
Jezus napísal:
Asi necitas poriadne. Chodi na strednu, nezaraba, takze naozaj mu ho netreba. Ale jeho otec vyhodnotil, ze je trapne, aby 18 rocny obcas jazdil na Grand Scenicu, tak mu kupi nieco mensie imidzove. :)

Pocuvaj mudrak, trosku motas nie?
Práveže som aj tu písal, že dostane základ. Dokonca ty sám si spomínal vyssi výkon... Ešte som aj písal že si dokáže zarobit.
Čo som ja ako vyhodnotil ty nevieš, takže nevkladaj svoje myslienky druhemu do ust. Takže mudrosti o potomstve si nechaj pre svoje deti.
13.05.2024 - 11:51:44
03
mali by sme spravit hlasovanie, ci mu to auto vobec schvalime, potom sa mozme/nemusime vratit ku konkretnym modelom :)
13.05.2024 - 11:54:17
05
Co motam? To, ze som sa vyjadril k vykonu predsa neznamena, ze musim suhlasit s kupou. :) A to, ze si vyhodnotil, ze Grand Scenic nie je vhodny pre mladeho a ze sa mu velmi zarabat nedari, si napisal Ty sam. Takze sa rozhodni. V kazdom pripade je to Tvoje rozhodnutie, ze mu kupis auto. To, ze sa v tom nezhodneme nic neznamena. Dychaj.
13.05.2024 - 11:57:38
00
Jezus cele to bola obhajoba, zaver bolo odporucanie spytat sa priamo Andreja vzhladom na to co si nazval first world problem o potrebu kupy auta.
No ake auto mal pan otec ?
andrej25 vyssi vykon som spominal ja :muscle:
13.05.2024 - 12:07:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up