A jemu sa aké autá páčia? Či bmw e46? :)
13.05.2024 - 12:10:24
00
Jezus napísal:
... nezaraba, takze naozaj mu ho netreba. Ale jeho otec vyhodnotil, ze je trapne, atak mu kupi nieco mensie imidzove. :)

andrej25 napísal:
... Aj keby si zarobil na brigadach dosť (čo sa mu zatiaľ celkom darí),..

Takže pre toho ktorému sa pletu príspevky (alebo si zámerne vymysla, len aby vyzeral mudro) : darí sa mu.
Kde som spomenul trápne? Vlastne ide skôr o veľkosť. No a teraz skús niečo o imizdovom, čo som tiež nespomenul.
A tu máš o vykone
Jezus napísal:
Hej, s 80 kW sa lepsie omota o strom v zakrute ako s 50 kW. Ak vies, ako to myslim.


Niekedy stačí povedať "prepáč, poplietol som sa". Ale to by si musel dospiet v chlapa.
Takže dychaj si sám, ak nemáš nič k veci.
13.05.2024 - 12:49:20
01
Ja nemam problem priznat, ze som si zjavne zle precital, ze zarobit si vie. :) Ale nic to nemeni na tom, co nacal Jaroh a s cim som vyjadril suhlas, ze stredoskolak nepotrebuje auto k zivotu. To je vsetko, viac k tomu nema zmysel za mna pisat. Pokojne mu kupte aj auto za 10 tisic ak uznate za vhodne. :)
13.05.2024 - 13:08:14
00
A aby som teda aj nejako poradil, tak bezproblemove co sa tyka korozie aj motorov su prave Punta / Grande Punta s motorom 1,2 l, ale aj Fabie s motorom 1,4 l 16V. A tajny tip by som dal asi Hyundai i20, aj ked to uz je cenovo na hrane (https://www.autobazar.eu/detail/hyundai-i20-12i-16v-classic/31338949/). V kazdom pripade hlavne nech to ma klimu, dnes uz bez klimy nema vyznam kupovat.
13.05.2024 - 13:27:41
11
Ja by som mu kupil aixam ?

Nauci sa jazdit, vykon mat nebude. Machrovat nebude moct lebo to proste “nejede”. Servis je lacny. Zerie to malo.

Na vozenie do skoly a na brigadu to staci.

Ked je to dobre pre rakuskych dôchodcov, preco by to nebolo dobre aj pre 18rocneho teenegera? ?
13.05.2024 - 13:36:14
00
Aixam je truhla na kolesach. To by som potomkovi nekupoval.
Radsej VW Polo alebo Seat Ibiza 1,4 16V.
13.05.2024 - 13:49:20
04
Zipsik napísal:
Ked je to dobre pre rakuskych dôchodcov, preco by to nebolo dobre aj pre 18rocneho teenegera? 😜



presne preto :D. Secondhand trh aixamu takmer neexistuje a musel by to kupit nove... co je ze uplne mimo rozpocet. A ked to niekto predava, tak chce za to nezmysel. Mozno preto, lebo nie kazdy si dokaze priznat, ze kupit 6kw nakupnu tasku za 12tisic eur nebol zrovna deal storocia. Tak to mu rovno moze kupit skuter od hondy za tretinu ceny a novy.

Dobre rady tu padli.
-zostal by som pri europskej produkcii - nic proti Hyu napriklad. Sam jeden Hyu mam, ale sofistikovanejsie diely, na ktore neexistuje druhovyroba vie byt pri korejcoch poriadne peklo.

- Fiat s motormi Fire je urcite dobra volba. To tu uz bolo nakomplet vymenovane. Grande Punto je vyborne auto a ma nestarnuci dizajn, Bravo je vyborne auto. Fiat 500 je na tom vyborne aj co sa tyka toho ako si drzi cenu do dalsieho predaja, 1.2 super spolahliva.
13.05.2024 - 13:57:49
00
Jezus: Andrej má v profile, že je z Banskej Bystrice. Kľudne môže byť z okolia, nejakej dedinky. Neviem. Môžeš sa tu búchať do pŕs, že stredoškolák auto nepotrebuje, ale môže byť, že im cez dedinu idú 4 autobusy za deň a koniec. Pamätám si, keď som mal frajerku zo Stupavy. Si povieš, že to ďaleko nie je a netreba predsa auto. Kým si neuvedomíš, že v tom čase posledný spoj z BA do Stupavy odchádzal 21:30 z Patrónky a posledný spoj zo Stupavy odchádzal o 21:00 zo Stupavy do BA. A to bolo brané ako veľký luxus. Mám rodinu pri Dunajskej strede. Posledný spoj z DS do danej dediny odchadza o 18:20, ďalší ide 4:20 ráno. Kedysi to bolo o 17:30. Si stredoškolák a chceš sa stretnúť s kamošmi? Si nahraný, buď otravuješ rodiča, alebo ideš 5km bikom. Po okreske a cez hlavný ťah na Komárno. V lete to problém byť nemusí, ale v zime za dažďa? A to si len pár km od BA, nie v nejakej zapadnutej dedinke pánu Bohu za chrbtom. Na výške som mal spolužiaka z Jarabej. Do centra Brezna 14km, si povieš že nič, ale jediná cesta je cez Čertovicu. Z Jarabej do Brezna im v tom čase chodil 1 autobus o 6:30 ráno plus mínus , čo hovoril, autobus spať chodilo 17tej. Nestihol si, smola, ideš pešo alebo stopom, alebo voláš niekomu, nech pre teba príde. Mu skončila stredná o 13tej? 4 hodiny sa musel flákať niekde po Brezne, aby mohol ísť busom. Brezno tiež nie je zrovna malé mesto na Slovenské pomery. A to nehovorím žiadne extrémy, ale bežná slovenská realita mimo väčších miest.

Nie som zástanca nosenia detí do školy autom, ale niekdy to proste blbo vychádza. Nosiť dieťa autom zo Slnečníc na Turniansku je kravina, ale keď bývaš v Zohore, či Borinke, chápem že niekto zoberie svoje dieťa do školy, ale zase nemusí mu robiť taxikára, ak dieťa má strednú v Rači a on robí v Dúbravke.

Tie limity na kW sú blbosť. Naši keď som si spravil vodičák, tak mali Golf III s 1.8 66kW, podľa veľa miestnych zbraň hromadného ničenia, to nepatrí do rúk mladého šoféra, lebo max 40kW, niektorý dokonca len 30kW (netuším, či sa vôbec tak slabé autá predávajú. Kamošov otec mal Octaviu 1 s 1.9 TDI 81kW kombi. To mal pred 20 rokmi predať tú Ovcu a kúpiť Feliciu či Favorit? Nebuďme smiešny. Otvor si inzerciu, väčšina áut má výkon tak do 100kW, aj nových. 60-80kW auto je momentálne štandard . A to nie je hejt. Dnešné 60-80kW auto váži bežne o 300kg viac ako tie autá kedysi, ak sa bavíme o malých hatchbackoch. 80kW motor môžem mať aj v 1.5t C5, tam to rozhodne pretekár nebude.
13.05.2024 - 14:18:56
03
Pretekárstvo nie je len o kw pod kapotou... ale hlavne o hlave :)
13.05.2024 - 14:23:07
01
Jezus napísal:
A aby som teda aj nejako poradil, tak bezproblemove co sa tyka korozie aj motorov su prave Punta / Grande Punta s motorom 1,2 l, ale aj Fabie s motorom 1,4 l 16V. A tajny tip by som dal asi Hyundai i20, aj ked to uz je cenovo na hrane (https://www.autobazar.eu/detail/hyundai-i20-12i-16v-classic/31338949/). V kazdom pripade hlavne nech to ma klimu, dnes uz bez klimy nema vyznam kupovat.

👍 Nemat potrebu sem tam vozit bicykle, tak takéto by stačilo aj mne., 🤝
13.05.2024 - 15:11:31
00
Bicykle das na tazne za auto 😜
13.05.2024 - 15:13:13
00
a odlepi Ti prednu napravu od vozovky (podla Tvojho tipu na auto :-D)
13.05.2024 - 15:14:37
01
Ten aixam bol samozrejme vtip :) dobre rady uz padli ;)
13.05.2024 - 15:18:33
00
Radšej ako Aixam, nech jazdí na skútri. Ale niektorí ten Aixam budú brať vážne.
14.05.2024 - 10:56:17
00
Ak auto nechce/nepotrebuje je to naozaj vyhodenie peňazí. Ja by som mu tie peniaze dal a nedal zároveň - vhodnejšie je niekde mu ich zainvestovať a prikázať mu nech 10 rokov počká a sleduje. A potom o 10 rokov ich pravdepodobne ocení ešte viac.

Ale k téme - treba uviesť na čo to auto má byť. Ja som ho napríklad chcel na cestovanie, takže auto v ktorom som bezproblémov odviezol lyže, bike alebo mohol prespať, preto sa mi ako ideálne javili Focus Kombi Mk2 alebo Mazda 5 - spolu z C-Maxom, Mazdou 3 Volvami S40 a V50 stoja na rovnakej podvozkovej platforme, super jazdia a sú spoľahlivé.

Ak ale nie je žiadna takáto ambícia a prioritou je, aby nezmokol cestou do mesta zostúpil by som do segmentu B, kúpil nejakú malú plechovicu ako Yaris, Swift, Fiesta, Fabia atď. s atmosférickým benzínom za 2000€ a neriešil. Pridanou hodnotou by bola aj konštrukčná jednoduchosť v podobe tuhej zadnej nápravy, čím odpadajú ďalšie výdavky spojené s vyjazdenými uloženiami a silentblokmi ramien.
14.05.2024 - 13:07:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up