Zdravím, potreboval by som poradiť, poprosím bez siláckých rečí...
Dnes mi prišlo upovedomenie o začatí exekúcie na sumu 15 euro (Dôvera) za obdobie dec./98 a jan./99
V tom čase som bol dobrovoľne nezamestnaný. Poistenie som si však zaplatil o čom mám doklady na cca 620 Sk , šeky som si bol osobne vyzdvihnúť v poistovni je tam aj ich hlavička.
Evidentne môju úhradu zle priradili alebo neviem...
Pohľadávku Dôvera postúpil Sl.konsolidačnej a tá neskôr exekútorovi.
Dnes som teda kontaktoval konsolidačnu s tým že som zoskenoval potvrdenky a zaplatení a obratom posielajú do Dôvery, rovnako som kontaktoval exekútora a bol som aj osobne u nich, bohužial bola tam len asistentka. Nechal som jej okopírované doklady aj pracovné zmluvy za obdobie pred aj po, kedy vznikol ten ich nárok....
Dostal som pečiatku na doklad.
Teraz ale čítam podrobnejšie upovedomenie o začatí exekúcie a je tam písane že námietky voči exekúcii treba podať do 14 dní a do 3 dní môžem podať námietku voči trovám exekútora za poplatok 66 euro čo sa mi nechce platiť lebo som sa ničím neprevinil a všetko mám riadne zaplatené....

Dobrá rada nad zlato.....

Vďaka

Aby som nezabudol, momentálne je suma 119 euro....ktorú by som mal uhradiť.
02.12.2013 - 15:59:15
00
Určite podaj námietku voči exekúcii. Text ti dám do PM, len ho neviem teraz narýchlo nájsť v PC.
02.12.2013 - 16:05:53
01
Čiže nestačí že komunikujem osobne? Aj s exekútorom aj s SL.konsolidačnou? A námietku teraz voči trovám či samotnej exekúcii...
ja v tom neviem chodiť takže ako s debilom :-)
A dík.
02.12.2013 - 16:11:47
00
Postupoval by som podľa zdravého sedliackeho rozumu:
Napísal by som Dôvere list, v ktorom by som žiadal o zastavenie exekútorského konania iniciovaného nimi. V prílohe aj s dokladom o zaplatení a s textom: exekútorské konanie nie je opodstatnené, nakoľko predmetnú pohľadávku som uhradil vtedy a vtedy.
To isté by som poslal aj ako odvolanie, námietku exekútorovi, ale bez uhradenia poplatku. Podanie odvolania je bez poplatku podľa zákona o správnom konaní...
02.12.2013 - 18:16:00
00
je to trochu komplikovanejšie, Dôvera postúpila pohľadávku SL.konsolidačnej a tá následne exekútorovi. S Dôverou som komunikoval, nič s tým už nemajú. Skôr sa mi jedná o to či teda všetko ešte písomne dať si potvrdiť alebo stačí tá pečiatka ktorú mám ked som odovzdal doklady u exekútora. .
02.12.2013 - 18:20:30
00
Písomne!!!!!! Aj preto, aby sa to dalo chronologicky zdokumentovať. Doba 14dní na podanie odvolania platí od dátumu doručenia, nie odoslania. Na druhej strane, ty musíš zdokladovať, kedy si poslal odvolanie. A v liste posielať len fotokópiu potvrdenky!

Omyl, že Dôvera s tým nič nemá. Pohľadávka vznikla voči nim. Oni len postúpili vymáhanie konsolidačnej... Tak ako ju postúpili, tak to môžu aj odvolať...
02.12.2013 - 18:38:24
00
dobre, dík, 66peter mi sľúbil preposlať vzor takéhoto odvolania.
02.12.2013 - 18:58:24
00
Ak sa da snaz sa od poistovne ziskat potvrdenie na zaklade dokladov ktore mas, ze z tvojej strany nedoslo k pochybenu a nie si a ani si im nebol nic dlzny ...a tym padom poistovna postupila neexistujucu pohladavku, ....
(ale to im dopredu nehovor) :-)
VŠETKO PÍSOMNE, žiadne ústne alebo dokonca telefonické dohody ...
pri prvom náznaku neúspechu, alebo odmientnutia ... kontaktovat media ... nejlepšie TV


Naposledy upravil LL dňa 02.12.2013 - 19:35:59, celkovo upravené 2 krát.

02.12.2013 - 19:12:51
00
Mojej mame raz takto prišlo, že neplatila koncesionárske poplatky za xx rokov dozadu (exekúcia na takmer milión SK ). Našťastie mala všetky ústrižky o zaplatení odložené a tak sa len oskenovali a poslali priamo tým komu sa majú platiť plus telefonát s vynadaním :-) Toto bude celkom zaujimavé keď to začnú o pár rokov skúšať na ľudí čo platia všetko elektronicky ako budú potom hľadať potvrdenky :-) .
02.12.2013 - 19:15:09
00
LL ... nie je to také jednoduché, tam som volal ako prvé (Dôvera). Odporučili ma na SL.konsolidačnú kedže už nie som dlžný voči Dôvere. Takže nejaké potvrdenie mi určite nedajú, to viem určite. Až následne teraz po preukázani dokladov o zaplatení kontaktuje SL. konsolidačná poisťovňu Dôvera. Tá sa musí vyjadriť... Ide len o to že lehota podania námietky plynie, či už tá trojdňová voči trovám exekúcie alebo štrnásťdňová voči exekúcii samotnej.... No proste kocúrkovo a banánistan v jednom....

No, práve som sa dozvedel kedže ja budem namietať celú exekúciu ako neoprávnenú, tak to musím podať cez súd.
02.12.2013 - 20:08:03
00
nemaj boja nič platiť nebudeš ak máš doklady, že si mal všetko platené. To by potom mohol ktokoľvek takto skúšať ... . Naposledy čo som si ešte spomenul . Švagrovi prišlo, že desať rokov dozadu nezaplatil pokutu od policajtov :D a tiež mal zaplatiť už inú pálku. On našiel náhodou ten bloček :D Tak im dal kópiu... Originál z ruky nedávať to je základ.
02.12.2013 - 20:28:25
00
jasné, originál z rúk nepustím... Ešte tam je taká pikoška že tam mám za obdobie ktoré odo mňa vymáhajú zaplatené viac než po mne chcú zaplatiť.
02.12.2013 - 20:34:13
00
kedže ja budem namietať celú exekúciu ako neoprávnenú, tak to musím podať cez súd.


V tom prípade však môžeš žiadať o navrátenie všetkých trovov súdneho konania. Preto by si mala druhá strana uvedomiť, že vyriešenie je aj v ich záujme...
A nezabudni žiadať aj náhradu psychickej ujmy, kedže poškodili tvoju povesť. Žiadaj presne toľko, koľko žiadal Ha-Rabín... :D
02.12.2013 - 20:38:32
00
otázka stoji tak:
1. zaplatil si poistné v lehote, alebo po lehote ? a so správnymi údajmi ?
2. ak si zaplatil v lehote a správne, poisťovńa má oznamit exekutorovi, že ma uhradu na svojom účte a vziať exekuciu spat a zaplatit aj trovy exekutora (čo sa jej nebude páčiť), oznám jej to ešte raz, písomne s kopiou na kontrolné odelenie poisťovne a generálneho riaditeľa
3. ak si zaplatil po lehote (neprišla ti upomienka ?) ale pred tým, ako dali vec na exekúciu maju právo na penále a plati bod 2 plus tvoja spolupráca s exekútorom
3. ak si zaplatil až po tom ako dali vec na exekúciu musiš sa bavit s exekútorom

v každom pripade IHNEĎ nemietaj písomne (doporučene, nejlepšie s doručenkuu) aj trovy aj predmet exekúcie ...
a kópiu zašli taktiež poisťovni
tzn NEPREMEŠKAJ žiaden termín
02.12.2013 - 20:56:26
00
Mojej mame raz takto prišlo, že neplatila koncesionárske poplatky za xx rokov dozadu (exekúcia na takmer milión SK ). Našťastie mala všetky ústrižky o zaplatení odložené a tak sa len oskenovali a poslali priamo tým komu sa majú platiť plus telefonát s vynadaním :-) Toto bude celkom zaujimavé keď to začnú o pár rokov skúšať na ľudí čo platia všetko elektronicky ako budú potom hľadať potvrdenky :-) .


ak by to po rokoch zacal niekto "skusat", treba ho slusne odkazat na priatela devat.

inak takmer milion za nezaplatene koncesionarske? a to ste mali platit poplatky za cele mesto ci ako? :fubar:
02.12.2013 - 21:19:04
00
keyboard_arrow_up