ved aj absoluteblack a ceramicspeed funguju, co sa ti nepaci?
15.11.2022 - 00:14:15
00
Zasa porovnávať niečo kde rozdiel spoznám v podstate iba meraním s niečím co mi zásadne zmení správanie bajku a rozdiel zaregistruje aj laik mi príde trocha odveci...
15.11.2022 - 06:50:42
00
ešte donedávna ste zmenšovali vzduchovú komoru plastovými tokenmi a teraz je v móde komoru zväčšovať?
15.11.2022 - 06:54:03
02
Z ciste fyzikalneho pohladu, koho to zaujima, nech si pohlada veci na sposob "carbon nanoparticles nitrogen adsorption curve" - vcera som to len stihol dat do googla a na researchgate (facebook pre vedu) boli aj nejake pdf dostupne. Na orientacne pochopenie ci to v danych podmienkach (tlak a teplota + objem/hustota castic) moze fungovat uz netreba byt so siedmimi titulmi, staci vediet pouzivat trojclenku a ako sa pocita objem/vaha/hustota
15.11.2022 - 08:12:37
00
Samozrejme každý kto jazdí náročnejšie veci a trochu nad svojim odpružením premýšľa, tak vie, že pchať si do vidlice X tvrdých plastových tokenov je somarina. Ale výrobcovia väčšinou nič iné pre ľudí čo dávajú vidle zabrať tvrdými dopadmi neponúkajú. Takže sa musia jazdiť extrémne vysoké tlaky a vidly prakticky nechodia. Rozpohybujú sa len na dropoch. Väčšina ľudí, ale nevie riadiť odpruženie tak ako pretekári a preto je vhodné ak je vidla trochu poddajnejšia a citlivejšia, čo potom smeruje k vylepšeniu techniky jazdy a samozrejme potom sa ladí celý systém zas nanovo. Mňa by pri tomto skôr zaujímalo ako tento materiál vie reagovať na rýchle kmitanie vidlice, že či tam nevznikajú nejaké rázy a stíha vnútri prebiehať to rýchle stláčanie a uvolňovanie. Najlepšie je to kúpiť a vyskúšať, ale do toho sa mi už nechce, lebo už mám 2 riešenia ktoré inak fungujú špičkovo....Toto riešenie je ale cenovo najlacnejšie z ostatných dostupných, preto narážky na vysokú cenu sú úplne mimo ?
15.11.2022 - 09:14:49
00
...este je tam take tocitko ze high speed kompresia ;)
15.11.2022 - 11:05:05
01
Kompresiami sa dá chod akurát tak len doladiť... No keď je samotný prejav pruženia neuspokojivy tak to kompresie nezachrania...
15.11.2022 - 11:08:29
00
tak netreba na enduro bajk davat SID :D

...kazdy rok su vidly lepsie a lepsie, a cim dalej, ludia vymyslaju nove a nove "problemy" ktore s nimi udajne maju... 20 rocne vidly na nich :D
15.11.2022 - 11:12:57
00
Lepšie a lepšie ale pre koho? Dam len taký príklad... 38 je pre bežného jazdca úplne mimo... To ze ju testujú svetoví jazdci je parádne, to ze ju pustia do predaja s nastavením ktoré pomáhali vyvyjat svetový jazdci už také parádne nie je... Človek si fukne tabuľkový tlak, prvá jazda koreňmi, rockgardenom ci roletami a ma pocit, že na bajku je ozaj XC vidla so 100mm... Dropy skoky a stále tam chyba 3-4cm do dorazu... Tak si to sfukne na nejaký 30% sag a zrazu sa z vidlice takmer uplne stratí opora v strede zdvihu...ďalšia vec Vyššia tuhosť? Načo? 70-80kg priemerny jazdec ozaj nepotrebuje vysokú tuhosť... prešiel som s 38 na formulu, ktorá má 35nohy, a zrazu si moje ruky chrochtaju blahom... Prečo? Lebo není enormne tuhá a neprenasa mi zbytočne všetko do rúk tak ako 38ma... Takže áno všetko sú to "umelo" vytvorene problémy... Netreba hltat tie marketingové kecy ktoré ponúka sam výrobca ale skúšať a porovnávať na vlastnej koži ?
15.11.2022 - 11:51:22
02
Staci si kupit Mezzer Pro a potom ma clovek aj citlivost aj oporu aj tuhost, a za menej penazi :)
15.11.2022 - 12:11:22
02
FiLus vyzera ze si si kupil nespravnu vidlu, to ti nevyriesia ziadne karbonove nanokktiny za 150 eur ;)

...kupovat 38cku a potom sa stazovat ze je moc tuha, to mi pride ze sam nevies co chces a mal si zobrat radsej 36stku, lyrika alebo pike
15.11.2022 - 12:14:27
01
Nie nie to mi "nanútil" samotný výrobca ? keďže aj RS aj Fox sa rozhodli ze ak cches vidlu 170+ tak musíš siahnuť po 38mm nohah, ak sa teda nebavím o starších modeloch. Karbónové mozno nie ale minimálne na riešenie citlivosti či opory je tu kopa overených a funkčných riešení. Vidla určená pre masy nikdy nebude chodiť ako vidla ktorú si pomocou takejto srandy upravím presne podľa svojich požiadaviek.

martinkluckask manitou ma parádne vychytavky aj co sa týka vidlic aj tlmičov... Pokukoval som po tlmiči Mara Pro no odradilo ma európske zastúpenie, ani zďaleka sa človek nedočká takej podpory ako v USA...
15.11.2022 - 12:23:27
00
Suhlasim, ze fabricke nastavenie vidlic je castokrat tragicke..a spoliehat sa, ze vidlice nastavene na "zavodne" pouzitie su fajn (=nepouzitelne) aj na bezne vozenie je samozrejme vec o ktorej netreba debatovat. Ale v com je problem ak je vidlica tuha v krute?

btw. Manitou je veru top! A este ako bonus to aj nema kazdy.. :)
15.11.2022 - 12:58:44
00
Nechceš sa foobar radšej vyjadriť k téme, že bicykel má mať čiernu farbu...síce tu máš u ľudí podporu, ale v téme zjavne dosť plávaš a o vidliciach toho vieš pomerne málo ako aj o ich tuningu. V tých názoroch na farby bicyklov si podľa mňa lepší :) Tým, že je vidlica tuhá niekto myslí, že tá vidla ide ťažšie do zdvihu pre jeho hmotnosť, požiadavky ktoré jazdí, samotná tuhosť konštrukcie a korunky mu isto nevadí....Radíš tu Lyrik, alebo PIKE...Lyrik možno, ale PIKE je pocitovo ďaleko tuhší (z hľadiska chodu) ako hocičo od FOX, PIKE a 36ka, je ako Zbíjačka a lietajúci koberec. Keď máš možnosť si lietajúci koberec prispôsobiť ešte viac, tak nevidím dôvod to neurobiť , ale jasné radšej si kopnime to novinky ako nebude fungovať aj keď o tom nič nevieme. Keby mi k tomu napísal, že: Jazdím to už 2 týždne a je to materiálový podvod, tak tu ani neceknem. ???

martinkluckask
Manitou MeZZER PRO je vidla po ktorej som chcel siahnuť..vzduchová časť je nastaviteľná podľa potreby, ale v nejakom užívateľskom teste som čítal, že tlmiaci okruh a patróna celkovo je naladená tvdršie ako GRIP2 od FOX továrensky...Vieš porovnať ?
15.11.2022 - 13:01:59
01
ja som to tiez pochopil ako tuhost konstrukcie, nie to ako ide vidlica do zdvihu, ved tam aj pise o priemere noh :)
15.11.2022 - 13:16:04
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up