:D :D :D
volodaj napísal:
Nič zaujímavé. Môžeme pokračovať v debate o hlučnosti nábojov :rofl: :rofl: :rofl:
02.09.2021 - 10:55:37
00
Aby vyriesili problem s ultraligh brzdami guide, tak pridali material na kotuc .. ano, to je technicke riesenie hodne majstra SRAMu. A nehanbia sa napisat, ze hrubka kotuca prinesie 7% sily naviac. Kotuce su este tazsie ako byvali pri 2mm hrubke (ano, zaoblenie kotuca je fajn) .. hnusne su aj tak, CL riesenie nie je nijak zvlast lahke (ako sa dalo roky kupit inde). Cena .. no dajme tomu, ze je kriza, ale pochybujem ze je to dovod. Ukazkove riesenie, ako zlyhania prebalit do inovacie a este na tom zarobit.
02.09.2021 - 11:07:41
00
Brzdy guide už dávno majú svojho nástupcu - g2 nejaký ten piatok, ja sram brzdy jazdím a nemôžem sa sťažovať na nič. Chápem, že keď si za sociku (takto volám všetko, čo bolo dávno) jazdil nejaké problémové elixiry, tak treba hateovať ďalej :D
02.09.2021 - 11:22:44
04
Stačí spraviť jednu neuveriteľne jednoduchú a zaručenú vec, ktorá na 100% pomáha - pokiaľ mám akýkoľvek problém, stačí si to nekúpiť.
02.09.2021 - 11:46:40
08
Toto treba chapat ako hate za kazdu cenu. Rok clovek cita, ze gramarina je najvacsia hlupost na svete a zrazu je problem hmotnost. Uz ked sme v dobe zvysovania, hrubnutia a rozsirovania (nohy, zdvihy, plaste, rafiky, naboje), som osobne rad, ze doslo aj na hrubky kotucov. Za mna vyborna vec. Kludne aj rovno na 2,2. Napriklad take Shimano by mohlo po vzore kaziet takto kotucmi opat predcit SRAM. Tie ich sucasne sendvice su fakt bieda.
02.09.2021 - 12:00:58
01
Chlopi priznam sa.... ja cakam kedy budu k dostaniu aby som ich objednal :lol: ...
jazdim cody rsc so starsimiu HS1 kotucmi,.... aj +7% brzdny ucinok bude v hlave :D
02.09.2021 - 12:10:22
00
Hrubsie kotuce uz roky robia ine firmy (napr. Magura ci Galfer) a dokonca vedia stat aj vyrazne menej penazi.
02.09.2021 - 12:22:07
05
Jackob47 napísal:
Brzdy guide už dávno majú svojho nástupcu - g2 nejaký ten piatok, ja sram brzdy jazdím a nemôžem sa sťažovať na nič. Chápem, že keď si za sociku (takto volám všetko, čo bolo dávno) jazdil nejaké problémové elixiry, tak treba hateovať ďalej :D


Jazdil som aj Guide a momentalne mam aj Guide RE. Tie brzdy maju pomer hmotnosti/ceny/vykonu velmi biedny. Je smutne ze ludia nepoznaju nic ine ako Shimano, ci SRAM... ved napokon aj v clanku na PB bolo skonstatovane ze Code RSC ani s novymi uzasnymi kotucmi prebytkom vykonu neovplyvaju...
02.09.2021 - 12:24:06
00
Napr. taky Intend nam uz davnejsie ukazal, ze do prasiat vpohode vojdu aj take 2,25-tky .
02.09.2021 - 12:30:18
00
https://enduro-mtb.com/en/best-mtb-disc-brake-can-buy/

Best in Test - SRAM CODE RSC aj so starymi kotucmi :clap: ....
a ehm, jazdil som aj Guide, ale s Codmi sa to porovnavat neda.. ako keby si porovnaval blato s betonom....
chcel by som Trickstuffy, ale cakacka 9 mesiacov ma nejak odradza....
02.09.2021 - 12:33:14
01
Tento SRAM kotúč bude isto podarený. Celkové riešenie vyzerá moc dobre. Šetriť hrúbku a gramy na kotúčoch je najväčšia somarina. Škoda, že naozaj sa museli vrátiť ku starému riešeniu - tie kotúče mám ešte kdesi odložené, ale mám ich v takom netypickom priemere 185mm. Samozrejme kombinovať to najideálnejšie s brzdami MAGURA MT7. Tiež nechápem prečo každý len z toho SHIMANA je taký napichaný. Jediné čo stálo za to boli brzdy SAINT a ich efekt zahryznutia - ideálny na jazdenie switchbackov po prednom kolese. Teraz na Trickstuffoch toto presné zahryznutie nemám a na zodvihnutie zadného kolesa treba vyvinúť väčšiu silu na prednú brzdu a to mi nedáva dostatok istoty .
02.09.2021 - 12:55:48
02
branomelis a aky kotuc a ake platne mas na Trickstuffoch? Mas Maximi ci Direttissimi? Maju dobru regulaciu sily?... premyslam nad nimi, ale odradza ma cakacka ako som pisal :(
02.09.2021 - 12:59:52
00
Ja teraz ako som kupoval bike, tiež som do vtedy jazdil len Shimano brzdy, ale na novom mám G2 RCS čoho som sa trochu obával, ale veru zatiaľ po cca 2000 km môžem povedať, že som nadmieru spokojný a keď budem meniť kotúče určite dám šancu aj týmto novým, aby som vedel ako sa prejavia :)
02.09.2021 - 13:01:30
04
Rumakk

Mám Direttissimy a kotúče som preskúšal rôzne. Samozrejme začal všemocnými SHIMANAMI :D Tých mám spálených niekoľko doma...potom SRAM centreline - tie boli slušné, ale skúšal som ďalej. Aj originál Trickstuff kotúče...ale po dlhom testovaní som ako najlepší kotúč vyhodnotil FORMULA Monolitic - nemá ani jedinú chybu, ešte aj cena je luxus.
Platničky sú aktuálne problém..originál Trickstuff POWER organic sú aktuálne nedostupné, takže jazdím náhrady - výborné sú od KOOL STOP organické a dnes mi aktuálne prišli GALFER , na skúšku som zobral pár ADVANCED a pár PRO - Uvidíme :)

K Trickstuff som sa dostal náhodou, asi za 9 minút :) - kamarát povedal, že ak chcem, tak nech beriem, že on má ešte druhý set a tento nepoužíva :) Dávkovanie je super, koľko tlačíš toľko brzdia, ale zahryznutie na nich nie je, takže na predné koleso to ide tak rozpačito - aktuálne to vychytávam technikou jazdy, pomaly - lebo sa mi nechce letieť cez rajdy...Keby čosi tak napíš SS, lebo nás zdrbú že to píšeme do zlej témy :)
02.09.2021 - 13:30:34
32
Rumakk napísal:
https://enduro-mtb.com/en/best-mtb-disc-brake-can-buy/

Best in Test - SRAM CODE RSC aj so starymi kotucmi :clap: ....
a ehm, jazdil som aj Guide, ale s Codmi sa to porovnavat neda.. ako keby si porovnaval blato s betonom....
chcel by som Trickstuffy, ale cakacka 9 mesiacov ma nejak odradza....


aj si si pozrel tu tabulku vysledkov co tam namerali? :) z nej jasne vidiet ze extra silou tie brzdy neovplyvaju, zato cenou a hmotnostou uz ano...co samozrejme nie su jedine vlastnosti ktore definiju pouzitelnost brzdy

btw mal som cest aj s Code R, a v globale je to nepatrne az mierne lepsie ako Guide RE, ale stale o tom istom - tazke a na vysoku hmotnost tych brzd slabe
02.09.2021 - 14:08:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up