Caute, urcite viete ze od 1.2 plati novy zakon o premavke na cest. komunikaciach, kde my cyklomaniaci mame mimo valalu pouzivat helmu a v pripade znizeneho viditelna aj nejake reflex prvky + dalsie pikosky...

Zaujima ma, ci uz niekoho zabky zastavili a nejak dodzubovali. Pripadne ake su pokuty, nakolko sadzobnik zatial verejny nie je :)
04.02.2009 - 22:56:26
00
ako spravni cyklisti mame prilbu a reflexne veci stale takze nas novy zakon vobec netrapi a zabky nas nemaju co zastavovat a dodzubovat.
04.02.2009 - 22:57:57
00
http://autoviny.zoznam.sk/cl/100201/399824/Sadzobnik-blokovych-pokut-Oficialna-tabulka-z-PZ sadzobnik je napriklad aj tu.
04.02.2009 - 23:09:33
00
Caute, urcite viete ze od 1.2 plati novy zakon o premavke na cest. komunikaciach, kde my cyklomaniaci mame mimo valalu pouzivat helmu a v pripade znizeneho viditelna aj nejake reflex prvky + dalsie pikosky...

Zaujima ma, ci uz niekoho zabky zastavili a nejak dodzubovali. Pripadne ake su pokuty, nakolko sadzobnik zatial verejny nie je :)


....skôr ma trápi 50-ka v meste na takých úsekoch, kde to len zdržiava premávku..napr.taka 2 -prúdovka v trenčíne na električnej ulici.Na niektorých úsekoch by mohla tam byť kludne povolená rýchlosť 70-80 km/h.
05.02.2009 - 08:28:38
00
Používanie hmloviek, keď neprší, nesneží a nie je hmla = 30 €(904 Sk)...tu by som pridal aspon 50 :evil:
05.02.2009 - 09:56:16
00
aj tu : Neprimerane pomalá jazda 30 € (904 Sk)
05.02.2009 - 10:00:12
00
nemať prilbu na biku : 10€ (301,26 sk)
05.02.2009 - 10:18:35
00
nesuhlasim,toto by malo byt dobrovolne.Kazdy si musi uvedomovit svoju zodpovednost a stat ma k tomu napomahat preventivne(napr.propagaciou) a nie hned nasadit represie,to je jasny dokaz aky sme policajny stat :x Namiesto ucenia zodpovednosti a uvedomelosti zastrasovanie...ach jaj mame sa este vela ucit :?
05.02.2009 - 12:23:26
00
takých "policajných štátov" je potom drvivá väčšina :D sa musím usmievať, lebo kamoš mal frajerku Nemku od Mníchova čo sa plánovala presťahovať sem, lebo v Nemecku je skoro všetko Verbotten a musíš prácne hľadať že čo vlastne môžeš :D čo jej patrične liezlo na nervy :D krajšie fašistické slovo inak fakt nepoznám :D
ale napr. plne zdieľam názor že vydeľovať cyklistov na nejaké chodníčky okolo ciest (kde už úplne zabudnú ako sa hýbať medzi autami, a vodiči áut si to odvyknú v opačnom garde) nie je dobrý nápad
05.02.2009 - 12:31:51
00
a zase musim nesuhlasit,nakolko som videl,zazil...teda zase sa odkazujem na BENELUX,specialne NL ma taketo "cervene" chodnicky pre cyklistov VSADE (okrem dialnic samozrejme) a vlastne to napomaha vodicom mysliet na to,ze su tam aj ti cyklisti a cyklistom dava priestor pre bezpecnejsiu jazdu,bolo to tam super,dostal si sa na biku bezpecne fakt hocikde,medzi dedinkami,mestami,vsade boli chodnicky,cyklo okruhy...
05.02.2009 - 12:44:05
00
byval som rok vo svajciarsku. Pravda je taka, ze ked niekde bolo napisane, ze bike tam nemoze, tak tam skratka nikto nesiel, lebo to malo hlavu a patu. Zato vsade sa dalo na biku bez problemov a bez strachu, ze ta sunda nejaky idiot vo firemnej oktavii/fabii, ktory sa hra na shumachera na ceste a najradsej tesne mina cyklistu na krajnici. O kamionoch na slovensku, ktore ma strcili s cestakom do lopuchov uz ani nespominam. Darmo som mal SPZku, z pohladu nasich policajtov sa nic nestalo a nic sa neriesilo.

Svajciarske skusenosti:
= maximalna ohladuplnost vodica voci slabsiemu, tzn. cyklista, chodec. Napr. autobus (skolsky), ktory vezie deti do skoly ide kludne za tebou aj 15km ak sa neda predbiehat (rozumej plna ciara). U nas ta zdiarsky bus strci do skarpy hocikedy bez diskusie.
=o helme a blikacke sa nediskutuje. vidiet a byt videny.

Za rok som mal viac menej jedinu neprijemnu prihodu - turek s kamionom ma vytlacil z cesty, nanestastie pre neho to videla hliadka a zastavila ho. Mna vypoculi asi za 10 minut, podpisal som nejaky papier s nakresom situacie a dotycnemu NA MIESTE zobrali vodicak pre agresivnu jazdu (to je cca na 1 rok - podla toho ako dopadne sud. kludne ta mozu aj zavriet).
05.02.2009 - 14:39:14
00
Používanie hmloviek, keď neprší, nesneží a nie je hmla = 30 €(904 Sk)...tu by som pridal aspon 50 :evil:

To fakt nechapem, kto to kedy používa, aj ked nie je hmla.
Inak, to sa nesmie používať v daždi.
05.02.2009 - 14:48:29
00
Karta prvej pomoci - povinna sučasť lekarničky od 01.03.2009, kto chce, može tam mat cely navod.
05.02.2009 - 15:02:59
00
Inak co sa tyka toho švajcu tak ano tam normalni soferi velkym oblukom obchadzaju cyklistov pretoze keby sa s nim dostali do "kontaktu" svajcarski panduri su velice nekompromisni.
05.02.2009 - 15:09:01
00
Karta prvej pomoci - povinna sučasť lekarničky od 01.03.2009, kto chce, može tam mat cely navod.

este dovetok:

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje ohľadom nových lekárničiek novú vyhlášku a zo stránky MZ SR vyberám:

motoristi ešte môžu používať staré /pôvodné/, ale aj teraz kúpené lekárničky – bez karty prvej pomoci.
Návrh vyhlášky obsahuje aj prechodné obdobia. To znamená, že:

1) aj po nadobudnutí účinnosti vyhlášky bude spotrebiteľ môcť používať tzv. „starú“ lekárničku vyrobenú resp. distribuovanú podľa doterajších predpisov, a to až do dátumu jej spotreby - po pripojení karty prvej pomoci (rýchly a jednoznačný návod na poskytnutie prvej pomoci),

2) kartu prvej pomoci si motoristi môžu kúpiť až vtedy, keď bude vyhláška platná. Aj na jej pripojenie k tzv. „starej“ lekárničke je navrhnutý istý časový úsek,

3) výrobcovia resp. distribútori lekárničiek budú môcť uvádzať na trh tzv. „staré“ lekárničky aj po nadobudnutí účinnosti vyhlášky /do stanovenej časovej hranice/. Karty prvej pomoci priložia k pôvodnej lekárničke.

Navrhovatelia vyhlášky teda predpokladajú, že po nadobudnutí jej účinnosti bude potrebný čas na výrobu lekárničiek podľa nového predpisu.
05.02.2009 - 15:28:00
00
keyboard_arrow_up