Ebikeri podvodnici niesu, natrapia sa rovnako ako klasikari. V technickej jazde, rockgardene, zjazdoch a rovine, ak nefuka protivietor je to zbytocna zataz.
Aj ebik moze mat 18 nevyhod a len 2 vyhody. A ak kovadline dojde baterka.... Zalezi aky slaby je jazdec, ake trasy jazdi a ake ma bytove podmienky.
Som cital, ze si niekto kupil motorku, nedociahol nohami na zem, na krizovatke na cervenej sa s nou prevratil a taxikar mu ju pomahal dvyhat. Inak by tam zostala lezat.
Ebik je kovadlina.
Proč nechceme na Rychlebských stezkách e-bajky?
http://www.rychlebskestezky.cz/cs/stezky/proc-e-bike
19.09.2020 - 17:48:20
00
Hosť napísal:
Tak daj tým podvodníkom pokoj .

ty si nejaky bojovnik za ebikerov ? :lol:
19.09.2020 - 18:51:23
02
Hosť napísal:
Tak daj tým podvodníkom pokoj .


JoKo má už 66 rokov. Nechajme ho na pokoji.

... ale pamätám si, že bol rovnaký aj keď mal 52. 😉
19.09.2020 - 18:52:16
02
Pamätám. :lol:
19.09.2020 - 18:53:45
01
Aj ja som už vyskúšal e-bike, som si požičal od otca, že otestujem aspoň na 20 km. Ale asistenciu som využil len asi na 2 km, keď sa objavili kopce, maximálne som využil asistenciu 2 z 5 úrovní na stúpaní 20+%. Ak to mám zhodnotiť, tak už len 1. úroveň pomoci veeľmi pomôže, keby som mal stále zapnutý motor, tak by som sa moc nenarobil. Celkom sa mi to páčilo, ale na čo by mi bol e-bajk, keď je dobrá kondička, stále sa strachovať, kedy náhodou zdochne baterka a čo mne najviac vadilo, tak je to také nemotorné, nestabilné dole kopcom a na prenášanie a nosenie totálne nevhodné :) . No na druhú stranu musím pochváliť zotrvačnosť.
Akože ja proti e-bajkerom nič nemám, som rád, že vďaka e-bajku otca znovu začala baviť cyklistika, no z môjho pohľadu nárast popularity týchto strojov neprospieva cyklistike samotnej...nie je to to, čo bývalo. Ešte pred pár rokmi som v lese stretal len kde-tu nejakého cyklistu, pekne sme sa pozdravili, občas aj pokecali. Ale každým rokom sa počet e-bajkerov zvyšuje, a v mnohých prípadoch (česť výnimkám) sú to ľudia, ktorí len krátko jazdia, a nie sú naučení cyklistickým zvyklostiam, teda väčšina bez prilby, keď pozdravím, tak oni sú ako teľce a dole kopcom smrť v očiach. Pravdaže sú takí aj medzi bežnými bajkermi, no z mojich skúseností sú to z veľkej časti e-bajkeri. Keď som bol naposledy na Čermákovej lúke, tak tam boli e-bajky v drvivej prevahe, až som sa cítil divne :D
Nechcem sa týmto postom nikoho dotknúť, ale toto je môj pohľad na vec.
19.09.2020 - 19:24:00
012
Čo tu trepeš - dole kopcom nestabilné. To čo má otec za krám, veď toto sú tie NAJ dolekop tanky.
A prečo sa strachovať či ti skape baterka? Ak máš kondičku, tak žiadne strachy. Ja sa napr. vôbec nebojím.
A prečo to potom mám? Nuž preto lebo som to chcel a basta.
V sobotu hurá na maratón - nech sa ti z toho hlava pomúti.............
19.09.2020 - 20:17:06
02
Skľudni hormón...ty predpokladám patríš medzi tých s lepšou technikou, takže na teba som nemieril, ale prepáč, ak sa ťa to dotklo. Asi som zvolil nesprávne slovo ,, nestabilné" , ja to myslím tak, že keď napríklad idem nejakou rozbitou cestou, tak sa horšie kľučkuje a vyberá správna stopa tým ,že máš pod sebou väčšiu hmotu, priamy smer udržiava fajn. S tou baterkou to myslím vážne, nemám zase ako takú predstavu o dojazde, ale ak by som chcel dať nejakých 70+km a 1500 výškových metrov alebo aj viac, tak neviem, či by to dalo. Predsa by som nešlapal celý kopec len za vlastné, to by mi rýchlo odišli sily.
Inak nechápem, čo tým autor myslel, že nech sa mi hlava pomúti, však som písal, že proti e-bajkerom nič nemám, len ma trochu zarmucuje, kam sa to všetko uberá ( myslím správanie sa ľudí).
19.09.2020 - 20:31:51
01
marano Pod so mnou na 150-250Km vyjazd, popripade nieco do 100Km a 4000 vyskovych (mam mtb). Uvidime ci mas kondicku.


Naposledy upravil juju_pepe dňa 19.09.2020 - 20:35:53, celkovo upravené 1 krát.

19.09.2020 - 20:33:40
00
marano pozri si video henryho, alebo trailuhtera, na technicky zjazd ebik nieje az tak idealny, kvoli jeho hmotnosti.
Na ebiku v náročnom teréne a na trailoch
https://www.youtube.com/watch?v=Nmo0GJnp5Uk
A naviac ebiky nemaju radi vodu a tazsie sa robi bunnyhop. Vsetko je to vo videu.

samozrejme ma to aj vyhody
https://www.youtube.com/watch?v=myi9XLH2cyU
https://www.youtube.com/watch?v=MrGzOj6jjQk
https://www.youtube.com/watch?v=fAYS3yi2UAY
19.09.2020 - 20:34:43
00
juju_pepe napísal:
marano Pod so mnou na 150-250Km vyjazd, popripade nieco do 100Km a 4000 vyskovych (mam mtb). Uvidime ci mas kondicku.

No nemachruj, nemachruj - takýchto absolventov GT som už postretával. Kľudne môžeme, aj keď sme asi z iných dolín. Ale ak nechľomceš pivo na výjazde tak "Apage Satanas".
Alebo pricestuj na časovku na Polom - to bude face to face a nemusíme tu roztierať sople po rukáve.
Ak dostanem na banjo, tak dostanem na banjo. Je to u mňa stále šport v starom vydaní.
19.09.2020 - 21:02:55
00
Ale prosim ta,naco by si to robil, slapat tolko bez baterky. Len som ta neskodne provokoval.;) Mna by ale celkom vazne zaujimalo aky to ma dojazd
19.09.2020 - 21:17:27
00
Hosť napísal:
Tak daj tým podvodníkom pokoj .

Elektrikarom treba neustale pripominat, co si o nich cyklisti myslia
19.09.2020 - 21:18:18
01
aby ti raz ten podvodnik nezachranoval zivot v lese
19.09.2020 - 21:35:55
01
JoKo

Si 66 ročný muž, určite si niečo v živote dokázal, a máš toho veľa za sebou. Preto jednoducho nerozumiem, prečo si plný konfrontácie, prečo máš nutkanie "pripomínať elektrikárom, že sú podvodníci", prečo ich považuješ za "plevel", atď. Pán v Tvojom veku by mal byť plný láskavej tolerancie, úcty k druhým a veľkorysosti. Skutočne nerozumiem, čo Ťa k tomu vedie.

P.S. V júni som si k svojim dvom nepodvodníckym a nezapleveleným bajkom kúpil elektriku. Síce som na nej odvtedy neurobil dokopy ani 100 km (jeho čas možno príde v zlom počasí neskorej jesene a prípadne teplej zimy), a rozhodne nie som zatiaľ z toho bajku nijako nadšený, ale v zásade som už skrze Tvoju prizmu videnia sveta podvodník. Osobne si myslím, že Slovensko je relatívne plné podvodníkov, ale rozhodne k nim nepatria majitelia ebajkov :D

Per

Ohľadom toho dojazdu mám v pláne na ebajku skopírovať môj 160 km výjazd, ktorý som spravil v podstate na rovine (štrk, poľňačky, pieskové cesty) na XC-čku Cube 100 AMS. Zaujíma ma nie len dojazd, ale aj kalorický výdaj počas výjazdu, tepy, okrajovo aj priemerka, atď. Rozmýšľam ešte nad kritériami použitia e bajku, chcem to používať len na niektorých horších pieskových a štrkových úsekoch, a vždy len v eco móde nastavenom cez specialized apku na 15% dopomoci. Inak budem na tej 23 kilovej Ukrajine šlapať bez dopomoci Podľa môjho odhadu nespotrebujem takýmto spôsobom na 160km ani polovicu baterky (700 vka), keďže ide takmer o rovinu. Dojazd je ale sekundárny, zaujíma ma naozaj skôr kalorický výdaj a celková záťaž. Skrátka, koľko to dá, ak ideš za svoje, a elektriku použiješ len v stave krajnej núdze. Začnem s baterkou 100% a hneď po ukončení výjazdu spravím z apky screenshot o stave batérie. Viem, že objektívne porovnanie neexistuje, ale chcem si to jednoducho sám vyskúšať.

Reálny dojazd v ťažkom kopcovitom teréne je len okolo 50-60km a menej, ak si dá niekto max dopomoc, to je jasné.
19.09.2020 - 22:26:26
03
Dredd napísal:
JoKo

Pán v Tvojom veku by mal byť plný láskavej tolerancie, úcty k druhým a veľkorysosti.


Pán, dáma aj čokoľvek iné v akomkoľvek veku bude, na tvoje veľké zdesenie, taký/á/é/whatever, ako sa JEMU bude chcieť a do čoho TEBA prd makový. Ako hovorí Zmikund, líška podšitá, se stim smiř!
A k tej tzv. úcte. To je atribút, ktorý sa neprideľuje automaticky, ale ktorý si treba zaslúžiť/vyslúžiť. Napríklad - v cyklistike - výkonom, a to, tramtadadá, bez asistencie motora.
19.09.2020 - 22:38:56
03
keyboard_arrow_up