Už se perou, už se perou.
04.09.2008 - 17:56:50
00
Z mojej strany "doprali".
Ja si myslim, ze spoplatnenie nie je spravna cesta. Ide len o to, ze malo by sa to tu trosku "skulturnit". Vsetok bordel by siel do pieskoviska, ludia nech prispievaju, len ked nieco maju. To je vlastne o kulture celeho fora. Ja fakt nechcem rypat, verte mi, ale ked jeden moderator tu pise 70% blbosti OT a nadava na fore, tak co od neho ocakavate? Ja uz som ale toto riesil aj v inej teme a bol som veeeelmi "spucovany", ze co si do chudackov modov dovolujem, chcem len pododtknut, ze s ostatnymi nemam problem.
Je to tak, ze doba sa meni, menia sa aj ludia a mlada generacia nastupuje...
Mna napr.nestvu "len" prispevky, ale dajme tomu aj nazvy tem. Ako moze niekto zalozit temu "Problem", "Poradte prosim", "Mam problem", "Pomoooc". Ale vsetky tieto veci su aj v pravidlach fora, len uz asi niekto na ne zabudol, resp. ich nikto necita.
04.09.2008 - 18:04:45
00
vsetky softverove navrhy co tu navrhujete su na prd lebo to toto forum nepodporuje
04.09.2008 - 18:14:34
00
forum nepodporuje pozvanky?
04.09.2008 - 18:15:52
00
forum nepodporuje nic okrem bezbreheho tliachania somarin
04.09.2008 - 18:16:18
00
a take lamky.net? te su tiez na pozvanku pokial viem a tiez je to phpBB...
04.09.2008 - 18:18:28
00
forum nepodporuje hlavne cervo ktory je jediny kto moze taketo zmeny robit, ale nema na to cas
04.09.2008 - 18:20:37
00
a nenasiel by sa medzi moderatormi jeden kto by to vedel robit a cervo by mu natolko doveroval aby mu rozsiril pravomoci na take ako ma admin?
04.09.2008 - 18:23:36
00
toto je asi ta otazka ktoru sa mal niekto spytat u z davno
04.09.2008 - 18:24:20
00
no ale k tomuto by sa mal hlavne cervo vyjadrit ci je vobec ochotny taketo pravomoci niekomu z modov pridelit...bez jeho vyjadrenia to asi nema zmysel vobec riesit
04.09.2008 - 18:26:11
00
ano, presne tak
04.09.2008 - 18:27:35
00
takze Cervo :?: :P
04.09.2008 - 18:29:10
00
Áno, fórum treba prečistiť.

Za tým účelom je potrebné zriadiť previerkovú komisiu. Komisiu by mohol zatiaľ, kým sa neurčí ináč, menovať napr. Marecej. Previerková komisia by zriadila pre jednotlivé sekcie fóra tzv. akčné previerkové subkomisie, ktoré by preverovali jednotlivých členov fóra. Členovia komisií by sa volali komisári a boli by samozrejme nezávislí. Člen fóra by po preverení dostal preukaz (môže byť aj v elektronickej forme). Takto by sa dali vyselektovať skutočne aktívni členovia od ostatných.

Ďalej: Členovia komisií by spomedzi seba zvolili tzv. Ústredný výbor, ktorý by vzápätí prevzal ich činnosť a rozhodoval by o hlavných pravidlách fóra a hlavne by kooptoval nových členov a vylučoval tých, ktorí sa spreneveria myšlienkam fóra. Lebo to oportunistické nech odpadne. Samozrejme na operatívne rozhodnutia by stačilo tzv. byro, ktoré by bolo tvorené užšou skupinou ústredného výboru.

Takto by to mohlo fungovať. Takto by bolo možné selektovať členov fóra. Princíp je ten, že členovia fóra, ktorí neprejdú previerkami a nebudú mať tak preukaz, nebudú môcť do svojich príspevkov písať HOVADINY. Členovia s preukazom budú môcť HOVADINY písať naďalej.

Literatúra: rôzne spisové materiály ÚML


Naposledy upravil laco dňa 04.09.2008 - 18:51:50, celkovo upravené 3 krát.

04.09.2008 - 18:31:26
00
Áno, fórum treba prečistiť.

Za tým účelom je potrebné zriadiť previerkovú komisiu. Komisiu by mohol zatiaľ, kým sa neurčí ináč, menovať napr. Marecej. Previerková komisia by zriadila pre jednotlivé sekcie fóra tzv. akčné previerkové subkomisie, ktoré by preverovali jednotlivých členov fóra. Členovia komisií by sa volali komisári a boli by samozrejme nezávislí. Člen fóra by po preverení dostal preukaz (môže byť aj v elektronickej forme). Takto by sa dali vyselektovať skutočne aktívni členovia od ostatných.

Ďalej: Členovia komisií by spomedzi seba zvolili tzv. Ústredný výbor, ktorý by vzápätí prevzal ich činnosť a rozhodoval by o hlavných pravidlách fóra a hlavne by kooptoval nových členov a vylučoval tých, ktorý sa spreneveria myšlienkam fóra. Lebo to oportunistické nech odpadne. Samozrejme na operatívne rozhodnutia by stačilo tzv. byro, ktoré by bolo tvorené užšou skupinou ústredného výboru.

Takto by to mohlo fungovať. Takto by bolo možné selektovať členov fóra. Princíp je ten, že členovia fóra, ktorý neprejdú previerkami a nebudú mať tak preukaz, nebudú môcť do svojich príspevkov písať HOVADINY. Členovia s preukazom budú môcť HOVADINY písať naďalej.

Literatúra: rôzne spisové materiály ÚML


:lol: Si si pomylil dobu, ale bolo to fakt konecne dobre citanie. :lol:
04.09.2008 - 18:36:35
00
dovolim si sem prispiet, aj ked som sa rozhodol svoje prispevky velmi redukovat...
toto je typicky priklad toho co tu riesite = forum sa zacina podobat pokecu/ICQ/a ostatne :(
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t ... 994d59ed3d

uz sa vam najvecsim (v dobrom to myslim :wink: ) do toho montovat nebudem 8)
PS : inak ako ste vraveli o tych poplatkoch, ze by to mohlo byt nejak tak ze by clovek zaplatil a pokial by dodrziaval pravidla (specialne sa tykajuce tychto veci, co tu spominate) tak by sa mu po urcitiom case peniaze vratili :oops: :?:
zda sa mi to celkom ako dobry vychovn prostriedok
04.09.2008 - 18:39:03
00
keyboard_arrow_up