to audino
pokial viem, tak len Merida vyuziva technologiu SHOTGUN tvarovania trubiek.... inak vsetky znacky pouzivaju vecsinou hydroforming


mne sa zda ze SHOTGUN je len tvar spodnej trubky ktory sa tiez vyraba technologiou HYDROFORMING


Moja Merida ma tiez tvar trubiek SHOTGUN ale je vyrobena technologiu TECHNOFORMING. To len tak pre doplnenie...

Podla mna su vsetky tie mozne tvarovania trubiek len designova zalezitost a najlepsia je klasicka trubka s kruhovym profilom :)
07.07.2006 - 09:24:13
00
Ved sa to uz kdesi preberalo, ze pouzivanych materialov aj vyrobcov trubiek je len zopar. A podla tych fotiek porusenia ramu vidno, ze zvary su asi dostatocne pevne (okrem toho svojho opraveneho od satku som este nevidel ram, ktory by povolil v zvare). So zivotnostou ramu je to podla mna ako s lepenym akvariom. To sa po zlepeni napusti vodou a bud pusti alebo drzi az kym sa nejakym vonkajsim hrubym narusenim neposkodi. Tak by to malo byt aj s ramami, ak ho pouzivas na ucel ktoremu je urceny, tak sa ti jedneho dna nerozsype len tak bezdovodne. Napriklad merida robila horcikove ramy, ktore zacali praskat uz po pomerne kratkom pouzivani (staci pokial este plati zaruka a da sa to reklamovat), chyba od vyroby. Ine meridove ramy drzia aj 10 rokov plneho zatazenia. Pri vybere je asi dobre precitat si nejake testy alebo sa spytat niekoho, kto s tym uz ma skusenost.
Este k tomu nadavaniu na rozne profili trubiek, najskor si treba nastudovat nejake zakladne info zo strojariny a potom sa pozastavovat nad tym, ze preco niekto pouzil stvorcovy profil a nie kruhovy.
07.07.2006 - 09:29:27
00
dobre jaka je tu zase hadka tema bola odkial je vector a uz mi na to odpovedali jasne tak sa tu uz nemusite hadat jak nejaky..........
07.07.2006 - 13:09:16
00
to nie je hadanie sa v zmysle slova hadat sa...
to je take bajkerske fajnsmekerstvo...
07.07.2006 - 14:18:22
00
dobre jaka je tu zase hadka tema bola odkial je vector a uz mi na to odpovedali jasne tak sa tu uz nemusite hadat jak nejaky..........

hadka? kde? ...toto je len klasicka vymena nazorov, pri ktorej sa da dost dozvediet... tak nepindaj, a citaj :lol: ....
07.07.2006 - 16:18:47
00
ale v niecom mal Tomas pravdu - hlasim navrat k teme.

ak idete rozoberat pevnost ramov, ich vyrobu a materialy, tak mate moznost novej temy :wink:
07.07.2006 - 16:21:56
00
ale v niecom mal Tomas pravdu - hlasim navrat k teme.

ak idete rozoberat pevnost ramov, ich vyrobu a materialy, tak mate moznost novej temy :wink:


palik, no ok ... mas pravdu... naspet k teme.... ale co vlastne?! .... sak cela tema bola len otazka... a ta je zodpovedana.... :wink:
07.07.2006 - 16:51:04
00
palik, no ok ... mas pravdu... naspet k teme.... ale co vlastne?! .... sak cela tema bola len otazka... a ta je zodpovedana.... :wink:


no tak sem uz nemusis pisat vseljake ...oviny
07.07.2006 - 16:53:36
00
to quidoo & Reikom

a o co ide?! len o ram!!! lebo komponenty su vsade rovnake ....ked kupis vertec s vybavou alivio, a meridu s vybavou alivio, bude nejaky rozdiel v prehadzovacke? alebo radeni?! .... nie, teraz sa bavime o rame....
a ramy su bud zle, alebo dobre.... neexistuje trochu horsi a trochu lepsi ram... bud sa zlomi, ohne, praskne... alebo vydrzi....
a vertec si pyta ovela menej za znacku, ako to robi napr. Kellys, Merida, Trek (ten ma sice dozivotnu zaruku na ram, ale predsa su drahe), Author....

reikom ... styl jazdy je samozrejme rozhodujuci faktor... ked jazdis FR, alebo dirt, tak jasne ze nekupis patrol !!! ... treba rozlisovat na co je bike stavany.... a ked sa s nim dobre zaobchadza a pravidelne cisti, maze, ... tak mozes mat aj Velamos, resp. JOKO a ja ten vydrzi....
s tam Patrolom jazdil bez problemov XC, maratony, preteky, .. 5 rokov a jedine co mu bolo bol poodierany lak ... lenze doba ide dopredu, a on kupil Scotta... :) .... ale ten Patrol (r.v. sa mi zda 1999 alebo 2000) jazdi bez problemov doteraz.... :)


SORRY ALE PRED TYM SI NAPISAL:"no, viete ako sa hovori... VW golfy vyrobene na Slovensku su najkvalitnejsie ! (aj podla nemcov!) .... tak ak to plati aj pre Vertec, resp. Vector, tak to nemusia byt zle biky.... kamaratovi vector patrol vydrzal 5 !! rokov bez akejkolvek opravy... ak neratame vymenu retaze, prevodnikov, kazety, brzdovych gumiciek...."
mne z toho neni velmi jasne ze si hovoril o rame... takze tak, lebo na mojom po tyzdni odislo super kvalitne stredove zlozenie z plastovimi tanierikmi, po mesiaci naboj, potom zadny kotuc, vidlica...a to nejazdim ziadny fr, ani nic podobne!!! Pod stylom jazdenia som mylsel agresivnu jazdu / jazdu v nedelu po mlieko do obchodu.
a ked hovoris ze kolko maratonov s nim najazdil ten tvoj kamos, bez opravy tak by som chcel vydiet to stredove zlozenie....
ps: patrol seriovo nema kazetu ale sroubovacie sedemkolecko....

A co sa tyka ramu , tak to je asi jedina vec s ktorou som na tom biku nemal problem (musim poklopat), je tam CrMo ram no a to je sice tazke ale na druhej strane pevne! ALe koniec koncov ja si ani neviem predstavit ako niekto dokaze zlomit ram, to uz musi byt poriadny brutalalista. :D
10.07.2006 - 19:25:39
00
co znamena to vector respektive vertec?
je teda vertec odnoz vectoru alebo je vertec fungl slovenska znacka bajku?
10.07.2006 - 19:38:44
00
2quidoo myslim(nie som si isty), ze na zaciatku bol vector a teraz je vertec...cize zmena nazvu firmy
10.07.2006 - 19:46:05
01
tusil som ze je niekde zakopany pes...
diky mal som v tom dost sach
10.07.2006 - 19:47:34
00
VÝROBA:
Považské Podhradie 1248
POVAŽSKÁ BYSTRICA
SLOVAKIA
00421 42 4325 434
00421 903 920 601
00421 905 647 784
00421 905 758 890
23.07.2006 - 23:23:09
00
Dobry den , mam ram Vector / Vertec Thunder 19'', kupil som ho este davnejsie , teraz som doskladal bike , a chyba mi sedlovka , neviem aky tam ide priemer , ci 31,6 alebo 31,8 , vraj by som mal napisat vyrobcovi ale ten uz asi neexistuje, zmerat sa to vraj presne neda, vie mi niekto poradit ? dakujem
02.05.2017 - 15:34:09
00
Firma už neexistuje, čo je škoda, lebo som tam pracovala, ale môžem zavolať do skladu, či nejaké sedlovky by sa ešte nenašli a aké tam idú ;-)
02.05.2017 - 18:56:01
01
keyboard_arrow_up