:roll: prosim vas odkial pochadza vector alebo vertec .....diky za radu
06.07.2006 - 14:47:27
00
www.vertec-bike.sk

Orlové, Považská Bystrica, majiteľ Ing. Ambróz Minarič

http://www.vertec-bike.sk/c/contactsk.htm

načo máš ten Google? :?: :idea: :D
06.07.2006 - 14:49:15
00
no, viete ako sa hovori... VW golfy vyrobene na Slovensku su najkvalitnejsie ! (aj podla nemcov!) .... tak ak to plati aj pre Vertec, resp. Vector, tak to nemusia byt zle biky.... kamaratovi vector patrol vydrzal 5 !! rokov bez akejkolvek opravy... ak neratame vymenu retaze, prevodnikov, kazety, brzdovych gumiciek....
06.07.2006 - 16:48:23
00
www.vertec-bike.sk

Orlové, Považská Bystrica, majiteľ Ing. Ambróz Minarič

http://www.vertec-bike.sk/c/contactsk.htm

načo máš ten Google? :?: :idea: :D
...ne len my sme sa stavili s kamosom odkial pochadza vertec......chapes ne a nemohli sme nic pouzit museli sme sa to niekoho opytat na internete........
06.07.2006 - 17:13:12
00
no, viete ako sa hovori... VW golfy vyrobene na Slovensku su najkvalitnejsie ! (aj podla nemcov!) .... tak ak to plati aj pre Vertec, resp. Vector, tak to nemusia byt zle biky.... kamaratovi vector patrol vydrzal 5 !! rokov bez akejkolvek opravy... ak neratame vymenu retaze, prevodnikov, kazety, brzdovych gumiciek....


aj mne vydrzal trek pat rokov ked ratam iba to ze ram je povodny... :D
06.07.2006 - 19:53:47
00
to FLASHBANG:
no mne vector patrol vydrzal asi tak tyzden a odvtedy, donho uz 2 roky len vrazam peniaze.....
zalezi od stylu jazdenia a povahy jazca :)
06.07.2006 - 20:02:20
00
to quidoo & Reikom

a o co ide?! len o ram!!! lebo komponenty su vsade rovnake ....ked kupis vertec s vybavou alivio, a meridu s vybavou alivio, bude nejaky rozdiel v prehadzovacke? alebo radeni?! .... nie, teraz sa bavime o rame....
a ramy su bud zle, alebo dobre.... neexistuje trochu horsi a trochu lepsi ram... bud sa zlomi, ohne, praskne... alebo vydrzi....
a vertec si pyta ovela menej za znacku, ako to robi napr. Kellys, Merida, Trek (ten ma sice dozivotnu zaruku na ram, ale predsa su drahe), Author....

reikom ... styl jazdy je samozrejme rozhodujuci faktor... ked jazdis FR, alebo dirt, tak jasne ze nekupis patrol !!! ... treba rozlisovat na co je bike stavany.... a ked sa s nim dobre zaobchadza a pravidelne cisti, maze, ... tak mozes mat aj Velamos, resp. JOKO a ja ten vydrzi....
s tam Patrolom jazdil bez problemov XC, maratony, preteky, .. 5 rokov a jedine co mu bolo bol poodierany lak ... lenze doba ide dopredu, a on kupil Scotta... :) .... ale ten Patrol (r.v. sa mi zda 1999 alebo 2000) jazdi bez problemov doteraz.... :)
06.07.2006 - 20:49:52
00
neexistuje trochu horsi a trochu lepsi ram...


Ale existuje. Je kopec parametrov, ktorými odlíšiš dobrý rám od zlého. Spomeniem len zopár. Hmotnosť, tuhosť, pomer hmotnosti k tuhosti a tak podobne.
06.07.2006 - 21:18:15
00
to audino
no, podla mna nie.... ja rozlisujem len dva typy ramov... ten, co povoli a ten co vydrzi.... . a k tej tuhosti... zalezi od tvarovania ramov, ani nie tak od materialu, lebo ten je skoro vzdy identicky (Al 7005, 6061, ..).... pokial viem, tak len Merida vyuziva technologiu SHOTGUN tvarovania trubiek.... inak vsetky znacky pouzivaju vecsinou hydroforming, alebo aero ... a author sa "predviedol" hranatymi trubkami.... celkom tomu nechapem, ale aj scott ma niektore krivky trochu hranate (to len tak naokraj) .. od ramu ocakavam pevnost, hlavne v miestach zvarov, a myslim, ze Vertec s tym nema problemy (nie, ako fort, vid dubnicky maraton :lol:) ...
06.07.2006 - 22:01:21
00
to audino
pokial viem, tak len Merida vyuziva technologiu SHOTGUN tvarovania trubiek.... inak vsetky znacky pouzivaju vecsinou hydroforming


mne sa zda ze SHOTGUN je len tvar spodnej trubky ktory sa tiez vyraba technologiou HYDROFORMING
06.07.2006 - 22:13:39
00
v podstate suhlas s flashbangom
v tej istej kategorii predsalen tie ramy maju velmi podobne vlastnosti skoro nezavisle od znacky...
trek je urcite predrazenejsi ako (napisal by som aj cokolvek ale asi by to rozvirilo vlnu kritiky)
06.07.2006 - 22:17:20
00
Materiály sú podobné, technológie tiež, ale to, na ktorom mieste sa použije taký alebo onaký materiál (priemer trubiek, profil, šírka steny a pod.) sa líši od výrobcu k výrobcovi - a to sú veci ktoré môžu robiť rozdiely medzi lepším a horším rámom a nemusí ísť len o to, či rám praskne alebo nie.
Z toho, čo píšeš neviem, či sa akože zastávaš meridy alebo čo, ale ten fort musel dostať takú šupu, že väčšina iných rámov by skončila podobne (a merida nie je výnimka - viď obrázok).

www.bike-forum.cz
06.07.2006 - 22:24:26
00
ja si ani v najrozsafnejsom sne neviem predstavit ako sa toto da spravit...
ale rozhodne viem ze nechcem aby sa nieco podobne prihodilo aj mne...
06.07.2006 - 22:26:31
00
v podstate suhlas s flashbangom
v tej istej kategorii predsalen tie ramy maju velmi podobne vlastnosti skoro nezavisle od znacky...

Ja mam opacny nazor. Myslim ze tuhost pri roznych znackach je rozna, moze to byt sposobom rezania trubiek ktory ma kazda firma/koncern iny. Dalej napr. niektore znacky prisli skor s frezovanymi patkami, hydroformingom, co znamena ze v tom istom roku mali rozne znacky uplne ine ramy za podone ceny.
06.07.2006 - 22:27:07
00
Z toho, čo píšeš neviem, či sa akože zastávaš meridy alebo čo ...
nie, nezastavam :lol: ... len som to pouzil ako priklad... vlastne len merida sa lisi tvarovanim ramov... inak vsetky ramy sa mi zdaju veelmi podobne.... a ked si to tak vezmes, tak ten tvar trubky lepsie rozklada tlak, ako oval, resp hranol...
06.07.2006 - 23:10:35
00
keyboard_arrow_up