Konečne sme sa stali šťastnými majiteľmi bytu. Predchádzajúci vlastník pri demontáži kuchynských zásten otrhal aj veľké časti omietok, niekde až do muriva. Potrebujem tieto diery vyspraviť. Viac menej nebudú pohľadové, tiež tam nalepím zásteny, no aspoň na hrubo to musím urobiť. Ako a čím je to vhodné robiť? Rád by som si to spravil sám, myslím že zručný som dosť, len nemám prehľad o vhodných materiáloch. Nemám chuť ani priestor si niečo sám namiešať, chcem ísť cestou hotovej (asi) suchej zmesi. Prikladám fotky. Steny sú vystierkované, menšie výlupky asi len presadrujem, kde treba doplním sieťku, a veľké diery?
Tak isto potrebujem vyspraviť časť pod parapetnú dosku. Je tam polystyrén, v časti vymrvený. Stačí to presieťkovať a zatiahnuť vhodným flexilepidlom, alebo bude lepšie ten polystyrén vytrhať, a dať nový?
Príloha:
DSCF9167.JPG
DSCF9167.JPG 160.87 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
DSCF9168.JPG
DSCF9168.JPG 204.34 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
DSCF9169.JPG
DSCF9169.JPG 246.68 KiB thumb_up0thumb_down

14.12.2013 - 22:37:30
00
Ten polystyrén by som asi nahradil novým, resp. vymrvené časti vyrezal nožíkom a nahradil novými (oni budú asi poškodené len tie ktoré sú odhalené a z ktorých bola omietka postrhaná ) . Polystyrénové platne rôznej hrúbky kúpiš v každých stavebninách.
15.12.2013 - 08:28:30
00
Písal som ti na FB, Len som nevedel že či budeš na to ešte niečo dávať. Omietkovú zmes kúpiš v rôznych hrúbkach zrna. No pokiaľ je podtým betón je vhodné pridať duvilax. tj. lepidlo. Ten polistyrén len poriadne očisti a vyrovnaj do roviny omietkovou zmesou na viac x pokiaľ je to väčšie. Nezabudni že všetko musí byť bez prachu a hlavne dosť vlhké. Normálne tam nastriekaj vodu z ostrekovača na kvety. Veľa.
15.12.2013 - 08:42:32
00
z tej steny vedla okna to odpadlo nejako ochotne - povodna omietka tam asi dobre nedrzi. poklepkaj ci nie su dutiny. mohlo by to tiez znamenat opravu vacsieho rozsahu, alebo "docasne riesenie" ktore bude naveky :D
kazdopadne dobre tu stenu napenetrovat, neboj od kedy vynasli sietku a PUR penu moze byt majster kazdy
15.12.2013 - 08:52:25
01
ja tam budem montovat novu kuchynu, vacsina tych dier bude skovana za DTD zastenou, alebo skrinkami. Ale chcem ich opravit.
Kupim teda nejaku omietkovu zmes, zmiesam s PVAC lepidlom a vyspraim velke diery. natiahnem na ne sietku a este zacistim sadrou. Na parapet dam omietkovu zmes, alebo flexikleber a sietku. budem tam lepit OKITE kamen. Z toho bude aj cela pracovna doska v kuchyni. Mam ho z roboty za super cenu.
Príloha:
x.jpg
x.jpg 102.59 KiB thumb_up0thumb_down


Príloha:
x1.jpg
x1.jpg 117.56 KiB thumb_up0thumb_down

15.12.2013 - 14:59:24
01
keyboard_arrow_up