Dnes sa mi pre prevoze podarilo tak nestastne ulozit bike, ze sa poskriabal lak na karbone. Vie niekto ako sa to da opravit? Keby to bolo len take povrchove, tak by som to neriesil, ale toto je o nieco hlbsie... A navyse je to na velmi viditelnom mieste :( Dik. Pre rypalov: odpoved som tu uz hladal, ale nenasiel.
06.06.2007 - 22:30:02
00
Daj si to streknut cirim lakom. Ale nie zo spreja- to je bordel. Kup deci alebo pol kvalitneho laku, streknut pistolou a dolestit jemnym smirglom (2000 a viac), resp. tempo pastou, alebo niecim takym.
06.06.2007 - 23:56:29
10
Vec ktorou to striekajú orig. sa volá epoxidový číry striekací gelcoat. Dá sa objednať napr. na: www.havel-composites.cz
Jednoduchšie to ale bude vyššie popísaným spôsobom.
Dodatočne ma napadlo ešte riešenie: ak v BB poznáš nejakého modelára, opýtaj sa jeho. Väčšina z nich má s kompozitmi skúsenosti.
07.06.2007 - 08:45:56
00
Povrchove skrabance som riesil cirym lakom a hlbsie rypnutie som poriesil dvojzlozkovym epoxidom kupenym v hociktorom obchode (v ktorom maju lepidla) za cca 80 sk.
07.06.2007 - 09:35:11
00
Prikladam link, kde by ti mohli poradit, ako to co najlepsie vyriesit. Da sa tam kupit uhlikove platno, ale aj epoxid alebo epoxidove zivice...Ak je to hlbsie tak to asi treba riesit uz tym epoxidom a nie len obycajnym lakom, ide o to, ze ak je pretrhnute vlakno, tak ten epoxid to lepsie utuzi ako obycajny lak (aby sa ti ram nezacal parat :)... Ale skus kazdopadne kontaktovat niekoho, kto sa v tom vyzna... napriklad na prilozenom linku alebo uz spominanu firmu Havel, ktora ma pobocku aj u nas na SK, niekde na zahori... ak to dobre urobis a nasledne pekne vylestis, tak to bude ako nove

http://www.fly-fan.sk
07.06.2007 - 09:49:35
00
Vec ktorou to striekajú orig. sa volá epoxidový číry striekací gelcoat. Dá sa objednať napr. na: www.havel-composites.cz
Jednoduchšie to ale bude vyššie popísaným spôsobom.
Dodatočne ma napadlo ešte riešenie: ak v BB poznáš nejakého modelára, opýtaj sa jeho. Väčšina z nich má s kompozitmi skúsenosti.

Pri vyrobkoch z carbonu sa ale tieto gely striekaju do kopyta (formy) a nie na hotovy vyrobok. Dotycnemu radim pozriet na www.jantex.sk. Tam je kontakt. Je to stranka slovenskeho vyrobcu carbonovych padiel svetovej kvality. Mozno poradi, robi s carbonom, lakmi a gelmi dennodenne.
09.06.2007 - 09:18:45
00
Snažím sa k témam o ktorých viem málo nevyjadrovať. O tejto však viem dosť. Gelcoat sa strieka aj na hotový výrobok. Napríklad keď sa stiahne z pozitívnej formy. Samozrejme po predchádzajúcej príprave. (prebrúsenie, strhávačka)
Mimochodom kopytom sa obvykle nazýva model alebo pozitívna forma. Negatívna forma do ktotrej sa môže striekať gelcoat sa nazýva len negatívna forma. Nie kopyto.
10.06.2007 - 21:13:38
00
ja mam podobny problem. mam na niektorych miestach take bodky, to je len asi 1mm x 1mm a proste farba je tam prec, je to tam strieborne, je to asi od kamienkov co strielali alebo od cojaviem coho...ta sa to niecim akoze zamalovat alebo proste aby to nebolo vidno ?
10.06.2007 - 21:33:28
00
Dakujem za typy a rady. Asi sa popytam na nejakeho modelara v BB a skusim to riesit takto. Funkcne ten skrabanec nevadi, ale je to dost skarede a ako som uz vravel na dost viditelnom mieste...
10.06.2007 - 21:36:17
00
a urcite mas karbonovy ram, ze? :) booze billes, ze ta to bavi...na jednej strane sa stavim, ze ta hnali pohnutky nezakladat novu temu, ale pytas sa na to v naozaj zlej teme....vhodnejsiu temu by si tu urcite nasiel, keby si hladal.....zamaluj to lakom na nechty alebo farbou na opravu lakov aut, kupis to v hociktorom auto shope, stoji to okolo 150 flasticka...
10.06.2007 - 21:38:43
00
mirecBB skus kontaktovať matta možno by vedel cez Pells nejako dohodnuť opravu alebo poradiť čo a ako.
10.06.2007 - 21:40:08
00
a urcite mas karbonovy ram, ze? :) booze billes, ze ta to bavi...na jednej strane sa stavim, ze ta hnali pohnutky nezakladat novu temu, ale pytas sa na to v naozaj zlej teme....vhodnejsiu temu by si tu urcite nasiel, keby si hladal.....zamaluj to lakom na nechty alebo farbou na opravu lakov aut, kupis to v hociktorom auto shope, stoji to okolo 150 flasticka...
normalne sa seriozne pytam a zase si podla teba robim srandu ze ma nieco bavi? naco zakladat novu temu, poradit mi mozte aj tu...ale diky moc skusim ten lak.
10.06.2007 - 21:47:47
00
tak ja ti poviem preco, napr. pre toto:

http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?p=8629&highlight=lak#8629

a inak nemas zaco :P
10.06.2007 - 22:26:21
00
Snažím sa k témam o ktorých viem málo nevyjadrovať. O tejto však viem dosť. Gelcoat sa strieka aj na hotový výrobok. Napríklad keď sa stiahne z pozitívnej formy. Samozrejme po predchádzajúcej príprave. (prebrúsenie, strhávačka)
Mimochodom kopytom sa obvykle nazýva model alebo pozitívna forma. Negatívna forma do ktotrej sa môže striekať gelcoat sa nazýva len negatívna forma. Nie kopyto.

Neviem co je pozitivna a negativna forma, ale kedze som sa 16 rokov venoval vodnemu slalomu a zjazdu a lode som si staval sam, forma do ktorej som ukladal sklolaminat neskor kevlar a carbon sa volalo kopyto. Vznikla skrupina spodku a vrsku lode, ktore sa zlepili.
13.06.2007 - 19:24:12
00
keyboard_arrow_up