Preco maju ludia potrebu niekomu staaaaaale opravovat gramatiku :( Uplne to odradi sem vobec nieco napisat.
13.06.2014 - 21:05:14
01
Tak gramatika je dosť dôležitá hlavne keď vidím ako moji rovesníci (hlavne 10-13 roční, ale česť výnimkám) hádžu tie i/y-čka ako ich napadne a keď im ešte niečo na to poviem tak že vraj "to píšem len tak, tak si to nevšímam"... potom sa to nedá čítať a tým ktorí nie sú k tomu úplne skeptický to reže oči (A.K.A. uši)... toť vše odo mňa

PS: dúfam že aspoň niekto súhlasí
13.06.2014 - 21:19:58
03
preco maju ludia potrebu si to vsimat? mna to napriklad neodraduje sem pisat :lol:
13.06.2014 - 21:20:10
00
Ani mna to neodradzuje sem pisat. Ale je mi divne to neustale poucovanie.
13.06.2014 - 21:33:46
00
Preco maju ludia potrebu niekomu staaaaaale opravovat gramatiku :( Uplne to odradi sem vobec nieco napisat.


Ahoj, peter1976, lúčim sa s tebou, budeš nám tu chýbať. :D

Ale vážne! To používanie neexistujúceho slova "niaký" vo význame "nejaký" ma naozaj irituje. Nezvyknem vehementne ľuďom opravovať gramatiku, aj keď je mnohokrát otrasná. Ale to "niaký" vo význame "nejaký" ma dosť serie. Však to evokuje slovo "nijaký", čo je významovo pravý opak.

Myslím si, že keď sa to štrnásťročnému chlapcovi patrične a slušne vysvetlí, môže mu to do budúcnosti len pomôcť.

Ale keď niekto chce písať ako mamľas, nech tak píše.
13.06.2014 - 21:36:55
05
Vysvetľovanie by aj tak bolo úplne bezcieľne. Keď raz tak niekto píše a je mu to jedno, určite sa kvôli tomu že ho niekto opraví nezmení na "gramatika"
13.06.2014 - 21:40:39
00
Dnes mam zly den.
13.06.2014 - 21:50:31
00
Presne to co si napisal reprezentuje tvoju osobnost.

Áno, súhlasím. Ale reprezentuje , to je asi prehnané. Určite existujú aj iné aspekty.


Teraz mi to ukaz co si o mne myslis.

Absolútne nič. Vôbec nič si o tebe nemyslím, pretože ťa vôbec nepoznám.
13.06.2014 - 21:56:34
00
Vysvetľovanie by aj tak bolo úplne bezcieľne. Keď raz tak niekto píše a je mu to jedno, určite sa kvôli tomu že ho niekto opraví nezmení na "gramatika"


Takže vlastne netreba chodiť ani do žiadnej školy, lebo tam tiež iba vysvetľujú. A opravujú. Načo byť vzdelaný! To sa dnes už nenosí.

Alebo som niečo zle pochopil?
13.06.2014 - 22:00:26
01
Tiež mi to vadí, občas sa človek pomýli veď to je normálne, ale niekoho poučovať na fóre na to nemám náladu ani čas :) Pre takú prácu sú tu iní experti :D
13.06.2014 - 22:00:53
03
2laco skôr si to zle pochopil... Ja som tým len myslel že ak je niekto lenivý ešte aj aspoň trochu rozlišovať kde ide "i" a kde "y" tak ho to len tak opravovaním príspevkov na fóre nenaučíš. Vzdelanie je určite dôležité, ale sú ľudia (plno takých poznám) čo to majú úplne u riti... dúfam že už chápeš ako to myslím :)
13.06.2014 - 22:07:43
01
Niaký problém!

Pardón, vlastne: Nijaký problém, Pochopil som. :)
13.06.2014 - 22:11:32
01
na tieto gramaticke zalezitosti je tu Jazykove okienko ;) a co sa toho tyka, mne osobne je u prdele ci sa pomylim, alebo nie. Ti co to kontroluju si zjavne potrebuju nieco dokazovat, ale ked im to robi radost tak nech v tom pokracuju :P
13.06.2014 - 22:12:37
03
Tak sa z toho teraz hádam všetci neposerieme. Mám veľké komplexy menejcennosti a aspoň takto sa môžem nad niekoho vyvyšovať. Tak mi to dovoľ, Hack3r sem-tam aj mimo jazykové okienko. ;) :P
13.06.2014 - 22:20:39
00
ách jo, ide to tu z cesty. tak sa podelím o môj zážitok z bikefestu. rozhodol som sa, že odjazdím svoj prvý enduro pretek. v poslednej rýchlostnej skúške sa šla trať super enduro, ktorá má krátko po štarte dva pekné skoky. podcenil som vietor, vo fajnej rýchlosti som sa tak akurát odrazil, nech trafím dopad. opustil som odraz, ocitol som sa vo vzduchu, kde som cítil ako bočný vietor nakláňa môj bicykel a s ním aj mňa celého. ešte pred dopadom ma slušne zvrtlo, dopadol som na boky plášťov a priamočiaro som letel na lakeť, nakoľko v tej rýchlosti som nestihol zareagovať. nasledovali nadávky a rýchle nahodenie reťaze, cítil som, ako mi po predlaktí steká krv a kvapká na lýtko, ale vravel som si, že to nieje nič hrozné, tak som pokračoval. v cieli sa mi zhrození chalani smiali, že mi z lakťa vyteká mozog. saniták ma hneď bral na štvorkolku a do "medicentra", kde ma ošetrili dve pekné baby a poslali na chirurgiu, pozašívať, samozrejme, najprv som dve hodiny čakal na výsledky, čo sa celkom oplatilo, skončil som štvrtý a tak som sa ukázal aj na pódiu. v nemocnici to bol mordor, ďalšie dva dni v horúčkach so zapáleným lakťom tiež nič moc. ale prežil som a včera mi vybrali stehy :-)
PS: ak tam náhodou nájdeš gramatickú chybu, tak sorry ale píšem to tu trošku prispatý :D
13.06.2014 - 22:42:09
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up