uff, tak dufam ze sa podari bez trvalych nasledkov :) takto to vyzera ako pekny masaker
25.11.2014 - 21:03:21
00
fuu tak teketo harakiri tu dlho nebolo. prajem uzdravenie s co najmensimi nasledkami...
25.11.2014 - 21:09:10
00
Tak, nikto z nas nevidel pourazovy snimok, ale asi mali nejaky dovod, ze sa z velmi sirokeho spektra rieseni rozhodli prave pre toto. Ano, ta jedna skrutka bola zaskrutkovana zle, mala ist o 10 stupnov smerom hore (cranialne), potom by aj dlzka sedela. Ihlica sa neriesi vobec, to si organizmus zariadi sam. Jednak ma blby pristup, musel by sa rozobrat lytkovy sval a druha vec je, ze nema vyznamnu funkciu - nenesie takmer ziadnu zataz. Podla snimky je tam riadny kalus, takze to bude drzat.
Zda sa, ze klbove plochy zostali neposkodene. Ako som uz pisal, chrupavka ma malu, az ziadnu regeracnu schopnost, preto by to bol problem.
Dolezita bude rahabilitacia... Prajem skore uzdravenie!
25.11.2014 - 22:22:32
02
Ja som tento rok zacal s bajkom a hned ako som bol prvy krat na Zobori tak som hodil pekneho tigra. Bolo to niekde medzi troma dubmi a modrou. po koreni ma hodilo na okraj lesa. Pozeram strom predomnou ze ho obidem no nejak mi to nevychadzalo strhol som naspat na tu cestu. a uz to islo panna orel :D Lezim na zemi lapam po dychu kricim od bolesti. nakoniec narazene rebra.Neskor ma zacal bolet chrbat a krk pri hybani hlavou. Dojazdil som k liecebaku a siel som na pivo to oslavit. :D neskor mi chirurg hovori ze mam podozrenie na prasknuty stavec. Nastastie vsetko bolo v poriadku a aj ja tak za 2 tyzdne fit.
Na bajku mi praskla sedlova trubka.
25.11.2014 - 22:26:52
00
Pri narazenych rebrach sa rozhodne nekrici a uz vobec nie je clovek za dva tyzdne fit...
25.11.2014 - 22:33:00
03
Tie rebra to bola prvotna bolest co som citil. ani nie bolest ale tlak som citil na pravej strane pod prsom. Viacej som bol v soku si myslim.
25.11.2014 - 22:38:11
00
Ja na Zobore v Máji severnou zvážnicou nezvládnutá zákruta ... našiel som sa asi 4-5 m pod zvážnicou nalepený na strome. Ešte som si dal potom Pyramídu a keď som došiel domov sadol do vane...už som sa nevedel zdvyhnúť... diagnóza...prasknute rebro... 4 týždne v celkom serioznych bolestiach , a potom len veľmi opatrne ... dolu kopcom som takmer tlačieval bike...
25.11.2014 - 22:39:46
01
To ti verim. Ja som si pred rokom okrem zlomenej klucnej kosti narazil aj rebra a lopatku. Najhorsie bolo si lahnut a vstat z postele. Len som trpol aby som si nemusel odkaslat. Lopatka je tiez dost bolestiva. Tiez to trvalo 4 tyzdne.
25.11.2014 - 22:58:42
00
O kýchnutí radšej vravieť nebudem :-( a spánok v polosede a pololeže... no učinená radosť žiť.
25.11.2014 - 23:07:38
00
dik za priania :)

@ReHMn
pekne zhrnute a spravny postreh ohladom skrutky.
jedna sa uvolnila a radsej ju po 5 mesiacoch vybrali
25.11.2014 - 23:19:30
00
[quote=""]Tak, nikto z nas nevidel pourazovy snimok, ale asi mali nejaky dovod, ze sa z velmi sirokeho spektra rieseni rozhodli prave pre toto. Ano, ta jedna skrutka bola zaskrutkovana zle, mala ist o 10 stupnov smerom hore (cranialne), potom by aj dlzka sedela. Ihlica sa neriesi vobec, to si organizmus zariadi sam. Jednak ma blby pristup, musel by sa rozobrat lytkovy sval a druha vec je, ze nema vyznamnu funkciu - nenesie takmer ziadnu zataz. Podla snimky je tam riadny kalus, takze to bude drzat....

....Tak dám ešte jeden a idem spať... Skrutka o ktorej som sa zmienil, a ktorá je aj podľa teba " prevrtana " skrz fibulu mala byť kratšia, už po zameraní pred naloženim osteosyntezy... Uhlová uchylka by to podľa mňa nespravila, nakoľko sa vŕta / teda na Košickej traumatologii / kolmo na dlahu a otvor pre skrutky v nej. Súhlasím, že fibula nieje vahonosná... Ale má zasa stabilizačný vplyv, hlavne pri rotačných pohyboch / využívaných v mnohých športoch / a teda U " nás" sa rieši.. Ty by si chcel mať taký kalus, U ktorého hrozí, že prerastie na tibiu a budeš mať syndezmosu alebo na naopak pseudoarthrozu / paklb /? Ja nie a preto sa poväčšine, ak už pacient je na extenčnom stole v trakcii podarí zreponovat prekrytie a vo vyhovujucom postavení - smerovom nabijeme aspoň vnutrodrenovu osteosyntezu Kirschnerovym drôtom - bez otvorenej repozicie / samozrejme ak tam nieje interpozitum /..A to som sa ani nezmenil, že taká zlomenina fibuly môže spôsobiť aj neurologicky deficit...

No, ale všetko dopadlo dobre chlop sa nám snáď zhoji " per primam intencionem " ad integrum... Dobrú noc zdravotné okienko končí.
26.11.2014 - 01:03:23
02
Ramon1 hodne slov ktorym nerozumiem..ale aj tak sa to dobre cita :D ked to napise odbornik... :)
26.11.2014 - 01:27:51
00
Mišo, to je aj trochu zmysel, aby to ľudí motivovalo sa vzdelávať... Aj tu na fóre čítam odbornosti od iných prispievateľov, a čomu nerozumiem dám do Google a som opäť múdrejší...
Laco206 Ta tvoja posledná fotka röntgen vyzerá dobre. Pekný masívny kalus, no ale trvalo mu to kým sa chytil. No na druhej strane ušiel veľmi dlhú " cestu ".
26.11.2014 - 08:02:40
00
Ramon1 hodne slov ktorym nerozumiem..ale aj tak sa to dobre cita :D ked to napise odbornik... :)

To sa praveze vobec dobre necita, pretoze clovek rozumie, ze sa vo vacsine pripadov nanho v nemocni zvysoka vy***. Mam s tym dost skusenosti. Poviem len jednu .. moj rontgonovy snimok si na pohotovosti lekar nepozrel vobec a este predtym sestricku zaujimalo jedine aby som jej odovzdal karticku poistenca. A vobec ju nesralo , ze nemozem hyba oboma rukami :)
Zaver z tohto ... padat jedine v Kosiciach! a pytat si ako lekara s cannondale :P
Skore uzdravenie.
26.11.2014 - 08:45:13
01
... lepšie je nepadať. Ani v Košiciach.

Aj keď ... : " ... a Ramon1 pak nemude mít co žrát."
26.11.2014 - 09:02:50
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up