Nepredpokladal som, že budem aktívne prispievať do tejto sekcie :oops:

Celý včerajší deň som sa tešil na bike, ako malý chlapec. Po príchode domov som sa prezliekol a vybehol von. Cca po 3km od domu mi nedalo prednosť na cyklistickej ceste auto (išiel som cez prechod cez parkovisko!) a zase som dobrzdoval na prednom kolese. Podarilo sa mi to ustáť, enem tak, tak. Ešte sa na mňa oboril, že prečo chodím 60 :lol: ; Tak tento krát som som ho slušne upovedomil že som išiel možno 28km a išiel som ďalej.

Pod mostom Lafrankoni na mestskej strane, som sa rozbehol, že si vyskočím obrubník aby som stihol semafór a ...... v letku sa mi odopla lavá klipsa( oprava SPD) :oops: , pravá noha išla hore, ťažisko sa presunulo o pekný kus nad predné koleso, ktoré sa po dopade pretočilo a mňa to vyfluslo dopredu ..... pád bol, ako obyčajne (u mňa) cez riditka na zámkovú dlažbu. Ked som sa postavil a otriasol, počuvam, že niečo pofukuje. Naštastie to nebola moja duša, ale duša zadného kolesa, ktorá sa presekla o ráfik aj napriek nahusteniu na 60 PSI !!!. to musela byť šupa pri dopade zadného kolesa na dlažbu 8) ;. Vymenil som dušu a pokračoval na stretávku k Vojenskej nem. ked sme vyštartovali, niečo sa mi na biku nepozdávalo. Zadné koleso malo vakel do boku cca +– 1cm, tak som to otočil a vrátil sa opatrne domou. Doma rozobral .... povolený zadný LX náboj takže oprava bola vcelku rýchla.

Vzhladom na okolnosti pádu som obišiel vcelku dobre. Trochu oškretý lakeť a bok. Narazená panva (trochu krívam) to sa dnes na fudbale rozhýbe a zajtra na bike :lol:. Uvolnené ložisko zadného náboja a prihnutá prehadzovačka.

Dúfam, že toto je môj posledný aktívny príspevok tejto sekcie. :idea:

motto: Ked už nevieš čo robíš, rob to aspoň precízne :idea:


Naposledy upravil Roman dňa 05.05.2006 - 11:19:28, celkovo upravené 1 krát.

05.05.2006 - 08:31:25
00
pekne roman, z toho vyplýva že je najvyšší čas kúpiť SPD lebo sa zahlušíš. :P
05.05.2006 - 08:38:33
00
Borci od nas mali ist predminulu nedelu na bajk ... zrazu jeden vola ze on ide len tak light, ze nech ho necaka ....
Cez tyzden som sa len dozvedel ze chalanisko je doma a beha o barlickach ... pri skoku ho to rozhadzalo padol a suchal sa po boku ... diky moc, krvny vyron na bedrovom klbe...brutalna zrazenina ... 12 km z lesa na jednej nohe... nasledujucu nedelu vedel bez barliciek akurat tak trosku po byte chodit...
05.05.2006 - 08:41:48
00
pekne roman, z toho vyplýva že je najvyšší čas kúpiť SPD lebo sa zahlušíš. :P


smola. mne vycvaklo SPD Shimano 540!!!. asi som vytočil nohou, viac ako bolo zdravé a aj tak sa raz zahluším. Nepomôže ani dotiahnutie, nakolko je to na maxime :-(
05.05.2006 - 08:46:14
00
ok len potom nepíš že ti vypla klipsa. :P aby som nemusel strácať čas zbytočnými reakciami.
05.05.2006 - 10:31:47
00
Borci od nas mali ist predminulu nedelu na bajk ... zrazu jeden vola ze on ide len tak light, ze nech ho necaka ....
Cez tyzden som sa len dozvedel ze chalanisko je doma a beha o barlickach ... pri skoku ho to rozhadzalo padol a suchal sa po boku ... diky moc, krvny vyron na bedrovom klbe...brutalna zrazenina ... 12 km z lesa na jednej nohe... nasledujucu nedelu vedel bez barliciek akurat tak trosku po byte chodit...


Ni, že by som mal radosť z kolegovho pádu, ale aspoň mám taký lepší pocit, že nie som sám, kto musí momentálne doma sušiť hubu po páde 8)
05.05.2006 - 10:49:58
00
Borci od nas mali ist predminulu nedelu na bajk ... zrazu jeden vola ze on ide len tak light, ze nech ho necaka ....
Cez tyzden som sa len dozvedel ze chalanisko je doma a beha o barlickach ... pri skoku ho to rozhadzalo padol a suchal sa po boku ... diky moc, krvny vyron na bedrovom klbe...brutalna zrazenina ... 12 km z lesa na jednej nohe... nasledujucu nedelu vedel bez barliciek akurat tak trosku po byte chodit...

Pretoto som sa učil skákat na snehu,no aj tam to bolo sem tam husté(raz až príliš :cry: )

želám úprimnú sústrast
05.05.2006 - 12:19:21
00
nemám problém s padaním. problém je materiál na ktorý padáš. :P
v podstate je lepšie padnúť cez riditka a spraviť kotul, ako sa šúchať po betóne. V konečnom dôsledku je to aj tak jedno :cry:

PS: milujem svoj bike natolko, že sa stále snažím dať pusu prednému kolesu za jazdy a stále sa mi to nedarí. :lol:
05.05.2006 - 12:29:31
00
2roman dufam, ze nosis integralu :D
05.05.2006 - 15:36:08
00
To ja som predvcerom hodil peknu drzku na asfalt, potom som este pekne 2x polozmokol, s kamosom sme isli po dazdi za kamionom, tak si predstavte ako sme vyzerali. No a vcera som najprv tak light zostrelil nove patkove bmw na kruhaci, ani si to typek nevsimol, len mu zostal cierny naraznik od gumy (ale iba trosku), potom som zas 2x polozmokol a nakoniec som to zavrsil defektom. Tak dufam ze na tento rok je to vsetko!!! :lol:
05.05.2006 - 19:24:39
00
no, ako to tak citam, tak mam v podstate stastie :D.... moj najvaznejsi pad bol v 60kph na luke :D (uletelo mi predne koleso) a nastastie si to odniesol "len" bike....
05.05.2006 - 20:45:28
00
No, v poslednom case som sa nikde nevytrieskal.

Ale ked som mal asi tak osem, sme s chalanmi jazdili po nasej ulicke na starych rachotinach. Na konci ulice bol par rokov stary asi 2 metre hlboky vykop a pred nim kopec hliny z neho. Nasa oblubena vec bola, vybehnut s bikom nan, otocit sa a spustit sa spat do ulice. A jedneho krasneho dna som to neubrzdil a skoncil som v tej jame. Nastala ocakavana reakcia. Ja, moje kratasy bez tricka a trojmetrovy pad do jamy plnej zihlavy. :D Bolo to fajn. Cela dedina v tom momente pocula, ze som sa tam vyrypal.

Druha krasna vec bola, ked som byval v Sali. Trepem sa z domu do kniznice vratit knihy. Klasika, leto, kratasy, igelitka knih, asi 40 km/h. Ci si ti jedna z knih nezmyslela vtrepat sa do predneho kola? :( Od vtedy uz bez ruksaku na bike nesadam. Ziadna igelitka uz na bike neexistuje.


Naposledy upravil risototh dňa 09.06.2006 - 22:22:34, celkovo upravené 1 krát.

06.05.2006 - 20:58:59
00
Dostalo sa mi od jednoho staršieho cyklistu dobrej rady, že pri páde sa nemám za žiadnu cenu pustiť rajdov. Myslíte si, že to má praktický význam? S ohľadom na môj aktuálny úraz, z ktorého sa liečim by to určite význam malo, ale nezvýši sa tým riziko úrazu inej časti tela? Alebo sú iné časti tela, ktoré by som tým pádom exponoval namiesto rúk menej zraniteľné než pazúry?
Sem s vašimi názormi.
09.06.2006 - 22:17:11
00
ono je to mozno dobra rada, ze predpokladu, ze sa chces okolo biku nejak pretocit, spravit kotrmelec a namiesto na hlavu dopadnut na chrbat alebo na plece ....kamos tak raz hodil elegantneho duba a pristal na chrbte v cucoriedkach tak, ze bike drzal nad sebou.......ale inak je to podla mna kravina, ruky musia bike pustit a ist pred tvar, pred hlavu... ale krkolomy pad som uz dlho nemal, takze si nejak nepamatam co by bolo najlepsie.... v poslednej dobe si len tak elegantne liham v nejakych podcenenych zakrutach :)
09.06.2006 - 22:36:11
00
Jak to tu tak po vas citam ,tak to som na tom relativne dobre.
Asi mesiac dozadu narazena ruka na dvoch miestach.Daval som si zjazd po luke mimo chodnik,nevidel som jamu v trave. :roll:
Hned tyzden nato,este s bolavou rukou som fical asi rychlejsie ako bolo treba - kamen pod listim,preletel som bike,ten potom zase cezo mna.Postavil som sa.Zistil,ze akoze pohode,len pooskierany a ponarazany trochu...no a potom kuknem dole a v nohe diera - ani som o nej nevedel.Tak som to zaviazal ponozkou.Zjazdil som to dolu a isiel este na vyprazany syr a kofolu.Potom do nemocnice...boli z toho dva stychy.Rana bola hlboka ako svina,ale nastastie mimo kosti.(ĺave predkolenie)
Takze tolko moje pady poslednou dobou.
09.06.2006 - 22:52:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up