Navrch majú do kopca
ešte majú výhodu že ked vyskočíš lepšie si k sebe potiahneš bike ale zároven ked sa ti odopne vtedy je to dosť zle.
nevýhody majú v zákrutách musíš odopínať nohu ked chceš prejsť zákrutu rýchlo na hranici šmyku vtedy je volná noha bezpečnejšia.
A dosť naprd sa jazdí v SPD hlavne v zime
01.08.2009 - 22:05:36
00
Chalani, som v klube...prvý krát som padol heh...
Zliezal som z Vtáčnika a pod nejakým skokom bola jama, kt sa neskamarátila s predným kolesom...dopadlo to na hlavu, rameno a trošku odretý bok (veľké ako asi dlaň), teda aspoň tak to bolo podľa svedkov...ja si zo zjazdu nič nepamätám...asi hodinu som blbo videl...ale odišiel som po svojich...
01.08.2009 - 22:37:37
00
no tak gratulujem k prvemu pádu, ale podla toho co vravis by si mal ist k doktorovi, amnezia a zhorsene videnie, to by ohol byt otras mozgu, u nas takýmto pacosom davame CT mozgu pre istotu aby sme vylucili krvacanie do mozgu a prijmame ich na traumacku na pozorovanie...
hlava nieje sranda
01.08.2009 - 22:59:59
00
to mliecko: SPD su tvrde /prenos sily/ a pritom ta ta tuhost neobmedzuje pri skokoch, ba priam ti pomaha ako si pisal s tym pritiahnutim biku a v tom by som videl prinos
na klasiku nemozem ist s tvrdou podrazkou lebo nebudem mat cit pre pedal a naopak mäkka je nahovno pri vyslape
01.08.2009 - 23:20:47
00
mléko nevím... SPD jazdia občas aj zjazdári a neviem či je už z hľadiska prístupu "nezanechávať stopy" OK hrotiť spôsob jazdy k hranici šmyku... ja sa pohrávam s myšlienkou kúpiť aj flaty a v prípade potreby prehodiť, ale iba pohrávam, radikálny dôvod som nenašiel
a rozhodne by to nebol odchod od SPD, skôr len doplnok arzenálu (aj pechotné družstvo má okrem strelcov s útočnými puškami aj guľometčíka)
01.08.2009 - 23:42:30
00
Mal som aj ja zopar padov, ale nic narocne ziadne zloeniny ani nic podobne.

Ale tak predsa. To sme isli s kamaratom akoze preteky to som mohol mat 13 mozno 14 rokov pekne na rovnej ceste pozeram po nom a smejem sa mu do xichtu ze som ho predbehol a zrazu som sa ocitol na zemi (beton). Rychlost som mal presne 40.0 nejakych 7 oskrenin som mal

A druha idem po ceste zarozmyslany a zrazu predomnou jamka v ceste (klasicky rozbita cesta)
no chcel som sa tomu vyhnut ale v tej rychlosti (35 aj nejake drobne) sa to nedalo.
Prudko som otocil kormanom skor som nadvihol predne koleso nejako a dopadol som na bok kolesa v rychlosti tych 35kmh a uz som bol len na zemi. Mal som len dve oskreniny a hrcku na hlave ktora zmizla za 2 dni... (prilba v batohu :/)

Drobne padiky neratam...
02.08.2009 - 00:05:22
00
no tak gratulujem k prvemu pádu, ale podla toho co vravis by si mal ist k doktorovi, amnezia a zhorsene videnie, to by ohol byt otras mozgu, u nas takýmto pacosom davame CT mozgu pre istotu aby sme vylucili krvacanie do mozgu a prijmame ich na traumacku na pozorovanie...
hlava nieje sranda



no bolo to cca pred týždňom, takže krvácanie do mozgu som vylúčil aj ja :mrgreen:
02.08.2009 - 11:22:20
00
Noo, ja som takto nejako tiež od roku dobreuždávneho začal nosiť rukavice už doma pri obúvaní.
A potom mi nejaký lollo povie (pár dní dozadu), že s gélovými BG výstelkami nemôžem mať feedback :D no... radšej gél ako neuralgie!
Ešte lepšie... v AM Girách mám d3o... a pritom sú ako druhá kožka... a ma tak napadá, že podľa jeho logiky by som ani s odpruženou vidlou nemal mať feedback :D gél vykryje desatiny mm, ale vzduch up to 14 santi!

To myslíš mňa?
Keď si myslíš, že v gelových rukaviciach máš rovnaký cit pre riadenie ako v rukaviciach bez gelu, je to tvoja vec. Presviedčať ťa nemienim.
Feedback neznamená pohodlie. To, že gélová rukavice niesu pohodlné a že nemôžu pomôcť zabrániť určitým zdravotným problémom, som nikdy netvrdil. A ani o tom nebola reč.
S tou vidlicou si úplne mimo misu. To je tvoja logika...
Aj keď ťa k tomu nemôžem nijak prinútiť, bol by som veľmi rád, keby si označenie nejaký lollo nepoužíval vo vzťahu ku mne. Nechaj si to pre svojich kamarátov, určite im tým urobíš radosť.
Keď nadávajú nejaký sopláci ktorým došli argumenty, tak mi to nevadí. Teba som považoval za rozumného dospelého chlapa.
P.S: Keď budeš náhodou reagovať, tak poprosím do tohoto vlákna. Nech to nemusím hľadať po celom fóre. Ďakujem. :?
02.08.2009 - 12:49:19
00
.ehm ROpa by sa mohol pochvalit ako sa spoznal s jednym plotom, vcera :mrgreen:
03.08.2009 - 12:23:38
00
Nj krutý crash to bol :lol:
Ropa to už vysvetlil tuna: viewtopic.php?f=7&t=15577&start=3150
03.08.2009 - 13:11:25
00
tak veru nastastie sa to obislo bez zraneni.
03.08.2009 - 14:02:38
00
Dnes som videl čo može urobiť rýchlosť cca 25km/h a nepozornosť.Kamoš nespozoroval odstavený traktor na kraji cesty.Výsledok:zlomená lícna kosť, roztrhaná horná pera,(a keď hovorím roztrhnutá tak myslím hnusne roztrhané ľudské tkanivo) značne zdeformovaný nos,krvi vcelko statočne, bajk, na bajk srať zdravie prvoradé.Preto si všetci tie reči o pádoch v 50 km a že sa vám nič nestalo nechajte na krčmové debaty po 10-tom pive.A všetci ktorí poznáte Wilkinsona82 držte mu palce nech sa skoro uzdraví.
05.08.2009 - 16:28:34
00
to muselo byť dosť náročné aj na psychiku... držím mu palce, nech ho dajú dokopy...
ono je rozdiel padnúť v tých 50 km/h niekde na lúke a kotúľať sa/šúchať sa, ako naraziť v polovičnej rýchlosti do niečoho pevného... ale samozrejme súhlasím, že nie vždy treba veriť rýchlostiam pri pádoch čo sa sem píšu...
05.08.2009 - 16:35:12
00
Hmm,nezbadať traktor pred sebou,tak to musel byť riadne navalený :roll:
06.08.2009 - 08:30:30
00
...nie vždy treba veriť rýchlostiam pri pádoch čo sa sem píšu...

Ja im neverim vobec.

Wiky, pod medzi nas co najskor bez akychkolvek nasledkov.
06.08.2009 - 10:18:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up