Musis hladat, nemam konkretnejsi link... alebo tam napis, niekto ti odpise. Ta tema je viac sledovana ako tato
21.01.2017 - 07:39:52
00
Tak za tolke usilie mi to nestoji, az tak velmi ma to netrapi :)
21.01.2017 - 10:06:19
00
Ale veď to trvá možno jednu minútu.
1. Otvor Google
2. Do príslušného okienka napíš "paypal podvodnici v inzercii site:http://www.mtbiker.sk/forum" (bez úvodzoviek)
3. Zobrazia sa ti 4 položky klikni postupne na každú, stlač CTRL+F, napíš "PayPal" (bez úvodzoviek) a stlač Enter. (Odlišnosti môžu byť podľa prehliadača.)
Pri tretej položke zistíš, že si to našiel - posledné dva príspevky na 44 strane.
21.01.2017 - 10:37:19
01
Dik za vyhladanie tej strany 44, to by som urcite nezvladol :)
21.01.2017 - 11:05:57
00
Riesili ste niekto kam z konciaceho ZUNA? Ja som na zaklade diskusie v SME nakoniec skusil nemecky IBAN.
https://n26.com/eu/
Vsetko sa vybavuje online a je potrebny mudry mobil. Nastaveni maju menej ako Zuno, ale bezne veci funguju.
Vybery z ATM su zadarmo, ale to jedine som este neskusal (ked to niekto prehanal, vraj mu vypovedali konto).

Paypal uz ma konecne nastavenie SMS autentifikacie pekne v menu v novom rozhrani, ale konverzia pre kartu je stale dobre ukryta v tom starom.
https://www.paypal-community.com/t5/About-Payments/No-more-quot-Other-conversion-options-quot/td-p/983636/page/2
05.04.2017 - 21:58:27
00
Nic v zlom, ale kedy si uz ludia uvedomoia, ze nic nemoze byt dlhodobo zadarmo...
05.04.2017 - 22:53:32
00
Tak na tych Nemcov som ja uz prilis velka konzerva. :)

Najlepsia volba je podla mna Fio banka. Ucet zadarmo, embosovana Master card s platnostou 4 roky tiez, jeden vyber z bankomatu mesacne kdekolvek na svete tiez. A este aj prijate a odoslane platby v CZK su free, cize ideal pre Slovac nakupujucu aj z ceskych e-shopov. https://www.fio.sk/bankove-sluzby/bankove-ucty/osobny-ucet

A ked nie Fio, tak potom mBank. Ucet zadarmo a ak je clovek schopny robit kartou mesacne 70 €, tak embosovana MasterCard zadarmo a vybery z bankomatov nad 70 € kdekolvek na svete bez obmedzenia ich poctu zadarmo. Ak clovek nechce robit 70 € mesacne kartou, tak je k dispozicii neembosovana Visa electron s platnostou na 5 rokov za 3,50, akurat vybery z bankomatov su pri nej vzdy spoplatnene. https://www.mbank.sk/individualni/ucty/mkonto/
05.04.2017 - 23:03:50
00
ja som zrusil mbank aj zuno, mbank su hrozne poleteny, dva mesiace po zruseni uctu mi pride sms ze mi menia email a heslo na...., myslim doslova 3bodky
3h po tom co ubehol mesiac a oficialne mi oznamili ze ucet zruseny mi tetuska z mbank vola ci nechcem ku svojmu uctu mkreditku...
teraz som v tatre na 3r zadarmo, kedze rusili zuno, akurat dnes som riesil polofunkcnu bezkontaktnu kartu tak ju vymenili za inu za inu bez poplatku

osobne keby ze chcem zatlacit bankove vydavky dole tak by som zvazoval unikredit
06.04.2017 - 15:09:11
00
No Zuno si asi nezrusil. Oni zrusili Teba. :D

A tu nie je debata primarne o znizovani nakladov na bankove sluzby. Bavime sa o druhom ucte k hlavnemu. Ten druhy pouzivame na nakupy cez internet a pod.
06.04.2017 - 15:11:55
00
peterg napísal:
Nic v zlom, ale kedy si uz ludia uvedomoia, ze nic nemoze byt dlhodobo zadarmo...

Je to moj sekundarny ucet najma na internet. Ked sa podmienky zmenia, nemam problem prejst inde.

Najlepsia volba je podla mna Fio banka.

Viacmenej suhlasim. Znamy si dava Fio namiesto Zuno, pozriem, ako to vyzera.
Zuno ma jednu dobru "skrytu" ficuru pre online platby - pri platbe kartou v inej mene idu kurzom kartovej spolocnosti. Potesi ked nakujes z dolarovej Ciny alebo CR. N26 to ma tiez. Netusim ako je na tom Zuno pri ATM, N26 ma 1.7%
Pri ostatných bankach je velakrat problem to zistit.
Pri Mbanku su to 2% a maju to aspon vo FAQ ku kartam.
https://www.mbank.sk/pomoc/info/karty/platby-kartou-v-inej-mene-ako-euro.html

Tatra mi ponukala tiez 3 roky zadara, ale nas.... ma tym, ze som musel hladat v obchodnych podmienkach ku kartam (15 stran drobneho textu) aby som sa dozvedel, ze pre defaultnu Visa kartu do maju dost divoke... + celkovo k nim mam averziu (zruseny Eliot, Zuno, flashovy internet banking ...)
5.2.
a) Ak je transakcia Kartou Visa Electron alebo produktom Visa Electron Mobilné platby uskutočnená v inej mene, ako je mena bežného účtu, suma transakcie je prepočítaná spoločnosťou Visa do zúčtovacej meny USD, kurzom
uplatňovaným v spoločnosti Visa a banka následne prepočíta túto sumu transakcie danú spoločnosťou Visa na menu bežného účtu. Pre prepočet zo zúčtovacej meny USD na menu bežného účtu banka použije kurz devíza - predaj zúčtovacej meny platný v banke v deň odpísania peňažných prostriedkov z bežného účtu majiteľa.

b) Ak je transakcia Kartou MasterCard uskutočnenáv inej mene, ako je mena bežného účtu, banka použije sumu transakcie prepočítanú spoločnosťou MasterCard do zúčtovacej meny EUR kurzom uplatňovaným v spoločnosti
MasterCard a banka túto sumu zúčtuje z bežného účtu valutou dňa, kedy odpíše peňažné prostriedky z bežného účtu majiteľa.
06.04.2017 - 22:07:35
00
ta "skryta ficura" platila odjakziva vo vsetkych bankach (Visa = USD, Mastercard = EUR), az postupne prechadzali na zuctovanie v EUR aj pri Vise ...a toto vacsinu ludi proste nezaujima, tak je zbytocne aby to uvadzali ako hlavnu informaciu ku karte - kto chce, ten si to najde v obchodnych podmienkach
06.04.2017 - 23:01:01
00
???
Ja som napisal skrytu ficuru pre online platby - pri platbe kartou v inej mene idu kurzom kartovej spolocnosti
=> nepridavaju si konverzne poplatky (napr. spominane 2%). Niektore banky zase pri konverzii pouzivaju kurz banky - ten je nevyhodnejsi ako kurz kartovej spolocnosti.
Udaj o cene/kurze konverzie patri do cennika, ludia by sa o to aj zaujimali, keby to v nom bolo.

V suvislosti s tym, co si napisal, som si ale uvedomil, ze aj Zuno Visa karta mohla mat dvojitu konverziu cez USD, ale to som si nevsimol, lebo som s nou nakupoval v inej mene ako EURO len za USD. Konverziu na EURO mali nasledne kurzom kartovej spolocnosti. Kedze CR je za rohom, tak je urcite lepsia karta, ktora dvojitu konverziu nema.
07.04.2017 - 00:14:49
00
ved o tom hovorim - Visa isla standardne cez USD pri online platbach v inej ako SKK (a neskor EUR mene) odjakziva, nebolo to nic "skryte", len si bolo treba precitat co podpisujem :)

..a este zaujimavejsie to bolo s Paypalom ak si nahodou mal v Paypale nastavene USD ako zuctovaciu menu (co bolo defaultne) - mohlo sa ti potom stat ze aj ked si u obchodnika nakupoval za eura, Paypal si to zuctoval v USD (1. konverzia) a nasledne to banka konvertovala spat na EUR (2. konverzia), takze aj na to treba davat pozor....
07.04.2017 - 01:39:56
00
jezus to je ale ok ja som vo viacerych bankach, islo mi len o to ze napr tern unikredit staci tocit 400e ako zalohu/kauciu, netreba aby chodila vyplata staci tam tie peniaze tocit, cize max dve bankove operacie mesacne navyse
mbank teda nie moc dobra sekundarna banka kedze bezne neotocois na ucte takeho typu 70e a bez karty si odrezany u polky tuzemskych obchodov a mam pocit ze aliexpress tiez stale nema paypal
ako sekundarna banka je tiez neprijatelna tatra, obmedzenie 3r zdarma a potom poplatky je tiez limitujuce

ja to mam trochu inak zriesene, pre mna je primarna banka kam posielam prachy a platia sa mi ucty, nepouzivam ani na bezne vydavky, nepotrebujem ku nemu kartu
a na sekundarnej si nechavam viacmenej "drobne" na nakupy a podobne vratane internetovych polatieb, ci uz paypal/karta a ak by aj doslo ku diskreditacii uctu o moc nepridem (takmer s istotou o nic, len by trvalo chvilku kym by to banka vratila) a na ten cas by som fungoval z primarneho
07.04.2017 - 15:10:38
00
No mna osobne by teda obtazovalo mysliet na to, ze musim kazdy mesiac robit pohyb na ucte v sume 400 €, aby som mal ucet zadara. To je uplna blbost ist do takeho riesenia, ktore ma este zatazuje a musim to strazit. Ta mBank je uplne v pohode. Ako som pisal - ked nechces robit kartou 70 € mesacne, tak za jednorazovy poplatok 3,50 € je k dispozicii Visa Electron s platnostou 5 rokov.
07.04.2017 - 16:20:51
00
keyboard_arrow_up