Viete niekto ako to funguje? Zaujima ma konkretne, ako dostat prachy z mojho SK uctu na PayPal ucet. Mam nieco podobne (PayPay) a tam sa da upkne v pohode urobit prevod na ucet a je to.

Chcel by som totiz nieco nakupit cez ebay, a ani za svet nevim ako. Pliiiiz, poradte ak viete. a cim skor tym lepsie.
19.08.2006 - 13:14:40
00
nooo ja som pouzival PayPal ked som bol v statoch a platil som na ebayi, lenze maam americku visu aj americky ucet, neviem ci ti PayPal vie stiahnut prachy aj zo slovenskej karty, hadam ano.

Ved ss="posthilit">saspan> tam normalne registruj, vyplni tie veci co od teba chcu a malo by to ist... alebo v com je vlastne problem ?
20.08.2006 - 15:25:50
00
no uz som na to prisiel, problem je v tom, ze si musim ist do banky vybavit minimalne eurocard/mastercard k svojmu uctu, ked uz rovno nie visu...
21.08.2006 - 02:04:37
00
visou nezaplatis ani len prasivu letenku...vybav si Mastercard a mas po problemoch...
21.08.2006 - 09:17:57
00
visou nezaplatis ani len prasivu letenku...vybav si Mastercard a mas po problemoch...


ale ale nesud podla jedneho zazitku...

ja som so svojou Visou platil na nete, na ebayi, na pumpaach, v hoteli, ba dokonca este aj v jednej pozicovni vodnych lyzi na Mauriciu, kde si typek iba prezehlil (zehlicka-je taky nastroj na offline platby) moju VISU a davaj jazdit...
21.08.2006 - 15:59:06
00
tak to by som rad vedel v ktorej banke ti tu VISU vydali...pretoze karty VIss="posthilit">SAspan> Electron ktore nase mile slovenske banky vydavaju "zadarmo" k uctom su na "dve veci"...mozes nimi zaplatit v obchode, alebo si vybrat peniaze z bankomatu...nic viac,nic menej...
21.08.2006 - 16:08:47
00
Je zasadny rozdiel, ci mas vydanu Visu alebo Visu electronic. Visu vydava,pokial viem, kazda slovenska banka, avsak za inych podmienok ako klasicky karty Visa electronic (ktore su vydavane k beznym uctom). Casto su to kreditne karty - ako v mojom pripade. Ja som so svojou Visou platil bezproblemov na viacerych miestach a vo viacerych zahranicnych e-shopoch (napr. Amazon) a vzdy to bolo bez problemov.
21.08.2006 - 16:38:51
00
treba rozlisovat medzi kreditnou(VISA/EC/MC - embosovana(vystupuju jej ciselka)) a debetnou kartou(Visa Electron)
21.08.2006 - 19:34:59
00
Presne tak ako píše marecej.Moja VISA karta už bola x krát pretiahnutá v obchodoch za hranicami a všetko bez problémov.Ak si používal vonku VISA Elektron tak sa nečudujem že si si nevedel kúpiť ani čaj.Vonku ju môžeš použiť akurát tak na úpravu koksových lájn :D
21.08.2006 - 20:27:51
00
Viete niekto ako to funguje? Zaujima ma konkretne, ako dostat prachy z mojho SK uctu na PayPal ucet. Mam nieco podobne (PayPay) a tam sa da upkne v pohode urobit prevod na ucet a je to.

Chcel by som totiz nieco nakupit cez ebay, a ani za svet nevim ako. Pliiiiz, poradte ak viete. a cim skor tym lepsie.


PayPal účet si založíš tak, že vypíšeš povinné údaje, zadáš číslo MasterCard, prípadne inej embosovanej, dobu jej platnosti, a trojmiestne číslo, ktoré je v podpisovom prúžku. Karta ss="posthilit">saspan> overí tak, že ti strhnú 1,5 EUR z tvojho účtu a pošlú ti 4 miestne číslo, ktoré použiješ na aktváciu konta. Potom je dôležité aby tvoj účet bol Verified, pošlú ti pár mailov na konfirmáciu a máš to vybavené. Potom už len uhradíš tran<span class="posthilit">sakciu na stránke PayPalu a je to. Celkovú čiastku <span class="posthilit">saspan> dozvieš z výpisu podľa platného kurzového lístka. Jasže si môžeš vybrať či chceš platiť v USD, EUR, GBP. Odporúčam <span class="posthilit">saspan>mozrejme USD vzhľadom na najlepší kurz a kle<span class="posthilit">saspan>júci kurz. :D 8)
22.08.2006 - 14:00:45
00
Presne tak ako píše marecej.Moja VISA karta už bola x krát pretiahnutá v obchodoch za hranicami a všetko bez problémov.Ak si používal vonku VISA Elektron tak sa nečudujem že si si nevedel kúpiť ani čaj.Vonku ju môžeš použiť akurát tak na úpravu koksových lájn :D

ale aj Maestro karta je medzinárodná a neembosovaná a môžeš ňou platiť v zahraničí cez POS terminály. Ešte raz, najdôležitejšie je mať embosovanú kartu, inak si ani neťukneš. :cry:
22.08.2006 - 14:02:40
00
to mi je s "kreditkami" jasne...chcel som iba poukazat ze pokial ma clovek oblubenu "slovensku" :oops: VISU Electron...je mu na dve veci...
22.08.2006 - 14:12:38
00
zabudol si podotknut v obchodoch, na pumpach, dilanicnych platidlach, vybery z bankomatov, snad len v restauraciach a na trhoch tym nevies platit a to vsetko mimo SK. Je to snad malo :?: pri bezhotovostnych prevodoch je to bez poplatku a pri kurze devizy nakup, z bankomatu je tam 2% min podla banky
22.08.2006 - 14:26:26
00
treba rozlisovat medzi kreditnou(VISA/EC/MC - embosovana(vystupuju jej ciselka)) a debetnou kartou(Visa Electron)


Z uvedených je kreditná iba VISA. EC/MC sú debetné.
Podstatný rozdiel medzi kreditnou a debetnou je v tom, ako a kedy sa ti peniaze strhávajú z účtu a nie v jej vonkajšom vzhľade.
22.08.2006 - 15:10:52
00
No ja budem radsej posielat kes postou tak jak doteraz. Fakt nemam ani paru o com sa tu bavite :oops:
22.08.2006 - 17:02:05
00
keyboard_arrow_up