Chcem vedieť či v reáli je veľkosť rámu 18,5" a len virtuálne podľa zaužívaného systému merania je to 17,5". Ďakujem.

V reali moze byt predsa velkost ramu len jedna, neexistuje zauzivany a nezauzivany system merania. Velkost ramu sa meria od stredu domceka po vrch sedlovej rury, oznacovane to je väcsinou vyrazom "center to top". To je udaj, ktory definuje velkost/vysku ramu. Takze si staci pozriet geometriu, urcite ju Trek pre kazdy model zverejnuje. Dlzka ramu je uz samozrejme ina vec. Trek robi zamerne dlhsie ramy, takze ak clovek bezne kupuje velkost 18", tak ked kupi od Treku velkost 17,5", tak ten ram od Treku bude aj tak o kusok dlhsi ako 18" ram väcsiny inych vyrobcov. Ale to, ze je 17,5" ram dlhsi, neznamena, ze je to 18,5". Stale to je len 17,5" ram. Snad si rozumieme... :)
08.10.2013 - 21:26:04
00
Ďakujem za vysvetlenie :y:
Na inú tému - takto sa nám to točí http://zasmejsa.com/videa/zobrazit/65283/ukazka-pokusu-rotacie/
09.10.2013 - 09:05:30
00
astro to znamena ze Cannondale lefty bude vzdy tahat trochu dolava :D
09.10.2013 - 12:13:16
01
:party: 10 000 :party:
09.10.2013 - 13:19:54
00
Jezus realnych? horsie ako pokec :D
09.10.2013 - 13:20:59
00
;) ňe,z teho vyplyva ze ked sa prestanu krucic kolesa, tak padnes nabok...pokial neostanes balansovat
09.10.2013 - 13:24:00
00
Ta nechcem zakladať novu tému, tak len tak do pľacu hodím : http://tivi.azet.sk/video/1842057/bicyklovanie-ake-ste-este-nevideli.html
09.10.2013 - 13:59:51
00
Fuuuu pri mojej priposratosti z výšok by som na toto dlho hľadal odvahu
09.10.2013 - 14:10:17
00
astro nemas problemy skor s hlbkou?
09.10.2013 - 16:15:48
00
dnes som odosielal cestny ram plus vidlicu.....napchal som to do krabice a krabicu oblepil lepiacou paskou dokola aj po dlzke aj po sirke plus aj dokola po najuzsej strane krabice..proste nebola sanca aby sa ta krabica otvorila... :) dojdem na postu poda jej krabicu...cele to malo hmotnost 3kg proste lahke a neverim ze by to mohlo z tej krabice vypadnut..taka velka diera na nej len tak nevznikne... ona povedala ze to nemozem takto poslat ze to musim previazat SPAGATOM a poslala ma do prec....zostal som cumiet ako puk ale ok...tak som isiel do prveho papiernictva a kupil spagat....previazal krabicu este spagatom(neverim ze ten spagat je tam dolezitejsi ako ta lepiaca paska) a dosiel na postu druhy krat.....okienko s tou pani co ma poslala do prec bolo obsadene isiel som k druhemu....zase som jej podal krabicu polozila ju na vahu a potom vravi to musite mat zabalene v papiery takuto krabicu....pozeram ze prosim vas a to uz preco?? ta kartonova krabica je dost pevna je oblepena lepiacou paskou hadam vo vsetkych smeroch a sice podla mna zbytone ale je aj previazana spagatom....ona ze no to hej ale musi to byt aj zabalene v papiery....akoze myslite si ze ten papier ktory je totalne tenky a pretrhne sa pri prvej prilezitosti niecomu pomoze?? odpovedala len ze takto to ona neprime....

v rovnakej krabii som uz posielal aj MTB full ram spolu s kolesami klukami...cize podstatne tazsi balik a stacilo mat krabicu zalepenu lepiacou paskou....(na inej pobocke posty)

kedze som tam bol uz druhy krat s tou krabicou a zase ma poslali do prec uz ma to poriadne vytocilo tak som tam na nu nahucal ze ci jej pride normalne poslat ma druhy krat prec ci mi to nemohla povedat hned prvy krat....(ten jej ulisny usmev ktorym mi oznamovala ze takto to neprime ma neskutocne vytocil) cize vo dverach som jej stihol povedat ze je zakomplexovana krava.....ako dilino som isiel zhanat dostatocne mnozstvo baliaceho papiera na zabalenie krabice 20x60x130cm cele to zabalil znovu komplet oblepil paskou a pre istotu aj obviazal spagatom aby uz nemohla nic namietat...a isiel na postu treti krat....

po tom ako som na nu predtym nahucal bola zrazu teta velmi ochotna a snazila sa usmievat a byt prijemna.....

uz viac krat som sa stretol na poste v OC MOLO v pezinku s neochotou a drzostou zo strany pracovnicok posty...a niesom sam tak isto sef s nou mal problemy....a este zopar ludi....

ale toto co spravila dnes to bolo moc....uplne sa vyzivala v tom ako ma mohla posielat do prec......
09.10.2013 - 21:06:50
01
šak úradníci...
09.10.2013 - 21:21:20
00
A keby si si predtým prečítal podmienky zasielania balíkov ušetril by si si nervy, naháňanie na poštu a ešte aj nespravodlivé obviňovanie tety ktorá si práve v tomto prípade robila svoju prácu (tým nikoho neobhajujem, len konštatujem fakty).
09.10.2013 - 21:22:49
02
http://www.posta.sk/subory/36953/postove-podmienky-balik-vnutrostatny-styk.pdf
09.10.2013 - 21:25:25
00
praveze nemala pravo ma poslat prec tu je kus z toho suboru co si postol



2. Obal
2.1. Balík je možné podávať v uzatvorenom obale alebo bez obalu. Obal a vnútorné balenie balíka majú byť primerané povahe a hmotnosti jeho obsahu, ako aj spôsobu podávania a distribúcie. Výber vhodného obalu je vecou odosielateľa. SP nezodpovedá za škody vzniknuté použitím nevhodného obalu a za škody vzniknuté nedostatočným alebo nevhodným vnútorným balením.
2.2. Ako obal možno použiť:
a) neupotrebený obal - obal nový, ešte nepoužitý (napr. nepoužitá škatuľa),
b) upotrebený obal - obal už raz použitý (napr. použitá škatuľa), z ktorého boli odstránené pôvodné nálepky, adresné údaje a uzávera (napr. lepiace pásky, spony a pod.). V prípade balíka s doplnkovou službou Poistenie, odosielateľ balík zabalí do ďalšieho nepoužitého papierového obalu.



bod 2,1 :) ram je lahky takze krabica postacovala (bod 2,2A) + je vecou odosielatela ako zabali balik a posta nezodpoveda za to co sa stane s balikom.....a za dalsie balik som nepoistoval kedze islo o ramovu sadu v hodnote len 100eur :) cize nemusel byt zabaleny v papiery... :)

inac povedane mala prebrat balik a hotovo a nie argumentovat vetou ked sa nieco stane baliku tak za to bude zodpovedna ona a jej to strhnu z platu...co je blbost kedze podla tohto dokumentu by za to posta nezodpovedala....

a mne nejde o to ze ma upozornila na o ze mam nieco este urobit s tym balikom ale o to ze mi to nepovedala hned cele ale len cast a potom znovu cast....kebze to povie hned neni ziadny problem...
09.10.2013 - 21:34:37
00
A preto sa baliky postou neposielaju. ;)
09.10.2013 - 21:39:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up