to tu uz nikto nic negarantuje? Oakley Jupiter Carbon...


zasa si chcel usetrit ? :P
11.04.2015 - 09:03:51
01
Smrt/zranenie cyklistu s autom v cestnej premavke sa ani statisticky nedá porovnat s chodcom na chodniku. Ja som aspoň o žiadnych zraneniach chodcov cyklistom nepocul. A už vôbec nie o smrtelnom zranení. Tu je jasný dôvod prečo sa jazdi po chodniku. Premiestnovanim sa na bicykli v civile z bodu a do bodu b ako je napríklad do práce budem jazdiť 90% po chodniku a budem hanbou cyklistiky. No ma to jednu pozitivnu vec pre mňa nesmierne dôležitú a to že sa vždy vratim živý a zdravý k svojej rodine.
Nepisem o sportovom vyziti keď si obleciem dres sadnem na druhy bajk a presuvam sa cez mesto 30plus. Toto je dosť rozdielny styl jazdenia kde aj ja jazdim po seste.


Hoci mas pravdu, tento argument chodcov nezaujima. Mozu ti kludne povedat, ze ak sa bojis, tak si mal ist MHD-ckou. Iste im nie je prijemne, ked sa im spoza chrbta vyruti cyklista rychlostou co i len 10 km/h. Zato sa ti nepodakuju, ale mozu napisat staznost. To povedie skor k udelovaniu pokut, ako k vystavbe cyklochodnikov pre tych cyklistov, ktori nerespektuju dopravne predpisy. Boli by to zbytocne vyhodene peniaze.

Mimochodom aj ja jazdievam po chodniku, napr. pri ZOO, kde je chodcov velmi malo. Ak vidim chodca spomalim a podla moznosti ho obidem s co najvacsim odstupom. Cim si blizsie centru, tym ich je viac, takze jazdit 90% po chodniku je pre mna nerealne.

Ja uz som navrhol, ako mozno tento problem riesit bezpecne a legalne. Opakovat sa nebudem. Chod na Critical Mass, mozno to pochopis.
11.04.2015 - 12:17:00
00
ten chodnik pri zoo je predsa zmiesana cyklotrasa, tam sa moze a aj sa jazdi. Problem je len v tom ze je slepa - konci na krizovatke pri kauflande. Typicka bratislavska cyklotrasa.
11.04.2015 - 12:25:24
00
ten chodnik pri zoo je predsa zmiesana cyklotrasa, tam sa moze a aj sa jazdi. Problem je len v tom ze je slepa - konci na krizovatke pri kauflande. Typicka bratislavska cyklotrasa.


Mala by byt cyklotrasou, este stale nie je znacenie C12. Myslim, ze splna na to vsetky parametre, az na to, ze prechadza zastavkou, kde ludia stoja po celej sirke chodnika. Stacilo by tam namalovat, kadial mozu jazdit cyklisti a kde mozu stat cestujuci na zastavke. Takisto mohli zriadit kombinovany priechod pre chodcov a cyklistov - „až“ jednu bielu prerusovanu ciaru povedla zebry. Takze cyklisti su obcas vychovavani k tomu, aby porusovali predpisy. Verejnost vidi len to, ze ich „bezohladne“ porusuju.
11.04.2015 - 12:46:06
00
v Nemecku ked chodec vstupuje na cyklotrasu, pozera sa rovnako dolava a doprava ako keby vstupoval na cestu - pretoze tam cyklisti neberu ziaden ohlad - je to ich trasa a chodci tam nemaju co robit.
U nas je to bohuzial tak, ze vsetko co nie je cesta, je povazovane za chodnik - bez ohladu na to, ake su tam znacky.
11.04.2015 - 18:27:50
04
aku vidlu na 26" kolesa by ste brali ak je podmienkou zdvih 100-120mm, obycajna hlava, nie taper, vzduchovka a na kotuc? rozpocet je zhruba 200€
11.04.2015 - 21:58:16
00
Martinelli epicon aj ked nie som si 100% isty ci splna vsetky podmienky
11.04.2015 - 22:01:33
00
Epicon.
11.04.2015 - 22:07:46
00
Ja som aspoň o žiadnych zraneniach chodcov cyklistom nepocul.

Tak ja som jedného dal dolu :(
obaja sme skončili v sanitke. Ja som dopadol ešte celkom dobre, on išiel na CT, a rovno na plastiku, trestné oznámenie ... žiadna sranda. ( nechcem rozoberať detaily - nakoniec znalecké posudky mi dali za pravdu )
Ďalší - Kamarátka chodila behať, dostala to s rajdami rovno do xichtu - už má nový chrup.
Myslím, že toho bude oveľa viac....
Proste sa to stáva
11.04.2015 - 22:11:55
00
Martinelli epicon aj ked nie som si 100% isty ci splna vsetky podmienky


zabudol som dopisat ze je to nahrada za epicon :D kamarat vybera na novy ram, uz ma epicona a chcel by nieco ine, lepsie a hlavne v bielej farbe :)
11.04.2015 - 22:29:42
00
zabudol som dopisat ze je to nahrada za epicon :D kamarat vybera na novy ram, uz ma epicona a chcel by nieco ine, lepsie a hlavne v bielej farbe :)

mozno este nejaky starsi rocnik rs reby
11.04.2015 - 22:39:10
00
Srsen - fuha to je brutus. ked uz jazda po chodniku, tak opatrne a hlavne pamatat na to, ze chodec ma vzdy prednost a v ziadnom pripade ho neohrozit.
ja mam na konte len jedneho korculiara, zrazil som ho na hradzi pri mojej druhej jazde na predoslom horskom biku. trafil som ho medzi kolena (dufam ze nie aj do rozkroku, uz neviem) a nadaval teda statocne. ja som si odniesol krvavy laket.
a minuly rok som zas vrazil do snury od psa natiahnutej cez cestu :)
11.04.2015 - 22:57:45
00
Takze si z toho psa spravil Falkora (lietajuceho psa)? :)
11.04.2015 - 22:59:40
00
matt no hold mas smolu, ze Fiko nie je bicyklista a Dzurinda nebol az taky, ehm cocot
11.04.2015 - 23:00:32
00
jezus :) nie, tak som sa zlakol, ze som hned zabrzdil, ale nevypol som tretru (bol som na cestaku) a sklatil som sa na lavy bok. navyse som stratil pri tom jednu brzdovu gumicku :/
11.04.2015 - 23:02:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up